Remont najbrzydszej łazienki w Polsce

Łazienka. Fot. Grupa Paradyż / Grupa Paradyż
Nasza łazienka powinna być komfortowa i funkcjonalna, a także urządzona w taki sposób, który nam się podoba. Decydując się na remont, dużo czasu spędzamy nad wyborem odpowiednich płytek i akcesoriów. W takiej sytuacji warto wybrać stylowe płytki, które są jednocześnie dobrej jakości. Zobacz zdjęcia łazienki przed i po.

Fot. Grupa Paradyż

Projekt nowej łazienki

Planując wygląd swojej łazienki pamiętaj, iż ma ona służyć domownikom przez długie lata. Z tego powodu nie zawsze warto ulegać chwilowym kaprysom – czas poświęcony na zebranie inspirujących Cię motywów, obrazów czy ulubionych zestawień kolorów na pewno zaowocuje niebanalnym wnętrzem. Takie podejście ułatwi wybór odpowiedniego wzornictwa materiałów wykończeniowych i sprawi, że wygląd pomieszczenia długo nie wyjdzie z mody!


– Największym wyzwaniem dla projektanta jest zawsze odzwierciedlenie i realizacja w konkretnych wnętrzach oczekiwań klienta. Często ważne jest osiągnięcie kompromisu między damskim i męskim punktem widzenia, a niekiedy także między starszym i młodszym pokoleniem. Wówczas doradzam uniwersalne i ponadczasowe kolekcje płytek – mówi Wioleta Kowalska, Projektant Wnętrz – Doradca Klienta w salonie firmowym Grupy Paradyż w Tomaszowie Mazowieckim.

Fot. Grupa Paradyż

Sześć stonowanych, pastelowych kolorystyk w uniwersalnym formacie 30x60 cm, pozwala na stworzenie ciekawego wnętrza dostosowanego do indywidualnych oczekiwań. Poszukujesz uniwersalnych, ale wyrazistych kształtów? Zwróć uwagę na geometryczne wzory. Jeśli jednak marzysz o przemienieniu swojej łazienki w romantyczną krainę, wybierz subtelne kwiatowe dekoracje. Możesz podkreślić je szklanymi listwami, które będą pięknie mienić się w blasku świec lub promieni słońca.

Fot. Grupa Paradyż

Projektując wnętrze łazienki warto skomponować ze sobą różne takie elementy kolekcji płytek, jak duże formaty płytek, dekoracje w postaci mozaik, inserta z graficznymi motywami, czy szklane elementy podkreśla Wioleta Kowalska. Dzięki takim zabiegom aranżacyjnym łazienka będzie ciekawsza, a wszystko stworzy spójną kompozycję. Dla niezdecydowanych świetna będzie bezpieczna, beżowa kolorystyka płytek podstawowych, które mogą tworzyć bazę, tło do dobrania nieco mocniejszych akcentówdodaje.

Łazienka – przed i po

Przemiana najbrzydszej łazienki w Polsce została przeprowadzona przez Grupę Paradyż pod koniec ubiegłego roku. Zwyciężczyni konkursu „Najbrzydsza łazienka w Polsce” – Katarzyna Raj, postawiła na jasne wnętrze, ale z charakterem! Pastelowe kolory kolekcji Tessita / Tessito nadają łazience jasności i subtelności mówi Katarzyna Raj. Przeprowadzona przez Grupę Paradyż metamorfoza pokazała, jak niewiele potrzeba, by wnętrze zyskało zupełnie nowy charakter.

Zobacz także:  Projekt łazienki: bezpieczna łazienka

Zobacz także:  Jak zaaranżować łazienkę łatwą do sprzątania?

Zobacz także:  Wąska łazienka – jak optymalnie wykorzystać przestrzeń?

Źródło:  Grupa Paradyż

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...