Jak wykorzystać urok diod?

Magdalena Górska
rozwiń więcej
Diody powoli wypierają tradycyjne żarówki.
Dyskretny urok diod już dawno podbił serca projektantów wnętrz. Dzięki diodom można bowiem wydobyć z aranżacji jeszcze więcej dodając pomieszczeniu wyjątkowego charakteru.

Diody powoli wypierają tradycyjne żarówki. Nie ma się czemu dziwić – wychodzi im bowiem naprzeciw nowy produkt. Diody LED to nie tylko coraz mocniejsze źródło światła, lecz także energooszczędność i duża żywotność. Dają one bowiem niewyczerpane możliwości aranżacyjne!

W kuchni

Chcąc podświetlić od spodu kuchenny barek w tradycyjny sposób napotkalibyśmy mnóstwo problemów. Nie tylko trzeba by było wycinać otwory na oprawki, ale i przeciągać kable. Posługując się natomiast diodami, możemy to zrobić własnoręcznie w zaledwie kilka chwil. Wystarczy kupić taśmę diodową o interesującej nas długości i gęstości ich rozmieszczenia i zamocować przy pomocy taśmy klejącej. Aby nasz blat zaświecił pełnym blaskiem podłączmy ją do prądu za pomocą zasilacza dopasowanego do jej długości.

Zobacz także: Jak kształtować charakter sypialni światłem?

Znikąd

Największy efekt zawsze zrobią te rozwiązania, które na pierwszy rzut oka trudno rozgryźć. Dyskretne światło na schodach będzie bardzo funkcjonalne. Aby osiągnąć taki efekt, diody należy zamontować pod stopniami. Dzięki temu ich dyskretne światło będzie się wydostawać przez drobną szczelinę między schodami a ścianą.

W łazience

Dzięki diodom w wyjątkowy sposób podkreślić możemy urok naszych kafelków. Płaskie listewki z diodami umieścić należy między płytkami. Mają one bowiem obudowy z aluminium i osłonkę z PCV – przezroczystą albo mleczną. Taką obudowę wklejamy w pozostawione podczas wykładania glazury miejsce między płytkami. Wewnątrz niej umieszczamy samoprzylepną taśmę z diodami. Teraz wystarczy tylko wypełnić silikonową fugą szczelinę między świecącą listwą a kafelkiem.

Diody mają mnóstwo zalet. Nie przepalają się nagle – jak klasyczne żarówki. Kiedy tracą moc ich światło staje się powoli coraz słabsze. Dzięki temu możemy stale kontrolować ich zużycie. Mało tego – ich żywotność sięga nawet do 100 tys. godzin, podczas gdy zwykła żarówka nie będzie nam służyć dłużej, niż przez 2 tys. godzin. Dodatkowo znacznie trudniej je uszkodzić, niż popularne „bańki”.

Zobacz także: Światło - relaksujące działanie barwy

Nieruchomości
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?
02 maja 2024

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

pokaż więcej
Proszę czekać...