Inwestycja w aparthotel to sposób na pewny zysk

Inwestowanie kapitału w nieruchomości to nadal jeden z najczęstszych sposobów na wzbogacenie się. Zwłaszcza, że na rynku nie ma tak bezpiecznych alternatyw. Szybko rozwijający się rynek, daje nowe szanse inwestorom, zwłaszcza tym, którzy swój portfel chcą budować inwestując w branżę nieruchomości. Na polskim rynku zyskuje na popularności sprawdzony sposób na zysk – inwestycja w aparthotel.

Czym są aparthotele?

Inwestycja w aparthotel polega na zakupie apartamentu przez inwestora, który nabywa prawo własności wraz z możliwością korzystania z niego przez określoną ilość dni w roku. Przez pozostałą lokal jest wynajmowany. Nad całym procesem wynajmu czuwa wyspecjalizowany podmiot a sam właściciel nie jest obciążony żadnymi dodatkowymi obowiązkami. Operator zajmuje się też kompleksową obsługą gości od momentu rezerwacji apartamentu przez takie czynności jak: wydanie i odbiór kluczy, sprzątanie, wymianę pościeli, serwis naprawczy oraz rozliczenia finansowe.

Jaki aparthotel wybrać?

Czynników, które wpływają na atrakcyjność określonej inwestycji jest bardzo dużo. Ważna jest zarówno lokalizacja, jakość wykonania apartamentu, infrastruktura hotelowa, ale też cena proponowana nabywcom i co istotne - również wynajmującym, ponieważ to gwarancja stałego wynajmu posiadanego apartamentu.

Wśród wielu ofert na stołecznym rynku, uwagę zwraca inwestycja WolskaKwadrat, zlokalizowana na warszawskiej Woli. To zaledwie 4 km od centrum Warszawy. Atrakcyjność tej lokalizacji podnosi nowopowstające centrum biznesowe. To również ciekawa propozycja dla osób, które posiadają już kilka mieszkań przeznaczonych na wynajem, ale chcą zdywersyfikować swoje portfolio inwestycyjne. Oprócz komfortowo urządzonych apartamentów, w obiekcie do dyspozycji gości znajdzie się szereg udogodnień jak recepcja, parking podziemny, restauracja i catering, sale konferencyjne oraz usługa room service.

Gwarantowany zysk

Celem condohotelu jest jego wykorzystywanie w okresach krótkoterminowych jako powierzchnia hotelowa dla gości. Nabywca apartamentu w inwestycji WolskaKwadrat nie ponosi ryzyka osiągania niższego zysku w stosunku do długoterminowego wynajmu lokali mieszkalnych, dzięki gwarantowanemu czynszowi, który w pierwszych 5 latach wyniesie 35% ceny netto nabytej inwestycji. Roczna stopa zwrotu w tej inwestycji ma osiągnąć 7%, co w porównaniu z tradycyjnymi metodami inwestowania kapitału jest bardzo atrakcyjną propozycją.

Zalety inwestycji

Zakup apartamentu w projekcie WolskaKwadrat to opłacalny instrument finansowy, który gwarantuje pewny zysk w każdym roku funkcjonowania obiektu. Jego start zaplanowany jest na czerwiec 2017 roku i od tego momentu zacznie już generować pierwsze zyski. Dodatkowym atutem jest bezobsługowy charakter inwestycji. Właściciel nie ponosi żadnych kosztów eksploatacyjnych i administracyjnych   Bieżącą obsługą inwestycji zajmie się firma ZNN, która jest największym podmiotem na polskim rynku, która zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami.

Inwestycja w aparthotel to rozwiązanie zarówno dla klientów indywidualnych jak i firm. Właścicielem apartamentu może zostać właściwie każdy. Ceny urządzonych pokoi hotelowych w WolskaKwadrat rozpoczynają się już od 149 tysięcy zł netto a umowa zapewnia właścicielowi 10-letni najem z bankową gwarancją wypłaty czynszu. Na uwagę zasługuje również fakt, że małe lokale są najczęściej wynajmowane, więc nie potrzeba dużych nakładów, żeby rozpocząć inwestycję w condohotel. Powierzchnia oferowanych pokoi waha się od 14,5 do 29 mkw.

Od ceny nabycia apartamentu można uzyskać zwrot 23% VAT. Również comiesięczne koszty firma może sobie odliczyć od kosztów prowadzenia działalności. Potencjalny nabywca musi jednak pamiętać o opodatkowaniu zysku z najmu. Deweloper gwarantuje zysk na poziomie 35% netto lokalu po 5 latach oraz zapewnia gwarancje bankową wypłaty czynszu. A po upływie 10 lat właściciel może dowolnie rozporządzać swoim lokalem. Może przedłużyć umowę lub sam rozpocząć zarządzanie swoim apartamentem.

Artykuł powstał przy współpracy z:

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WolskaKwadrat powstaje w najdynamiczniej rozwijającej się części warszawskiej Woli, zaledwie 4 km od centrum miasta i 2,5 km od nowego centrum biznesowego. W okolicy znajduje się 5 parków m.in. Sowińskiego i Moczydło oraz 4 centra handlowe. Za całym projektem stoi firma Dantex - bardzo dobrze znana na stołecznym rynku. Mogąca pochwalić się ponad dwudziestoletnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Jako jedni z pierwszych odkryli potencjał drzemiący w postindustrialnych terenach Woli i Mokotowa, a ostatnio wprowadzili do oferty zupełną nowość na polskim rynku mieszkaniowym - aparthotele. W realizowanych przez nich przedsięwzięciach niezmiennie stawiają na najwyższą jakość – ciągle szukając innowacyjnych rozwiązań.

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...