Jak zamontować skuteczny monitoring?

Atrapa kamery kosztuje już 150 zł. Prawdziwa kamera to droższy wydatek. Fot. materiały prasowe

Aby ochronić się przed włamaniami, warto zadbać o dobry monitoring. Żeby skutecznie odstraszyć złodzieja, należy zadbać o kamerę przemysłową, rejestrator, monitor i profesjonalne ogrodzenie. Te urządzenia sprawią, że nie będziesz musiał martwić się o bezpieczeństwo swojego domu.

Po pierwsze, należy się już na samym początku zdecydować, czy chcemy mieć realną kontrolę nad tym, co dzieje się na naszej posesji, czy chodzi nam tylko na odstraszeniu potencjalnego złodzieja. W tym drugim wypadku wystarczy zwykła atrapa kamery. Ich komplet możemy sobie sprawić już za 150 złotych. Jeżeli zależy nam na dokładnej rejestracji wszystkiego, co dzieje się wokół domu, sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, ale wciąż możliwa do realizacji.

Oprócz kamer potrzebować będziemy rejestratora AVC760. To urządzenie posiada funkcję łączenia obrazu z kilku kamer, zapisywania go na dysku oraz przeglądania nagrań archiwalnych. Przyda się również pojemny dysk twardy (najlepiej 320 GB). Jako wyświetlacz może nam posłużyć nawet najprostszy monitor VGA.

Wybierając kamerę pamiętajmy, że niebezpieczne sytuacje dzieją się też (a może przede wszystkim) nocą. Tutaj najlepszym rozwiązaniem będą diody IR, za pomocą których nocny obraz będzie rozświetlony.

Zobacz także: Kontaktrony – system zabezpieczający przed włamaniem

Monitoring to nie jedyny środek bezpieczeństwa, który możemy zastosować na naszej posesji. Poszczególne elementy systemu powinny być ze sobą kompatybilne. Z kamerami przemysłowymi dobrze współgra system ogrodzeń typu R-Fil. Konstrukcja słupka nie zasłania widoku, komponując się w ten sposób z otoczeniem. Jeżeli więc umiejętnie rozplanujemy monitoring i zamontujemy odpowiednie ogrodzenie, minimalizujemy ryzyko kradzieży czy naruszenia naszej prywatności. Musimy jednak pamiętać, że wśród intruzów trafiają się profesjonaliści, dlatego dla bezpieczeństwa warto zadbać również o dobre stosunki z sąsiadem.

Zobacz także: System inteligentnych urządzeń w nowoczesnym domu

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?
02 maja 2024

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

pokaż więcej
Proszę czekać...