Ile można zyskać na modernizacji ogrzewania?

VAILLANT
rozwiń więcej

Bardzo dużo! Tym więcej, im szybsza będzie decyzja. Wszystkich instalacji grzewczych dotyczy zasada: czas to pieniądz. Pieniądz, który tracimy czekając. I który należy już teraz roztropnie zainwestować w nową instalację. Zalety mówią same za siebie.

Mniejsze koszty ogrzewania

Kotły grzewcze, które mają więcej niż 15 lat, zużywają o wiele za dużo energii – straty powoduje wychłodzenie, utrzymanie gotowości, ubytki ciepła przez powierzchnię obudowy, a także odprowadzanie ogrzanego powietrza do atmosfery.

A może być inaczej: dzięki nowej instalacji grzewczej można zmniejszyć koszty energii o 30%, a w przypadku zastosowania kotła kondensacyjnego nawet o 40%. Np. w domu jednorodzinnym o zapotrzebowaniu obliczeniowym na ciepło 20 kW oznacza to oszczędności 1.000 litrów oleju opałowego lub 1.500 metrów sześciennych gazu rocznie, czyli ok. 1500 złotych.

Nakład inwestycyjny na nowe ogrzewanie jest względnie mały – co sprawia, że w wielu przypadkach modernizacja ogrzewania z punktu widzenia gospodarki energią jest o wiele bardziej efektywna niż np. remont dachu, okien czy ścian zewnętrznych.

Wyższy komfort

Stare instalacje grzewcze odznaczają się jednak nie tylko wysokim zużyciem energii, lecz także głośną pracą. Nowoczesne urządzenia, aktualnie dostępne na rynku spełniają oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników: są proste w obsłudze, zapewniają niezawodne ogrzewanie i zaopatrzenie w ciepłą wodę, mogą być montowane właściwie wszędzie. Spełniają także wymogi estetyczne: wielokrotnie nagradzane wzornictwo pasuje do najbardziej eleganckich wnętrz.

Ulga dla środowiska

Kolejny plus: nowoczesna instalacja grzewcza zapewnia nie tylko o komfort we wnętrzu, lecz także czystą atmosferę na zewnątrz budynku. Obniża emisję dwutlenku węgla nawet o 30%, co w przypadku domu wielorodzinnego oznacza co najmniej tonę rocznie. A jeżeli chcemy jeszcze bardziej zadbać o środowisko, możemy uzupełnić instalację grzewczą niewielkim kosztem o kolektor słoneczny albo przynajmniej już teraz przygotować ją do przyszłego użytkowania energii słonecznej.
Jak widać, jest wiele poważnych powodów, aby modernizację rozpocząć już teraz – i przez długie lata czerpać z niej zyski.

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...