Automatyczna brama – najlepsza na zimę

Automatyczna brama ułatwi nam życie zimą. Fot. FAAC / FAAC
Automatyczna brama ułatwi nam życie zimą. Choć ta pora roku ma niewątpliwie dużo zalet, ma też minusy, które łatwo możemy wyeliminować za pomocą coraz nowszych wynalazków techniki. Chyba każdy kierowca przeklinał pogodę, gdy zamarznięta brama wjazdowa odmawiała posłuszeństwa. Dzięki zautomatyzowanej bramie takie problemy odejdą w zapomnienie.

Technika przydatna każdemu

Automatyzacja stała się powszechnym zjawiskiem. Codziennie korzystamy z jej zalet – w domu, w szkole, na ulicy i w centrum handlowym. To dzięki niej, za pomocą jednego przycisku, wyciągamy z automatu colę, a drzwi same się przed nami otwierają. Zwykle nie dostrzegamy jak duży wpływ ma na nasze życie zaawansowana technika, ale wraz z nadejściem zimy i trudnościami jakie ze sobą niesie, zaczynamy doceniać wszystkie walory nowoczesnej techniki. Dostrzegają je również inni domownicy. Pogoda za oknem sprzyja zaproszeniom przyjaciół i rodziny, a dzięki automatycznej bramie możemy spokojnie zająć się przygotowaniami, bez konieczności wypatrywania gości przez okno. W ten sposób unikniemy rodzinnych kłótni o to, kto tym razem musi wyjść na zewnątrz i otworzyć bramę. Dobre firmy, produkujące automatyczne napędy do bram, mają w swoich ofertach także zestawy pilotów.

Zobacz także: Jaką bramę garażową wybrać?

Automatyczna brama zadba o nasze bezpieczeństwo

Nowoczesna brama automatyczna zwiększa nasze bezpieczeństwo. Za oknem dużo wcześniej niż w lato robi się ciemno, wielkimi krokami zbliżają się święta i zimowe wyjazdy na ferie. Okres ten sprzyja włamywaczom. Zamontowanie napędu do bramy sprawi, że trudniej będzie im wkraść się do naszego domu – złodziejowi trudno będzie otworzyć taką bramę. Możemy być również spokojni o bezpieczeństwo naszych pociech. Dziecko nie otworzy samo bramy – potrzebny mu będzie pilot. Poczucie bezpieczeństwa sprawi, że zabawy na podwórku, lepienie bałwana i obrzucanie się kulkami śnieżnymi, będą miały większy urok.

Zobacz także:  Drewniane bramy przeciwpożarowe – ekologia i innowacyjność

– Pamiętajmy, że brama musi być prawidłowo zamontowana i posiadać wszystkie certyfikaty bezpieczeństwa. To powody, dla których najlepszym wyborem jest dokonywanie zakupów u znanych i sprawdzonych producentów. Oprócz produktów najlepszej jakości, zapewnią nam oni pomoc i fachową obsługę w każdym momenciemówi Andrzej Trojanowski, dyrektor generalny FAAC Polska. Otrzymamy też gwarancję na zakupione produkty.

Zobacz także: Jaką rolę w budynku odgrywa brama garażowa?

Konserwacja bramy

Aby brama służyła nam bez zarzutów przez cały czas trwania zimy, musimy wykonać kilka prac konserwatorskich. Jeszcze przed nadejściem mrozów i opadów śniegu dokonajmy przeglądu napędu. Konieczne może się okazać np. zabezpieczenie zawiasów bramy dodatkowym smarem. Już w momencie montażu istotne jest zrobienie odpowiednio głębokiego fundamentu, który powinien znajdować się poniżej poziomu zamarzania gruntu, aby brama zachowała stabilność. Inną kwestią jest odpowiednie wypoziomowanie. Przed dokonaniem zakupu urządzenia, sprawdźmy zakres temperatur, w jakich napęd może pracować. W zależności od firmy, zakres ten może zamykać się w granicach od - 20˚C do +55 ˚C. Napędy niektórych firm będą dobrze działały nawet w temperaturze -40˚C. Autoryzowany dealer pomoże nam dobrać odpowiednie parametry. Warto zwrócić się do niego o pomoc, zanim podejmiemy decyzję. Pamiętajmy też, że mimo wielu zalet, brama skrzydłowa nie posłuży nam do odgarniania śniegu. Powinniśmy używać do tego łopaty, inaczej łatwo doprowadzić do uszkodzenia i zużycia mechanizmów nawet najlepszego urządzenia.

Zobacz także:  Solidna i profesjonalna brama

– Chociaż konstrukcja dobrej bramy powinna uniemożliwiać gromadzenie się wody wokół elementów ruchomych, a w konsekwencji ich zamarzanie, musimy dopilnować, aby przestrzeń ruchu skrzydeł była wolna od przeszkód, takich jak lód, śnieg czy gałęzie – komentuje Jacek Baran, specjalista FAAC Polska. Nawet najlepszej jakości bramy nie mogą działać prawidłowo, jeśli – tak jak w przypadku napędu do bram przesuwanych – nie będziemy odśnieżać listwy zębatej. Zwróćmy uwagę na to, żeby śnieg nie stał się przeszkodą nie tylko dla samej bramy, ale również dla elektroniki (np. fotokomórek) – biały puch może uniemożliwić ich prawidłowe działanie. Zamontowanie bramy z automatycznym napędem, a także późniejsze stosowanie się do zaleceń, podanych w dołączonej do produktu instrukcji, pozwoli nam długo cieszyć się pięknem zimy. Może warto zacząć przygotowania do niej już dziś?

Zobacz także: Murowanie klinkierowego ogrodzenia. Przewodnik, krok po kroku

Źródło: FAAC

Nieruchomości
Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
26 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

Frankowicze czekają na uchwałę Sądu Najwyższego. Czy 25 kwietnia 2024 r. Izba Cywilna SN wyjaśni wreszcie 6 kluczowych zagadnień prawnych?
22 kwi 2024

W dniu 25 kwietnia 2024 roku poznamy kolejny rozdział wieloletniej już sagi związanej z wydaniem tzw. uchwały frankowej przez Sąd Najwyższy w pełnym składzie Izby Cywilnej. Na ten dzień zostało wyznaczone posiedzenie Sądu Najwyższego, który ponownie ma zająć się zagadnieniami prawnymi dot. spraw frankowych, które zostały przedstawione przez Pierwszą Prezes. Czy jednak ta uchwała ma szanse zostać wydana i czy rzeczywiście – po wielu wyrokach TSUE w polskich sprawach frankowych – jest jeszcze potrzebna? Czy jeżeli zostanie wydana, to ułatwi rozstrzyganie pozwów Frankowiczów czy tylko skomplikuje te procesy? 

W jaki sposób deweloperzy mieszkaniowi korzystają z sztucznej inteligencji
22 kwi 2024

Sztuczna inteligencja jako wsparcie dla deweloperów? Jak najbardziej. W jaki sposób już ją wykorzystują i jak planują wykorzystywać AI w przyszłości? 

pokaż więcej
Proszę czekać...