Schody wspornikowe Rintal Polska - bez balustrad i poręczy

Rintal Polska
Schody z ukrytą w ścianie konstrukcją to schody wspornikowe. Montowane bezpośrednio do ściany, nie posiadają balustrad oraz poręczy. Schody wspornikowe świetnie sprawdzą się w przestronnym holu lub w salonie, na pewno docenią je też fani oryginalnych i nieprzeciętnych rozwiązań wykorzystywanych w aranżacji wnętrz.

Schody wspornikowe Teno od Rintal Polska to lekka, ażurowa forma precyzyjnie podkreślająca unikatowość wnętrz, w których się znajdzie. Ich wybitną cechą jest ukryta, metalowa konstrukcja oparta na stopniach montowanych bezpośrednio do ściany nośnej budynku. Stopnie sprawiające wrażenie zawieszonych w powietrzu to bezprecedensowe rozwiązanie idealnie sprawdzające się w tych wnętrzach, którym chcemy nadać otwarty, przestrzenny charakter.

Polecany produkt: Emerytury na nowych i starych zasadach

Polecany produkt:  Testamenty, spadki, darowizny - PDF

Obok sposobu montażu, model Teno wyróżnia konstrukcja pozbawiona stelaży i balustrad. To schody zamocowane w ścianie bez żadnych dodatkowych podpór, których eksponowanym elementem są wyłącznie stopnie. Ta niecodzienna forma daje schodom złudzenie lekkości, wręcz unoszenia się w powietrzu.

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

Polecany produkt: Jak rozliczać najem za 2014 i 2015 rok

Ostateczny wygląd, liczba biegów oraz kształt stopni w modelu Teno zależą głównie od naszych oczekiwań oraz wymagań wnętrza. Optymalnymi parametrami stosowanymi przy schodach wspornikowych są stopnie o grubości 8 lub 12 cm, wysokości 18-20 cm, szerokości 100 cm oraz głębokości podstawowej 25-30 cm. Aby podkreślić unikalność modelu Teno, warto zdecydować się na stopnie z litego drewna o grubości 8 cm, choć można także wybrać stopnie z płyty MDF o grubości 12 cm. Mimo że charakter schodów Teno sugeruje montaż bez balustrad, nie ma przeszkód aby dodatkowo zainstalować metalowe czy drewniane pochwyty naścienne. Umiejętnie dobrane mogą stanowić idealne uzupełnienie tego modelu, niezaburzające jego unikalnej, minimalistycznej konstrukcji.

Dodajmy, że montaż modelu Teno przebiega dwuetapowo. W pierwszej kolejności instalowana jest stalowa konstrukcja w ścianie surowej lub otynkowanej, w drugim etapie montowane są stopnie drewniane. Cena uzależniona jest od wybranych materiałów wykończeniowych, niemniej za ten model zapłacimy minimum 13 tys. zł.

Przeczytaj również:  Wybieramy schody – rodzaje schodów wewnętrznych

Przeczytaj również:  Jakie schody wybrać, gdy mamy mało miejsca?

Źródło: Rintal Polska

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...