Grazioso i Violino – luksusowe mieszkania na Mokotowie

Grazioso - apartamenty. Fot. Eko-Park S.A. / Eko-Park S.A.
W Warszawie przybywa coraz więcej luksusowych inwestycji. Luksusowe mieszkania możemy kupić m.in. na warszawskim Mokotowie na osiedlu przy Polu Mokotowskim. W kompleksie Grazioso i Violino zostało do kupienia niespełna sto mieszkań.

Inwestycja Grazioso. Fot. Eko-Park S.A.

Obie inwestycje oferują apartamenty o wysokim standardzie z obszernymi balkonami, tarasami lub loggiami. Dodatkowo na parterze i na dachach zaprojektowano ogródki. Budynki wyróżniają szlachetne materiały wykończeniowe: drewno, kamień, wysokiej klasy ceramika oraz ślusarka okienna i drzwiowa, zadbana i pielęgnowana zieleń wewnętrzna, a co najważniejsze charakterystyczne dla całego osiedla widoki na zielone przestrzenie Pola Mokotowskiego.

Grazioso to elegancka bryła o czarno-białej kolorystyce. Podobnie jak wiele innych budynków w kwartale ulic Biały Kamień, Chodkiewicza, Rostafińskich i Żaryna, kompleks zaprojektowała czołowa warszawska pracownia architektoniczna Kuryłowicz & Associates. Projekt docenił Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, który przy współudziale Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Miejskiej oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przyznał Grazioso nagrodę „Budowa Roku 2012”. Violino to z kolei oryginalna fasada z podcieniami. Inwestycja składa się z pięciu połączonych budynków o różnych wysokościach od 3 do 7 pięter, tworzących kształt meandry. Dla szczególnie wymagających klientów przygotowane zostały apartamenty o podwyższonym standardzie z dużymi sufitowymi przeszkleniami. Kameralny nastrój osiedla podkreśla układ czterech zacisznych podwórek.

Zobacz także: Bukowińska Residence na warszawskim Mokotowie

Zobacz także: Apartamenty Wilanowska na Mokotowie

Zobacz także: Lofty w stylu industrial i orient na warszawskim Mokotowie

Okazją do zapoznania się z ofertą obu inwestycji będą Dni Otwarte w weekend 21-22 września w godzinach 10:00-15:00, podczas których będzie można kupić pięć mieszkań w promocyjnej cenie 10 900zł za m2.

Grazioso i Violino stanowią zwieńczenie wieloletniej inwestycji Eko-Parku- kompleksu mieszkaniowego przy Polu Mokotowskim, który stał się jednym z najbardziej prestiżowych adresów stolicy. Wyjątkowa lokalizacja w otulinie rozległego parku, jakość materiałów wykończeniowych i innowacyjna architektura renomowanych pracowni sprawiły, że apartamenty przy Polu Mokotowskim stały się jednymi z najbardziej pożądanych w stolicy. Osiedle Eko-Parku jako pierwsze wpisało się trend widoczny w światowych stolicach, gdzie najbardziej pożądane apartamenty to te położone w dzielnicach okalających ścisłe centrum i w pobliżu największych parków, jak nowojorskie aleje wokół Central Parku czy paryska XVI-ta dzielnica, której niemal połowa to malowniczy Lasek Buloński. – W takich lokalizacjach, niezależnie od koniunktury, wartość gruntów i mieszkań nie spada. Posiadanie apartamentu w prestiżowym miejscu to dla jednych wyznacznik pozycji społecznej, dla innych inwestycja, pewniejsza niż niejedna lokata w banku – wyjaśnia Joanna Iwanowska, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Eko-Park S.A. i ekspert rynku nieruchomości. Ten sam mechanizm dotyczy uchodzącego za najbardziej prestiżową dzielnicę Warszawy Mokotowa, szczególnie okolicy Pola Mokotowskiego. - Nieprzypadkowo wśród naszych mieszkańców są przedstawiciele najwyższej kadry zarządzającej, w tym, co ciekawe, znaczące postaci branż związanych z nieruchomościami - deweloperskiej, finansowej czy ubezpieczeniowej, a także osobistości świata kultury - zdradza Iwanowska.

Jak wynika z raportu jednej z międzynarodowych firm doradczych z tzw. Wielkiej Czwórki na temat rynku nieruchomości w Polsce i w 5 innych wybranych krajach rozwiniętych, opublikowanego wiosną br. inwestorzy powinni zwrócić uwagę na najwyższy segment warszawskich nieruchomości, który w porównaniu do dojrzalszych rynków w innych stolicach, dopiero się kształtuje. Dodatkowym argumentem jest unikalny moment dla gospodarki kraju – ekonomiści podkreślają pozytywne zmiany wskaźników makroekonomicznych, stosunkowo niską stopę bezrobocia i korzystny poziom inwestycji zagranicznych. W publikacji czytamy m.in., że inwestowanie w projekty z najwyższego segmentu to jeden najsilniejszych trendów obserwowanych obecnie na polskim rynku nieruchomości. Długoterminowe spojrzenie potwierdza, że nieruchomości mieszkaniowe z najdroższego segmentu tracą w kryzysowych momentach najmniej i jednocześnie odrabiają stratę najszybciej. Warszawa potwierdza trend widoczny w stolicach krajów zachodnich - tworzenia się preferowanych, uznanych i cenionych „złotych kodów pocztowych”.

W Warszawie wśród osób szukających mieszkań o najwyższym standardzie Mokotów jest od lat najpopularniejszą dzielnicą. To tu znajduje się największy loft w stolicy czy apartament z prywatnym wewnętrznym basenem. Z 12 części tej rozległej dzielnicy za najbardziej elitarne uważane są Stary Mokotów i Wyględów, przy linii metra i Polu Mokotowskim. W naturalny sposób te rejony stanowią nie tylko enklawę geograficzną, ale także społeczno-demograficzną. Dlatego zaczynający się od cyfr 02 mokotowski kod pocztowy jest jednym z najbardziej pożądanych na warszawskim rynku nieruchomości i może być porównywany do londyńskich „golden postcodes”. Mokotów jest wskazywany jako preferowane miejsce zamieszkania zarówno przez osoby młode, zainteresowane życiem kulturalno-rozrywkowym, pragnące mieszkać niedaleko centrum miasta, jak i osoby tęskniące za spokojem i odpoczynkiem od zgiełku i hałasu. Dogodna lokalizacja (nie tylko do centrum Warszawy, ale praktycznie w dowolne miejsce stolicy można się dostać w 10-20 minut), świetna infrastruktura, urokliwe zabytkowe zakątki i bliskość terenów zielonych powodują, że Mokotów łączy w sobie wszystkie atrakcje miejskie z podmiejskimi możliwościami odpoczynku i rekreacji. Specjaliści z branży nieruchomości szacują, że ponad połowa najwyższej klasy apartamentowców budowana jest właśnie na warszawskim Mokotowie.

Mokotów

Jak większość warszawskich dzielnic Mokotów był kiedyś wsią. W XVII wieku terenem tym zainteresował się Stanisław Lubomirski, zachwycony urokiem zielonych zakątków. To z jego inicjatywy powstały tu pierwsze historyczne budowle, np. zbudowana na zboczu Skarpy Warszawskiej rezydencja „Arkadia” (dziś już nieistniejąca) wraz z kompleksem parkowo-ogrodowym, stanowiącym obecnie otoczenie Królikarni.

Przypuszcza się, że nazwa dzielnicy nawiązuje do imienia pruskiego właściciela wsi. Formy Mokotowo lub Mokoto pojawiły się po raz pierwszy w piśmiennictwie już w 1367 roku. Nazwa Mokotów kojarzy się także z XVIII wiecznym zabytkiem - pałacem marszałkowej Elżbiety Lubomirskiej, który określała jako „Mon Coteau” (z francuskiego: Moje Wzgórze). Jego elementy, przebudowane w XIX wieku przez następną właścicielkę Annę Potocką zachowały się do dziś: to tzw. Domek Mauretański zwany Gloriettą Flamandzką przy ulicy Puławskiej wraz z bramą z gołębnikiem i wieżą (Domek Gotycki). Teren przylegającego do rezydencji parku to znane wszystkim warszawiakom „Morskie Oko”.

Prawdziwa moda na Mokotów zaczęła się w XIX wieku, kiedy to zamożni mieszkańcy zaczęli budować tu okazałe wille i pałacyki. W krótkim czasie okolica zyskała sławę elitarnego letniska warszawskiej śmietanki towarzyskiej. Formalnie do administracyjnego obszaru stolicy Mokotów został włączony w 1916 roku. Zbudowano tu gmachy uczelni: SGH i SGGW, rozbudowywano wille i modernizowano ulice, tworzono linie tramwajowe. W czasie II Wojny Światowej większość zabytkowych budynków uległa zniszczeniu, jednak część z nich udało się odbudować lub odrestaurować. Od tamtej pory Mokotów nieustannie się rozwija. Duch dawnej Warszawy w połączeniu z nowoczesnym obliczem - prestiżowymi apartamentowcami, zapleczem handlowym i gastronomicznym, wreszcie infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, w tym licznymi miejscami zabaw dla dzieci, powodują, że Mokotów wyróżnia się na tle innych dzielnic stolicy niepowtarzalnym charakterem i urokiem. 

Osiedle Eko-Parku

Grazioso Apartamenty i Violino Apartamenty, ekskluzywne inwestycje położone w bezpośrednim sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, adresowane są do najbardziej wymagających odbiorców. Stanowią ostatni etap zabudowy realizowanej w ramach osiedla Eko-Parku. Na jego terenie znajdują się zadbane tereny zielone z ozdobnymi drzewami, skwery, liczne restauracje i sklepy oraz place zabaw dla dzieci. Kompleks złożony z 11 rezydencji mieszkaniowych został uznany za jeden z najciekawszych architektonicznie i najbardziej prestiżowych w Warszawie. Jego wyjątkowa architektura i najwyższa jakość wykonania zostały docenione w licznych konkursach. Spółka jest laureatem min. nagrody „Central & Eastern European Residential Development of the Year 2003” oraz laureatem Plebiscytu Mieszkańców Nowych Domów i Mieszkań 2005 w kategorii „Jakość Obsługi Klienta”. O wiarygodności i reputacji dewelopera świadczy fakt, iż blisko 30% nabywców nowych mieszkań stanowią dotychczasowi mieszkańcy osiedla.


PODSTAWOWE INFORMACJE O INWESTYCJI GRAZIOSO

  • ul. Chodkiewicza 5, w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, dzielnica Mokotów, Warszawa
  • liczba mieszkań na osiedlu: 5 budynków, 158 mieszkań
  • termin oddania do użytkowania: I kwartał 2013 roku
  • powierzchnia lokali: 53 – 187 m2
  • liczba pokoi: od 2 do 5
  • liczba pięter: 5 - 6
  • każde mieszkanie posiada: balkon, taras lub loggię
  • poziom garażu: -1
  • inwestycja ogrodzona i strzeżona
  • wspólne patio
  • generalny wykonawca: RE - Bau
  • projekt: Kuryłowicz & Associates
  • wykończenie: standard deweloperski

PODSTAWOWE INFORMACJE O INWESTYCJI VIOLINO:

  • ul. Chodkiewicza 3, w sąsiedztwie Pola Mokotowskiego, dzielnica Mokotów, Warszawa
  • liczba mieszkań na osiedlu: 5 budynków, 174 mieszkania
  • termin oddania: III kwartał 2010 roku
  • powierzchnia lokali: 27 – 303 m2
  • liczba pokoi: od 1 do 6
  • liczba pięter: od 3 do 7
  • każde mieszkanie posiada: balkon, taras, loggie lub/i ogródek
  • poziom garażu: -1
  • inwestycja ogrodzona i strzeżona
  • wspólne patio
  • generalny wykonawca: firma SPS Construction Sp. z o.o.
  • projekt: Kuryłowicz & Associates
  • wykończenie: standard deweloperski

Źródło: Eko-Park S.A.

Nieruchomości
Skoszona trawa jako nawóz – co jeszcze można z nią zrobić? Nie wyrzucaj i oszczędzaj pieniądze!
02 maja 2024

Nie wyrzucaj trawy po skoszeniu trawnika! Skoszona trawa sprawdza się jako nawóz. Sprawdź, co jeszcze można z nią zrobić i jak zaoszczędzić trochę pieniędzy. Do czego używają ją ogrodnicy i rolnicy? Oto kilka pomysłów zastosowania trawy po koszeniu trawnika.

949 tys. zł w Warszawie, 769 tys. zł w Trójmieście, 815 tys. zł w Krakowie, 552 tys. zł w Łodzi. Tyle średnio trzeba zapłacić za mieszkanie, a liczba rezerwacji rośnie
02 maja 2024

Według danych Otodom Analytics, cytowanych przez "Rzeczpospolitą", średni wskaźnik dziennych rezerwacji mieszkań w połowie kwietnia wynosił 140, a w całym I kwartale utrzymywał się na poziomie 90–100. Na tydzień przed końcem kwietnia wskaźnik przeciętnych dziennych rezerwacji pozostawał wysoki, choć już nie rekordowy, wynosząc 130 mieszkań.

Mieszkania w PRL. Ile nieruchomości można było legalnie posiadać? Ile kosztowała kawalerka w centrum Warszawy?
02 maja 2024

"W PRL mieszkanie było najbardziej deficytowym dobrem na rynku. Od 1989 r. realne zarobki Polaków wzrosły, ale i tak mieszkanie pozostaje towarem luksusowymi i trudno dostępnym dla znacznej części społeczeństwa" - powiedział PAP prof. Andrzej Zawistowski, historyk gospodarki, wykładowca Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

pokaż więcej
Proszę czekać...