Dwupoziomowe mieszkania na rynku nieruchomości

Mieszkanie Fot. Dolcan / Dolcan
Dwupoziomowe mieszkania do niedawna były kojarzone głównie z loftami i z młodymi ludźmi, a drugi poziom był traktowany trochę po macoszemu, tworzono tam tylko sypialnię lub antresolę. Dzisiaj mieszkania dwupoziomowe zaczynają częściej pojawiać się w deweloperskiej ofercie, a drugi poziom zaczyna pełnić funkcję drugiego piętra jak w domu jednorodzinnym.

Mieszkanie stało się oznaką określonego stylu życia jego właścicieli. W poszukiwaniu ciekawych miejsc do zamieszkania wiele osób zastanawia się nad lokalami dwupoziomowymi. Do niedawna tego typu oferta była dostępna w zasadzie wyłącznie w inwestycjach loftowych, a i tam nie zawsze można było spotkać mieszkanie posiadające dwa, w pełni oddzielne poziomy. Deweloperzy przeważnie proponowali piętro dzienne z niewielką antresolą przeznaczoną na przestrzeń sypialną. Teraz jednak propozycje rynkowe są bogatsze.

Mieszkanie dwupoziomowe Fot. Dolcan

Wraz z większą różnorodnością dostępnych lokali pojawiły się pełnometrażowe mieszkania, gdzie dwa poziomy są od siebie całkowicie oddzielone. Nadal w rozkładzie powierzchni stosuje się podział na część dzienną, w której mieszkańcy spędzają czas wspólnie lub w towarzystwie odwiedzających ich gości oraz piętro wyższe, gdzie lokuje się sypialnie. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne zarówno dla singli, którzy prowadząc bogate życie towarzyskie cenią sobie swoją prywatność, jak i dla rodzin z dziećmi, w której każdy z domowników od czasu do czasu potrzebuje prywatności.

Zobacz także: Mieszkania blisko natury – gdzie ich szukać w Poznaniu?

– Wbrew obiegowym opiniom mieszkania dwupoziomowe nie są projektowane i kierowane wyłącznie do osób młodych. To wygodne lokum także dla rodziny ze starszymi dziećmi, ze względu na wyraźny podział na strefę dzienną, wspólną, i tę prywatną z sypialniami. Łatwiej wówczas chociażby utrzymać porządek w domu – zauważa Anna Sitnik, zastępca dyrektora biura sprzedaży w firmie Dolcan.

Zobacz także:

Gdzie można znaleźć dwupoziomowe mieszkania?

Inwestycji, w których można kupić mieszkanie dwupoziomowe nie ma na rynku wiele. W Warszawie lokale takie dostępne są m.in. w inwestycji Skierniewicka City na Woli. Nowoczesny apartamentowiec z lokalami o wysokim standardzie, znajduje się u zbiegu ulic Kasprzaka i Skierniewickiej. Kaskadowa bryła 17-piętrowego budynku firmowana jest nazwiskiem znanego architekta, Andrzeja Markowskiego. Wyposażony w oszklone ogrody i obszerne tarasy nowoczesny budynek przyciąga wzrok w okolicy, do której sukcesywnie przesuwa się centrum Warszawy. Tutaj właśnie ulokowane są najbardziej prestiżowe inwestycje biurowe, zmieniające oblicze bliskiej Woli. W najbliższych latach po sąsiedzku wyrosną nowoczesne wieżowce. A dodatkowo także druga nitka stołecznego metra.

Zobacz także: W jakich warunkach mieszkają Polacy?

Mieszkania w Skierniewicka City zainteresować mogą na pewno wszystkich ceniących sobie miejski styl życia, którzy z niechęcią myślą o długich podróżach z przedmieścia do centrum. W sąsiedztwie nie trudno jest znaleźć sklep spożywczy, blisko jest do szkół i przedszkoli, a wszyscy, których znuży domowe jedzenie, bez trudu znajdą restaurację. Tuż obok znajduje się również Teatr Na Woli, jedna z ciekawszych scen warszawskich. Apartamenty mogą wzbudzić zainteresowanie wśród singli. Lokum o powierzchni 65 m kw. stanowi idealne rozwiązanie dla młodych i ambitnych, którzy sporo czasu spędzają w pracy. Usytuowanie w pobliżu linii tramwajowej sprzyja szybkiemu dojazdowi do pracy i sprawnemu poruszaniu się po mieście. Dodatkowo z wyższych pięter podziwiać można panoramę Warszawy, nawet siedząc w wannie, gdyż w jednym z dwupoziomowych mieszkań w łazience zamontowano okno od podłogi do sufitu.

Zobacz także: Gdzie szukać tanich mieszkań w Krakowie?

Dwa poziomy jak dom jednorodzinny

Apartamenty dwupoziomowe są małym, ale bardzo atrakcyjnym sektorem rynku nieruchomości mieszkaniowych. Dla wielu są one w jakiś sposób namiastką domu i sposobem na funkcjonalne zorganizowanie przestrzeni.

I właśnie taką odmienną wersję mieszkań dwupoziomowych można znaleźć na osiedlu Tęczowym we Włochach. W zacisznej okolicy, z dala od miejskiego hałasu u zbiegu ulic Szczęsnej i Techników znajduje się osiedle z kameralną zabudową przypominającą miejskie kamienice. Tutejsze apartamenty charakteryzują się ciszą, tak potrzebną osobom które po dniu pełnym obowiązków szukają spokoju, a jednocześnie nie chcą rezygnować z wygody życia w mieście. W sąsiedztwie osiedla znajdują się liczne centra handlowe wzdłuż Alei Jerozolimskich (Blue City, Reduta, Macro Cash i Castorama) oraz nowoczesna przychodnia medyczna. Tęczowe jest również doskonale skomunikowane z innymi dzielnicami, 150 m od wejście na jego teren znajduje się przystanek autobusowy. Cały kompleks realizowany jest w etapach. I etap jest już oddany do użytku i w dużej mierze sprzedany.

Zobacz także: Jaką powierzchnię mieszkania Polacy wybierają najczęściej?

– Klienci poszukujący mieszkań dwupoziomowych podkreślają, że są one atrakcyjne ze względu właśnie na dzieci, których tryb życia w naturalny sposób różni się od sposobu funkcjonowania dorosłych. Interesują też tych, którym po prostu zależy na wyraźnym oddzieleniu części dostępnej dla wszystkich od sfery stricte prywatnej – mówi Anna Sitnik z firmy Dolcan.

Dwupoziomowe apartamenty na osiedlu Tęczowym to lokale o powierzchni od ok. 80 m kw. To co je wyróżnia to dwa balkony – na niższym poziomie oraz w sypialni na wyższej kondygnacji. W sumie do kupienia jest tu jeszcze 7 mieszkań dwupoziomowych, w cenie 5500 zł za m kw.

Źródło: Dolcan

Zobacz także: Czy to jest dobry czas na budowę domu?

Nieruchomości
Zimowe obowiązki zarządców nieruchomości. Czy tylko odśnieżanie?
21 lis 2024

Wraz z pierwszym śniegiem zwiększa się ilość pracy dla wielu branż, również zarządzających nieruchomościami. Co należy do obowiązków zarządcy? Nie tylko odśnieżanie. 

Ile kosztuje trzypokojowe mieszkanie od dewelopera?
20 lis 2024

Ile trzeba mieć na trzypokojowe mieszkania od dewelopera? Gdzie kupimy najtaniej, a gdzie nieruchomości są najdroższe? W jakich przypadkach można liczyć na rabat? 

Palenie drewnem kawałkowym się opłaca. Piece, kominki i inne nowoczesne urządzenia zduńskie tanio i efektywnie ogrzewają mieszkania
19 lis 2024

Drewno kawałkowe należy do odnawialnych źródeł energii (OZE), co czyni je jednym z bardziej ekologicznych i przyjaznych środowisku paliw. Urządzenia zduńskie, w których można palić drewnem (takie jak piece, kominki, kuchnie kaflowe czy piece akumulacyjne) od lat cieszą się uznaniem, a ich zastosowanie we współczesnym budownictwie stale rośnie. Nowoczesne zduństwo to harmonijne połączenie tradycyjnych metod rzemieślniczych z innowacyjnymi technologiami oraz współczesnymi materiałami. Takie podejście oferuje liczne zalety, dzięki którym cieszy się coraz większym uznaniem we współczesnym świecie. Jakie są główne zalety tych urządzeń oraz ich rola w świetle wymagań technicznych WT2021? 

Wynajem krótkoterminowy w Polsce - jakie zmiany czekają najemców i wynajmujących. Jakie ograniczenia stosuje się w Europie?
19 lis 2024

Najem krótkoterminowy stał się w ostatnich latach jedną z najdynamiczniej rozwijających się gałęzi rynku nieruchomości. Branża mierzy się jednak z różnymi wyzwaniami, a pomysły ich rozwiązania wywołują falę komentarzy – choćby ostatnio wokół wypowiedzi Pani Minister Katarzyny Pełczyńskiej-Nałęcz związanej z potrzebami wprowadzenia zmian w tym obszarze.

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik?
20 lis 2024

Czy ziemię rolną może kupić tylko rolnik? Kto może kupić ziemię rolną? Jakich formalności należy dopełnić? Czy na ziemi rolnej można wybudować dom? 

Umowa kredytowa w dolarach lub euro. Czy można ją unieważnić?
18 lis 2024

Jeśli mówimy o kredytach w obcej walucie, to najczęściej myślimy o kredytach frankowych. Ale jest wielu kredytobiorców, którzy zaciągnęli kredyty indeksowane lub denominowane do innych walut, takich jak dolar amerykański czy euro. Oni również mogą dochodzić swoich praw na drodze sądowej i m.in. domagać się ustalenia nieważności swoich umów kredytowych.

Jeżeli nie dopełnisz tych obowiązków, w przypadku pożaru, ubezpieczyciel nie wypłaci Ci odszkodowania. Obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich i czyszczenia przewodów kominowych
18 lis 2024

Na każdym właścicielu i zarządcy nieruchomości ciąży obowiązek cyklicznych przeglądów kominiarskich oraz czyszczenia przewodów kominowych dymowych, spalinowych i wentylacyjnych. Niedopełnienie powyższych obowiązków to nie tylko ryzyko mandatu, ale również zagrożenie dla życia mieszkańców budynku oraz ryzyko utraty całego dobytku, w przypadku dojścia do pożaru spowodowanego niewłaściwym stanem technicznym przewodów kominowych. 

Wojna nerwów między sprzedającymi a kupującymi mieszkania przybiera na sile. A co z cenami, czy wskutek tego mocno ruszą w dół
18 lis 2024

Sprzedaż mieszkań na rynku wtórnym spada wolniej niż na rynku deweloperskim. Klienci wolą mieszkanie gotowe do zamieszkania, najlepiej z garażem. Ale i tu trwa wojna nerwów – między chcącymi sprzedać nieruhomoć szybko a stawiającymi na kupno po jak najniższej cenie.

Studenci z zagranicy ratują rynek najmu mieszkań w wielu miastach, zwłaszcza w tych, które niekoniecznie są metropoliami
15 lis 2024

Wzrost liczby studentów z innych krajów sprawił, że łączna liczba osób studiujących w Polsce przestała spadać. Dane GUS potwierdzają, że wzrost udziału zagranicznych studentów jest bardzo widoczny. W niektórych województwach stanowią oni ponad 10% wszystkich studiujących. 

Budownictwo: rok 2024 jednym z najtrudniejszych od 20 lat
14 lis 2024

Budownictwo wyhamowało. Rok 2024 jest jednym z najtrudniejszych dla branży od 20 lat. Co jest powodem kryzysu i z jakich rozwiązań można skorzystać? Jak przyczynił się do tego problem z kredytem na start?

pokaż więcej
Proszę czekać...