Osiedle Batory II – oddane do użytku

Materiały prasowe
rozwiń więcej
Batory II Fot. Materiały prasowe / fot. materiały prasowe
Osiedle Batory II na poznańskim Piątkowie zostało ukończone z końcem 2012 roku, oddano do użytku pierwsze lokale. Na osiedlu Batory II znajdują się jeszcze wolne mieszkania z najpopularniejszego segmentu, kawalerki do 30 m kw. i mieszkania dwupokojowe do 50 m kw.

Kompleks mieszkaniowy Batory II jest efektem współpracy firm Pekabud-Morasko i UWI Inwestycje S.A. Budynki położone są  na skraju osiedla Stefana Batorego, a inwestycja znajduje się w miejscu oddalonym od codziennego zgiełku.

Zgodnie z terminem zakończenia prac budowlanych, przekazaliśmy już klucze właścicielom przeszło czterdziestu mieszkań. Nadal w ofercie mamy najpopularniejsze lokale w tym kawalerki do 30 m kw. i mieszkania dwupokojowe do 50 m kw. – mówi Daria Miszczyk, dyrektor sprzedaży UWI Inwestycje S.A. – Na parterze dostępne są  również mieszkania z dużymi ogródkami - dodaje.

Zobacz także: Dynamiczny rozwój Lubonia – powstają nowe inwestycje

Inwestycja Batory II składa się z  budynku trzypiętrowego i drugiego o zróżnicowanej wysokości: trzech, czterech i pięciu pięter. Obydwa obiekty zostały posadowione na wspólnej hali garażowej, co zapewniło maksymalną ilości miejsc postojowych dla mieszkańców. Dla wygody przyszłych użytkowników inwestycji, windy w każdym z budynków zostały zaprojektowane tak, by obsługiwać również podziemną halę garażową. By dodatkowo zwiększyć komfort mieszkania inwestor zamontował drewnianą stolarkę okienną o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Ponadto ściany wewnętrzne i zewnętrzne budynków, jako jedne z nielicznych w Poznaniu, wykonane są z elementów ceramicznych, w efekcie czego budynki są cieplejsze i posiadają lepszą izolację akustyczną.

Pomimo tego, że obiekt został już ukończony, deweloper wciąż przewiduje możliwość łączenia lokali na życzenie klienta. Każde takie „uszycie mieszkania na miarę” konsultowane jest indywidualnie z biurem projektowym. Dzięki takiemu rozwiązaniu można stworzyć lokal łączony o całkowitej powierzchni przeszło 100 m kw.

Na uwagę zasługuje również lokalizacja Batorego II. Dzięki usytuowaniu inwestycji na skraju osiedla Stefana Batorego, budynki znajdują się w miejscu oddalonym od codziennego zgiełku. Doskonałą komunikację z centrum miasta zapewnia PST-ka. Atutem jest sąsiedztwo Kampusu UAM (zaledwie 10 min. pieszo) oraz zaplecze handlowe w postaci supermarketów.

Mieszkania w Batorym II dostępne są w standardzie deweloperskim, w cenie od 6 tys. zł brutto za m kw. Warto zaznaczyć, że pomimo rozpoczęcia tej inwestycji przed wejściem w życie obecnej ustawy deweloperskiej, wszystkie sprzedawane tam mieszkania są nią objęte.

Zobacz także: Mieszkania w Warszawie – coraz tańsze

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...