6 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości

Paulina Kozak
Redaktor
rozwiń więcej
Nieruchomości. Fot. Fotolia / Fotolia
Inwestowanie w nieruchomości w perspektywie czasu zawsze okazywało się opłacalne. Mieszkania i powierzchnie biurowe są co raz częstszą formą inwestowania. Przedstawiamy 6 powodów, dla których warto inwestować w nieruchomości.

Bezpieczeństwo inwestycji

Inwestowanie w nieruchomości jest jednym z najbezpieczniejszych sposobów lokowania oszczędności. Zakupione mieszkania i domy są widocznym i materialnym dowodem dokonanej inwestycji. Dodatkowo również banki preferują inwestycje w nieruchomości, co pokazują dając wysokie kredyty (nawet 90%–100%).

Zobacz także: Osiedle Rua Bonita w Krakowie

Dochód z nieruchomości

Umiejętna inwestycja w nieruchomości pozwala osiągnąć nam zyski z dwóch źródeł. Otrzymujemy korzyści z kapitału oraz z czynszu opłacanego przez osoby wynajmujące od nas mieszkanie. Inwestycję w nieruchomość uznajemy za dochodową, gdy po opłaceniu wszystkich miesięcznych rachunków związanych z jej utrzymaniem pozostaje nam czysty zysk.

Nieruchomości zawsze będą na topie

Nieruchomości są takim rodzajem inwestycji, który zawsze będzie miał zwolenników. Nabywanie mieszkań jest związane z naszym życiem codziennym. Dlatego rynek nieruchomości nigdy nie straci na wartości, ale będzie stale i konsekwentnie wzrastać, ponieważ każdy musi gdzieś mieszkać.

Zobacz także: Warszawa Żoliborz – najnowsze inwestycje


Inwestowanie w nieruchomości nie jest trudne

Rynek nieruchomości można poznać w łatwy sposób. Wystarczy na bieżąco śledzić ceny mieszkań i obserwować zmiany stawek na rynku nieruchomości. Szybko można stwierdzić, która nieruchomość jest bardziej atrakcyjna, a która mniej. Ma na to wpływ jej lokalizacja, rok wybudowania, ilość pomieszczeń w mieszkaniu oraz takie udogodnienia jak klimatyzacja czy system antywłamaniowy. Obecnie popularne są małe mieszkania, dlatego co raz częściej inwestuje się w ten segment mieszkaniowy. Kawalerki i mieszkania dwupokojowe można łatwo wynająć, zwłaszcza studentom albo młodym małżeństwom. Inwestowanie w nieruchomości nie jest skomplikowane i w dużym stopniu opiera się na naszej obserwacji i umiejętności dokonywania właściwych wyborów.

Zobacz także: Zakątek Piękna we Wrocławiu

Kapitał zewnętrzny

Żeby inwestować w nieruchomości nie musimy posiadać dużej sumy pieniędzy, wystarczy mieć niewielki wkład własny, a gdy nie mamy nawet małej kwoty to możemy spróbować zaciągnąć kredyt na sfinansowanie 100% nieruchomości. Bank może zaproponować nam korzystną ofertę kredytową, dzięki temu mamy zapewniony łatwy dostęp do pieniędzy. W prosty sposób można to przedstawić za pomocą działań przykładowego inwestora. Inwestor za posiadaną sumę może kupić jedną nieruchomość albo może podzielić tę kwotę na kilka części i kupić np. 2 nieruchomości wpłacając mniejsze stawki do depozytu.

Możliwość zakupu poniżej wartości rynkowej

Na rynku nieruchomości nikt odgórnie nie ustala ceny mieszkań. Dzięki temu, często można zakupić nieruchomości, których wartość ustalana jest subiektywnie i często ma bezpośredni związek z atutami danej nieruchomości (lokalizacja, standard wykończenia, metraż itp.). Daje nam to możliwość nabycia mieszkania za mniejszą stawkę, często niższą od wartości rynkowej. Wystarczy jedynie dokładnie obserwować rynek i szukać okazji do zrobienia dobrego interesu na nieruchomościach.

Zobacz także: Wielorodzinny budynek mieszkalny w Zgierzu na ul. Chemików 7

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...