Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań?

Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań?
Czy promocje zwiększają sprzedaż mieszkań? Aby sprzedać więcej nieruchomości, deweloperzy przygotowują korzystne oferty. Czy taka strategia rzeczywiście wpływa na decyzje nabywców?

Promocje są potrzebne

Kupno nowego mieszkania to dla większości z nas tak poważne przedsięwzięcie, że niejednokrotnie przebiega w oparciu o mozolne i długotrwałe poszukiwania i obserwacje rynku. Różnorodne promocje mogą stanowić w pewnym stopniu impuls przyspieszający decyzję o zakupie inwestycji. Ich skuteczność doceniło 13 z 23 deweloperów przebadanych przez Home Broker, którzy postanowili przygotować pod koniec roku specjalne akcje promocyjne. Największą moc mają z pewnością wszelkiego rodzaju rabaty.

Zobacz także: Tańsze mieszkania od deweloperów

Jednak w rzeczywistości upusty czy bonusy pojawiają się w ofertach pod różną postacią w ciągu całego roku. Są one w dużym stopniu efektem konieczności reagowania deweloperów na zmiany w przepisach prawa oraz w możliwościach finansowych potencjalnych nabywców. Aby utrzymać pozytywne tendencje sprzedażowe, muszą oni bowiem być gotowi na sytuacje, gdy trzeba np. zaproponować klientom alternatywę wobec ograniczenia programu „Rodzina na Swoim”. Dodatkowo w momencie, gdy sam rynek narzuca obniżki cen, atrakcyjne  kampanie są istotnym argumentem w codziennej rywalizacji z konkurencją.

Zobacz także: Zainwestuj pieniądze w mieszkania


Atrakcyjne oferty

Branża nieruchomości, podobnie jak większość pozostałych, wymaga precyzyjnego określenia grupy docelowej, do której kieruje się ofertę. Korzystając z analiz potrzeb i możliwości zarówno przyszłych mieszkańców, jak i osób kupujących pod wynajem, deweloperzy mogą tworzyć kampanie sprzedażowe, które będą trafiać na podatny grunt.

Zobacz także: Mieszkanie na własność w przyszłym roku?

– Chcąc zachęcić potencjalnych inwestorów do lokowania kapitału w apartamenty, oferujemy im wypłatę czynszu każdego miesiąca, nawet w sytuacji, gdy ich lokal nie będzie w danej chwili wynajmowany. – informuje Witold Sadowski z wrocławskiego Aparthotelu Invite – W ten sposób zwiększamy stabilność, bezpieczeństwo i oczywiście  zyskowność tej formy inwestowania.

Niezbędne jest także dostosowanie do wymogów rynku podstawowych wyznaczników atrakcyjności mieszkania takich jak lokalizacja, standard wykończenia czy metraż. „Raport z rynku nieruchomości Oferty.net i Open Finance” informuje, że aż 45% klientów poszukuje dziś 2-pokojowych mieszkań. Natomiast duże lokale (4-pokoje lub więcej) cieszą się zainteresowaniem 11% nabywców. Niezależnie od okresowych promocji to  przede wszystkim same nieruchomości powinny przyciągać uwagę. W połączeniu z ciekawą ofertą, zawierającą korzystne rabaty lub wygodne formy płatności, mogą skutecznie wyróżnić się na tle coraz bardziej zagęszczonej konkurencji.

Zobacz także: Domy w Warszawie tanieją

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...