II etap Rezydencji Park w Mielnie już w budowie

II etap Rezydencji Park w Mielnie jest już w budowie. Fot. Mielno Holding – Firmus Group / Mielno Holding – Firmus Group
II etap Rezydencji Park w Mielnie jest już w budowie. Rezydencja Park to kolejna inwestycja dewelopera Mielno Holding – Firmus Group.

Drugi etap jest kontynuacją realizacji kompleksu Rezydencja Park budowanego przy ul. Orła Białego w Mielnie. Budynek będzie projektem kameralnym, powstanie tu 12 w pełni wyposażonych apartamentów. Architekci ze szczecińskiej pracowni Mellon zaplanowali apartamenty na czterech kondygnacjach. Inwestycja położona jest: ok. 200 m od morza i zaledwie 50 m od jeziora Jamno. Realizacja II etapu zakończy się jesienią 2012 r.

Zobacz także: Rezydencja Kościuszki już oddana do użytku

– Chcemy, by właściciele apartamentów mogli już w przyszłym roku wypoczywać nad morzem, będąc u siebie – informuje Cezary Kulesza, kierownik działu marketingu i sprzedaży Mielno Holding Firmus Group.

Projekt budynku nawiązuje do domów szachulcowych tradycyjnych w tych okolicach. Także materiały, jak kamień i drewno, wykorzystane na elewacjach oraz wewnątrz apartamentowca podkreślą jego nadmorski charakter. Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Budimex S.A, która realizuje także inną inwestycję Mielno Holding – Firmus Group – apartamentowiec Dune.

Apartamenty w II etapie Rezydencji Park będą miały metraże: 39–53 mkw., i jedną lub dwie sypialnie. Taki podział wnętrz ważny jest zarówno dla klientów, którzy mieszkania kupują pod wynajem, jak i dla tych, którzy chcą zamieszkać na stałe z dala od zgiełku miasta.

Zobacz także: Villa Solar na dolnym Mokotowie: GALERIA


– W pierwszym etapie, który był w całości sprzedany już w momencie oddania do użytku mamy obie grupy klientów informuje Cezary Kulesza.

Dla osób, które planują zakup apartamentu z myślą o zyskach, inwestor oferuje opcję profesjonalnego zarządzania wynajmem.

Zobacz także: Ruszyła budowa inwestycji Batory II

Projekt zaplanowany jest jako obiekt w pełni wyposażony, dlatego inwestor przekaże klientom już urządzone apartamenty. Znajdą się w nich m.in. naturalne, drewniane podłogi, płytki ceramiczne na ścianach i podłodze, kompleksowo wyposażona kuchnia (nowoczesna płyta ceramiczna, okap, zmywarka i lodówka), a w łazience pełna armatura. Każdy z apartamentów posiada taras od słonecznej strony, dzięki czemu właściciele będą mogli cieszyć się słońcem. Lokale położone na parterze mają także własne ogródki w zielonym otoczeniu sosen. Na dole znajduje się parking z miejscem parkingowym przypisanym do każdego apartamentu.

Mielno Holding – Firmus Group już rozpoczął przedsprzedaż apartamentów z drugiego etapu. W standardzie „pod klucz” można kupić je od 7.500 zł/mkw. Inwestor zaznacza, że jest to promocyjna cena związana z tym, że sprzedaż dopiero rusza. W przyszłości ceny będą wyższe.

Zobacz także: Mieszkanie na ostatnim piętrze – wady i zalety

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...