Pierwszy etap inwestycji Zielone Wzgórza zakończony

Osiedle realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” położone jest u zbiegu ulic Lenartowskiego, Krętej oraz Rogu Renifera na obrzeżach Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej Poznań – Wągrowiec. Os. Zielone Wzgórza, fot. materiały prasowe

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Zielone Wzgórza” zakończyła pierwszy etap inwestycji Zielone Wzgórza w Murowanej Goślinie. Do użytku zostały oddane pierwsze budynki wielorodzinne. Klucze do nowych mieszkań otrzymało 25 osób.

Osiedle realizowane przez Spółdzielnię Mieszkaniową „Zielone Wzgórza” położone jest u zbiegu ulic Lenartowskiego, Krętej oraz Rogu Renifera na obrzeżach Murowanej Gośliny, przy drodze wojewódzkiej Poznań – Wągrowiec. Nowy kompleks mieszkaniowy składać się będzie docelowo z 6 budynków wielorodzinnych z 82 lokalami jednopokojowymi, dwupokojowymi, trzypokojowymi i czteropokojowymi. Architektura budynków oraz zastosowane materiały wykończeniowe sprawiają, że osiedle doskonale wpasowuje się w istniejącą zabudowę.

Zakończono właśnie pierwszy, z trzech zaplanowanych, etapów inwestycji. Do użytku oddano 38 mieszkań o powierzchni od 30 do 96 m2. Warto zaznaczyć, że dla wygody mieszkańców, na każdym piętrze klatki schodowej znajdują się wyłącznie dwa mieszkania, a na samej górze – tylko jedno. Ponadto właściciele lokali na parterze mają do dyspozycji duże ogródki lub balkony. Z kolei na ostatnich piętrach powstały przestronne, nawet 40-metrowe tarasy, z których rozciąga się piękny widok na zieloną dolinę Jeziora Raduszyńskiego i lasy Puszczy Zielonka.

Zobacz także: Czy nabywcy mieszkań zapłacą za opieszałość gmin?

- Dużym powodzeniem w naszej inwestycji cieszą się dwupoziomowe lokale na ostatnich piętrach, których rzeczywista powierzchnia sięga nawet 150 m2, a wycenie podlega jedynie 96 m2. - mówi Adam Szweda, prezes SM „Zielone Wzgórza”.

Osiedle tworzy spójną strukturę zapewniającą mieszkańcom pełen komfort. Na miejscu znajdują się m.in. przedszkole, szkoła podstawowa, gimnazjum, ośrodek zdrowia, prywatne praktyki lekarskie, kościół oraz punkty handlowo-usługowe. Sporym udogodnieniem jest plac zabaw dla najmłodszych oraz miejsce dla odpoczynku usytuowane w samym centrum kompleksu. Wewnętrzna fontanna będzie zdobić osiedle, tworząc przy tym unikalny mikroklimat.

Spółdzielnia zadbała również o zmotoryzowanych. Bezpieczne parkowanie gwarantuje podziemna hala garażowa oraz miejsca postojowe. Podkreśleniem troski o ekologię będzie pozyskiwanie energii słonecznej do podgrzewania wody przez instalację kolektorów słonecznych.

Z okazji zakończenia pierwszego etapu inwestycji, inwestor zdecydował się na uroczyste przekazanie kluczy nowym mieszkańcom.

Zobacz także: Pierwsze oznaki wiosny widoczne na budowach

- To ważna dla nas inwestycja i chcieliśmy należycie uczcić pierwszy etap jej zakończenia – mówi Adam Szweda, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zielone Wzgórza” - Mamy nadzieję, że wysoka jakość naszej inwestycji w połączeniu z istniejącym zapleczem sportowym, kulturalnym oraz dogodną komunikacją i urokami Puszczy Zielonka pozwoli mieszkańcom cieszyć się każdego dnia z podjętej decyzji – dodaje prezes A. Szweda.

Obecnie trwa budowa kolejnych budynków wielorodzinnych. Cena m2 lokalu zaczyna się od 3400 złotych netto.

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...