Dekorujemy stół wielkanocny – poradnik stylisty

Figurka. Cena 49 zł. / Home & You
Ozdobiony w niebanalny sposób stół wielkanocny na pewno nie zostanie nie zauważony. Jak stworzyć ciekawe dekoracje stołu wielkanocnego, które staną się oprawą świąt – radzi Hanna Maruta, stylistka home&you.

Kolory

Na wielkanocnym stole, zarówno w potrawach, jak i ozdobach, najczęściej dominuje kolor żółty, symbolizujący radość i życie oraz zielony, nawiązujący do budzącej się na wiosnę przyrody.

Zobacz też: Sposoby malowania jajek na Wielkanoc

– Idealnym tłem dla tych barw jest biel – zwłaszcza w postaci obrusu, talerzy czy naczyń. Kolorowym akcentem mogą być zielone podkładki, świeczniki, jak i wazon na kwiaty, a także żółte świeczki lub figurki dekoracyjne np. w kształcie pisanek. Do takiej kompozycji możemy dopasować też dodatki symbolizujące Wielkanoc – przyprawniki w kształcie króliczków, misę przypominającą otwartą skorupkę jajka czy paterę na pisanki z figurką  zającamówi Hanna Maruta, główna stylistka marki home&you.Oryginalnym pomysłem będzie również rzeżucha zasadzona w ozdobnym naczyniu.

Całość stworzy subtelne, a zarazem pomysłowe nakryciedodaje stylistka home&you.

Fot: Home & You

Aby podkreślić radosną atmosferę Wielkanocy, na stole mogą też zagościć wielobarwne i optymistyczne dekoracje.

Wybierając dodatki w ciepłych, pastelowych odcieniach możemy dowolnie łączyć różnorodne kolory. Różowy stroik, żółte świeczki w kształcie kurczaczków symbolizujących nowe życie czy zabawne figurki – np. uroczych zajączków, wprowadzą wesoły nastrój przy świątecznym stolepodpowiada stylistka.

Fot: Home & You

Zgodnie z tradycją

Święta Wielkiej Nocy mają niezwykle bogatą symbolikę. Obok mazurków, babek i barszczu na stole nie może też zabraknąć pisanek, baranka, kurczaczków oraz królika.

Przygotowując świąteczne nakrycie warto pamiętać o tych najważniejszych symbolach, które możemy zaakcentować np. poprzez dekoracyjną figurkę baranka, kolorową świecę w kształcie pisanki czy obrus ozdobiony haftem przedstawiającym małe pisklęta. Idealnym tłem dla tradycyjnych potraw i świątecznych symboli będą naturalne barwy, czyli połączenie brązu, bieli, zieleni i żółci. Możemy również sięgnąć po dodatki z materiałów takich, jak: wiklina czy drewno podpowiada Hanna Maruta.

Fot: Home & You

Zobacz też: Jak zrobić stroik na Wielkanoc?

Uroczyście i elegancko

W skomponowaniu wyjątkowej oprawy świątecznych chwil pomogą nam również dodatki i naczynia w klasycznym, eleganckim stylu. – Biała zastawa i śnieżnobiały obrus stworzą piękną kompozycję wraz z połyskującymi dodatkami w kolorze srebrnym – np. w formie serwetnika, świeczników czy patery na ciasto. Dla kontrastu możemy dopasować kilka fioletowych dodatków, zarówno w postaci stołowych akcesoriów, jak i bukietu irysów w stylowym wazonie. Tak przemyślane i estetyczne nakrycie podkreśli uroczysty nastrój świątecznych dni radzi Hanna Maruta, stylistka marki home&you.

Zobacz też: Ozdoby na Wielkanoc ręcznie wykonane: GALERIA

Źródło: Home & You

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...