Śnieżne bombki: krok po kroku

Dremel
BIG ON DETAIL
rozwiń więcej
Bombki Fot. Dremel / Dremel
Śnieżne bombki świetnie wpisują się w świąteczną atmosferę, dodatkowo wnoszą powiew zimy, gdy na zewnątrz nie ma śniegu. Bombki wyglądają jak oprószone śniegiem, są dobrym dodatkiem do wnętrz w każdym stylu, jednak szczególnie pasują do wnętrz minimalistycznych w stylu skandynawskim. Przeczytaj, jak wykonać je samodzielnie.

Wykorzystaj śnieżne kule jako inspiracje do przygotowania świątecznych dekoracji. Stwórz piękne brokatowe bombki, które w oryginalny sposób ozdobią Twój dom. Taka dekoracja ozdobi wigilijny stół i zachwyci Twoich gości. Dzięki przewodnikowi krok po kroku oraz odpowiednim narzędziom wykonanie takich bombek będzie niezwykle proste.

Potrzebne narzędzia:

- pistolet do kleju ze sztyftami kleju bezbarwnego i brokatowego

- narzędzie wielofunkcyjne z wałkiem giętkim i ściernicą diamentową

- podkładka zabezpieczająca powierzchnię roboczą

- okulary ochronne

Potrzebne materiały:

- bombki z przezroczystego szkła o średnicy 8 cm

- drobny biały i przezroczysty brokat

- miękka ściereczka lub ręcznik papierowy

- miseczki lub talerze

- łyżki

Zobacz także: Anioły z papieru: krok po kroku

Krok pierwszy

Rozłóż miękką ściereczkę na płaskiej powierzchni i połóż na niej bombkę. Narzędziem z zamontowanym wałkiem giętkim i diamentową ściernicą wygraweruj na powierzchni bombki kilka mniejszych i większych płatków śniegu (możesz posłużyć się załączonym szablonem), pozostawiając między wzorami sporo wolnego miejsca. Pamiętaj, by obchodzić się z bombkami bardzo delikatnie i nie naciskać ich zbyt mocno, w przeciwnym razie mogą się stłuc. Nie zapomnij także o założeniu okularów ochronnych przed rozpoczęciem pracy.

Fot. Dremel

Zobacz także: Kalendarz adwentowy: krok po kroku

Krok drugi

Do pistoletu do kleju włóż sztyft z klejem bezbarwnym, ustaw włącznik na drugi poziom (wysoka temperatura) i zostaw na kilka minut do nagrzania. Następnie narysuj klejem nowe śnieżne motywy pomiędzy wygrawerowanymi wcześniej płatkami śniegu.

Fot. Dremel

Zobacz także: Bombki: zrób je samodzielnie

Krok trzeci

Staraj się narysować wzór szybko, by klej nie zastygł. Trzymając bombkę nad miseczką, nabierz na łyżkę trochę brokatu i obsyp zaznaczony klejem kształt. Upewnij się, że cały wzór został pokryty, a następnie ostrożnie strząśnij nadmiar brokatu z powrotem do naczynia.

W ten sam sposób stwórz jeszcze kilka wzorów.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić ozdoby choinkowe?

Krok czwarty

Po namalowaniu wszystkich płatków, wyłącz pistolet do kleju i poczekaj, aż zupełnie wystygnie. Następnie umieść w nim sztyft ze srebrnym klejem brokatowym i ustaw włącznik na najniższą temperaturę. Dopracuj stworzone wcześniej wzory, dodając mieniące się aplikacje. Gotową bombkę zawieś na świątecznym drzewku.

Fot. Dremel

Zobacz także: Jak samodzielnie zrobić świeczki?

Jeśli chcesz stworzyć większą liczbę bombek za jednym razem, wykonaj wszystkie czynności w następującej kolejności: najpierw wygraweruj wzory na wszystkich bombkach, a dopiero później nanieś na nie aplikacje z kleju. W ten sposób unikniesz oczekiwania pomiędzy nagrzewaniem i stygnięciem pistoletu do kleju i wymiany sztyftów z klejem pomiędzy kolejnymi etapami pracy.

Gotowy projekt

Fot. Dremel

Zobacz także: Dekoracje świąteczne z siatki

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...