Dodatki na Halloween

Redakcja Dom
rozwiń więcej
Halloween Fot. Fotolia / Fotolia
Dodatki na Halloween możemy kupić gotowe lub możemy poświęcić na to więcej czasu i zrobić je samodzielnie. Tradycyjnym dodatkiem, który musi się pojawić jest lampion z dyni i przekąski z motywem kojarzącym się z Halloween, pozostałe elementy możemy dobierać dowolnie. Podpowiadamy, jakie dodatki można wybrać na Halloween i w jakim pomieszczeniu je zastosować.

Rodzaj dodatków na Halloween, w pewnym stopniu, powinien być uzależniony od pomieszczenia, w którym mają się znaleźć. Oczywiście akcenty halloweenowe możemy zastosować w całym mieszkaniu lub zdecydować się na podkreślenie tego dnia tylko w jednym miejscu. W aranżacji mieszkania dodatkami na Halloween warto popuścić wodze fantazji, można otrzeć się też o kicz, bo wizualnie trochę się to na tym opiera.

W kuchni wystarczy rozstawić tu i ówdzie talerze wypełnione słodkimi przekąskami, specjalnie zdobionymi na tę okazję. Jeśli nie mamy czasu na samodzielne wykonanie, bez problemu znajdziemy odpowiednie w cukierniach. Można podkreślić atmosferę i ułożyć je na talerzach z mrocznymi ozdobami, np. z pająkami chodzącymi po zewnętrznej stronie patery. Takie dodatki do zjedzenia możemy postawić też w salonie.

Zobacz także: Przygotowujemy wnętrze na Halloween

Lampiony z dyni możemy zastosować w każdym pomieszczeniu, ciekawie będą prezentować się nawet w łazience. Drążenie dyni będzie wspaniałą zabawą, zwłaszcza jeśli mamy dzieci, możemy wspólnie zrobić kilka różnych lampionów do całego mieszkania.

Zobacz także: Kuchnia na Halloween


Dynie możemy wykorzystać również jako misę na słodycze.

Zobacz także: Oryginalne dynie na Halloween: GALERIA

Rozzłoszczone dynie-lampiony mogą strzec także naszego domu.

Zobacz także: Akcesoria kuchenne na Halloween: GALERIA


Do łazienki oprócz lampionów i tradycyjnych świec warto kupić zabawne mydełka, np. trupie czaszki.

Fot. www.pakamera.pl

Zobacz także: Dodatki w łazience na Halloween

Odpowiednim dodatkiem na Halloween są świece, niekoniecznie w dyni, za ich pomocą uzyskamy przyciemnioną atmosferę tajemniczości.

Żeby zwiększyć dramaturgię na ścianie na przykład w salonie lub w przedpokoju możemy powiesić obraz z odciskiem krwawej dłoni.

Niezależnie od tego, jakie wybierzemy dodatki na Halloween, pamiętajmy przede wszystkim o dobrej zabawie.

Zobacz także: Jak udekorować pokój dziecka na Halloween?

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...