Dekoracyjne drobiazgi do kuchni

Anna Bojar
Biolog
rozwiń więcej
Podstawka. Fot. www.czerwonamaszyna.pl / www.czerwonamaszyna.pl
Dekoracyjne drobiazgi do naszej kuchni często kupujemy nie dlatego, że są nam potrzebne, ale głównie po to, aby zdobiły nasza kuchnię. Przedmioty codziennego użytku często urzekają nas piękna formą, fantazyjnym kształtem i oryginalną kolorystyką. Jakie przedmioty dodadzą kuchni uroku?

Ekologicznie

Wybierając dekoracyjne drobiazgi do kuchni warto postawić na barwy i materiały ekologiczne, które są obecnie krzykiem mody. Wspaniale wyglądają przedmioty z wikliny, surowego drewna czy wyplatane z liści – nadają kuchni niepowtarzalny urok i sprawiają, że staje się ona bardziej przyjazna i przytulna. Wielofunkcyjny drewniany mebel na kółkach może się okazać nie tylko interesującą dekoracją, lecz także bardzo przydatnym kuchennym pomocnikiem. Mebel taki może posłużyć jako blat do pracy, regalik lub wieszak. Stojaki takie zwykle wykonywane są na zamówienie, dlatego przed podaniem wymiarów warto się dobrze zastanowić, gdzie będzie stał. Kuchnia wiąże się z wiecznym problemem, gdzie ukryć drobne przedmioty. Możemy tutaj wykorzystać wiklinowe koszyczki i rożki, które można zawiesić na ścianie. Bardzo efektownie wyglądają podstawki z drewna jałowcowego, korkowe pojemniki na przyprawy oraz bawełniane rękawice kuchenne. W wiklinowym koszyczku na ścianie możemy umieścić zestaw drewnianych łyżek, który będzie dodatkowym elementem dekoracyjnym.

Zobacz także: Szklane podstawki: GALERIA

Bogactwo kolorów – tworzywa sztuczne

Tworzywa sztuczne na ogół są niedrogie, barwne, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Przedmioty z plastiku są niezwykle praktycznym wyposażeniem kuchni. W tych zamykanych można przechowywać żywność w zamrażalniku, a także podgrzewać w kuchenkach mikrofalowych. Spośród plastikowych przedmiotów bardzo ładnie prezentują się w kuchni kolorowe durszlaki, wagi kuchenne, rozdrabniacze do żywności, tarki oraz kolorowe czajniki bezprzewodowe.

Elegancja – połysk szkła i metalu

Metalowe przedmioty zwykle są oszczędne w formie i jednocześnie eleganckie. Warto mieć w kuchni aluminiową misę, szczypce do sałaty, solniczkę oraz lśniący czajnik. Bardzo ładnie prezentują się metalowe puszki postawione na otwartej półce, w których możemy przechowywać na przykład herbaty. Spośród szklanych przedmiotów dekoracyjnych na szczególną uwagę zasługują pojemniki na przyprawy, które możemy powiesić na relingu lub postawić na półce. Przydatne będą również proste szklane salaterki.

Zobacz także: Biało-czarna porcelana z kryształkami Swarovskiego

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...