Fotel bujany

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
Fotel bujany. Fot. Extra Punkt / Extra Punkt
Fotel bujany to zarówno nowoczesna forma, jak i tradycyjne bujanie. Siedząc wygodnie w fotelu bujanym możemy: oglądać telewizję, czytać książkę czy usypiać i karmić niemowlę. Z pewnością jest to wielofunkcyjny mebel. Jak dziś wyglądają fotele do bujania?

Przyjemne bujanie

Fotel bujany dorosłym z pewnością kojarzy się z beztroskim dzieciństwem. Jeśli zdecydujemy się na taki wnętrzarski rarytas znowu będziemy mogli się poczuć jak dzieci. Ponadto, fotele bujane są wygodnym oparciem dla naszego kręgosłupa i sprawiają, że możemy się zrelaksować po całym dniu ciężkiej pracy.

Fotel bujany sprawdzi się również w pokoju najmłodszych członków rodziny. Może to być miejsce, w którym mama będzie karmiła niemowlę. Łagodne bujanie sprawi, że dziecko poczuje się bezpieczne i szybko zaśnie.

Klasyczne

Tradycyjnie wygięte drewno orzechowe z materiałowym obiciem, sprawdzi się w klasycznym wnętrzu. To samo dotyczy wikliny i rattanu. Fotele wykonane z tych materiałów wprowadzą do salonu ciepło i niebagatelny wyraz. Ponadto, dobrze komponują się we wnętrzu z kominkiem, gdzie blask ognia dodatkowo podkreśla naturalny wyraz tego mebla.

Ciekawym rozwiązaniem są fotele, których siedzisko przypomina zwykły fotel, lecz w przeciwieństwie do niego, posiada dwie płozy do bujania. Na takim fotelu możemy się wygodnie pobujać i odpocząć.

Zobacz także: Wiosenne poduszki: GALERIA

Nowoczesne

Nowoczesne fotele bujane są wykonane z tworzyw sztucznych, skóry i metalu. Niezwykle wygodnym rozwiązaniem jest fotel, który wygląda jak zwykły, skórzany wypoczynek. W rzeczywistości pełni rolę fotela bujanego, może się obracać oraz ma możliwość odchylenia oparcia do tyłu.

Do niektórych modeli foteli bujanych dołączane są podnóżki, w tym samym obiciu, co siedzisko. Gdy nie chcemy się bujać, wystarczy oprzeć nogi na podnóżku i wygodnie odpocząć.

Fotele bujane wykonane całkowicie z tworzywa sztucznego to różnorodność form i doskonałe dopełnienie nowoczesnego wnętrza. Model bez oparcia z pustą przestrzenią pod plecami i nogami, przypomina maskę lub serce z oczami w kształcie elipsy. Fotele wykonane z tworzywa sztucznego sprawdzą się zarówno w salonie, jak i na tarasie czy ogrodzie.

Ciekawym rozwiązanie prezentują fotele bujane, których siedzisko jest obite skórą a drewniane boki pokrywa ażurowa dekoracja. Wzór na bokach może zostać wykonany na zamówienie przez co mebel zyskuje oryginalny charakter.

Różnorodność foteli bujanych sprawia, że możemy wybrać model, który będzie komponował się w każdym wnętrzu.

Zobacz także: Kwietniki w salonie

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...