Wazony z kartonów po napojach

Anna Bojar
Biolog
rozwiń więcej
Wazony. Fot. www.czerwonamaszyna.pl / www.czerwonamaszyna.pl
Wazony z kartonów po napojach to sposób na to, jak zrobić coś z niczego. Kartony po napojach zwykle wyrzucamy. Warto jednak czasem podarować im nowe życie. Wazony z kartonów po napojach są bardzo proste w wykonaniu.

Wazon pleciony

Potrzebne nam będą dwa kartony po napojach (po soku lub po mleku) takiej samej wielkości, nożyczki, dwa kolory farb, nożyk oraz słoik takiej wielkości, aby zmieścił się we wnętrzu kartonów. Zaczynamy od umycia kartonów i wysuszenia. Chcąc zrobić wazon w wiosennych kolorach, możemy jeden karton pomalować na kolor niebieski, a drugi na kolor jasnozielony. Ucinamy górne krawędzie kartonów, po czym malujemy. Mierzymy szerokość kartonów, rozcinamy jeden karton wzdłuż na pionowe pasy, nie rozcinając podstawy. Każdy pas powinien mieć szerokość około 1 cm. Boki drugiego kartonu tniemy na poziome paski, uzyskując kwadratowe pierścienie. Szerokość każdego pierścienia powinna oscylować wokół 1cm. Następnie zaczynamy przeplatać paski. Kwadratowy pierścień nakładamy na wierzch kartonu pociętego w pionowe paski, przeplatamy paski raz na pierścieniu, raz pod nim. Oplatamy tak każdy pierścień. Kiedy dojdziemy do końca, ostatni pierścień przyklejamy do końców pasków, aby wazon się nie rozpadł. Napełniony wodą słoik wstawiamy do wnętrza plecionego wazonu i wypełniamy go kwiatami.

Zobacz także: Jak zrobić wazon ze słoika?

Wazon malowany

Karton po napoju, po obcięciu górnej części, możemy także pomalować farbami. Można na kartonie namalować dowolne wzory, można także skorzystać z szablonu. Bardzo ciekawie wygląda szablon z przeplecioną na górze tasiemką. Wykonujemy go w ten sposób, że malujemy karton farbą w jednym kolorze. Po zaschnięciu farby w odległości około 1 cm od górnej krawędzi robimy otwory, na przykład dziurkaczem. Otwory powinny się znajdować w odległości około 1 cm od siebie. Następnie przez otwory przeciągamy tasiemkę, naprzemiennie, raz wkładamy ją w otwór, przez następny otwór wyjmujemy i na koniec zawiązujemy kokardę. Możemy przez otwory przeciągnąć także sznureczek, raz przez otwór, raz nad górną krawędzią wazonu.

Wazon oklejany

Kartonowy pojemnik po napoju bardzo efektownie wygląda oklejony grubą tkaniną. Tutaj, jak w poprzednich przypadkach, odcinamy górną krawędź kartonu, po czym wymierzoną wcześniej tkaninę przyklejamy do kartonu, co dodatkowo go usztywni. Tak oklejony karton możemy w dowolny sposób udekorować, na przykład koralikami, uzyskując ciekawy efekt wizualny.

Zobacz także: Ramki na zdjęcia: GALERIA

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...