Lustro w stylu indyjskim

Anna Bojar
Biolog
rozwiń więcej
Złote lustra w stylu indyjskim. Fot. www.czerwonamaszyna.pl / www.czerwonamaszyna.pl
Lustro w stylu indyjskim możemy wykonać samodzielnie. Ten praktyczny przedmiot może stać się oryginalną dekoracją. Lustro w indyjskim stylu przeniesie nas w świat filmów Bollywood. Takie małe arcydzieło idealnie nadaje się także na prezent.

Lustro w stylu indyjskim jest proste w wykonaniu. Koszt materiałów nie jest wysoki. Potrzebne nam będą koraliki i cekiny w różnych rozmiarach i kolorach, brokat, błyszczące nici, najlepiej złote, tasiemki, nożyczki oraz uniwersalny klej polimerowy lub szybkoschnący. Niezbędne jest też oczywiście lustro, najlepiej już oprawione, w prostej drewnianej ramce, na przykład kwadratowej. Możemy wykorzystać stare lustro, którego ramka już nam się nie podoba, ale dobrze jeśli ramka będzie płaska, aby klej nie spływał na lustro. Najlepiej sprawdza się ramka z surowego drewna, ale może być też z innego materiału.

Zobacz także: Elementy japońskie w salonie

Wykonanie lustra w stylu indyjskim zaczynamy od posmarowania klejem cienkiego paska ramki tuż przy lustrze. Następnie tuż przy krawędzi lustra, dokładnie przy nim przyklejamy tasiemkę w ciemnym kolorze o szerokości około 6 mm. Wokół tasiemki smarujemy kolejny pasek klejem, na którym układamy kolorowe cekiny w różnych kolorach i kształtach (na przykład kółeczka i kwiatki), dokładnie jeden tuż przy drugim. Za paskiem cekinów zostawiamy niewielką przerwę, za którą dość szeroki pasek smarujemy klejem (idealne byłoby około 2 cm, ale najlepiej sugerować się szerokością ramki jaką dysponujemy i do niej dostosować szerokość i ilość dekoracyjnych pasów). Szeroki pas posmarowany klejem posypujemy różnokolorowym brokatem i drobniutkimi koralikami. Można z kolorów utworzyć dodatkowe wzory. Lustro w stylu indyjskim powinno mienić się różnymi kolorami. Kiedy klej zaschnie, wytrzepujemy nadmiar brokatu, który nie połączył się z klejem. Smarujemy klejem zewnętrzną krawędź ramy ze szczególnym uwzględnieniem rogów. Na zewnętrznym pasie układamy różnokolorowe cekiny.

Lustro w stylu indyjskim jest gotowe. Będzie pasowało zarówno do wnętrza w stylu nowoczesnym, jak i do stylizowanego na orientalne. Spodoba się osobom starszym i młodszym. Błyszczące lustro w stylu indyjskim wniesie nieco blichtru do wnętrza.

Zobacz także: Poduszki w kwiaty: GALERIA

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...