Technologia eyefinity – jeden monitor to za mało

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
Technologia eyefinity.
Technologia eyefinity to możliwość połączenia kilku monitorów w jeden. Dzięki takiemu zastosowaniu zyskujemy obraz surround i niepowtarzalny efekt w naszym wnętrzu. Jakie zalety niesie ze sobą technologia eyefinity?

Jak to działa?

Technologia eyefinity to połączenie kilku monitorów w jeden przestrzenny obraz. Karty graficzne nowej generacji umożliwiają wyświetlenie obrazu na sześciu oddzielnych monitorach. Co ciekawe, wystarczy do tego tylko jedna karta graficzna. Jakość wyświetlanego obrazu może być zdecydowanie lepsza, gdy zastosujemy kilka kart.

System eyefinity obsługuje wszystkie systemy operacyjne. Najnowsza technologia gwarantuje łatwość konfiguracji i możliwość modernizacji.

Jak to wygląda?

Połączenie ze sobą kilku monitorów i włączenie na nich gry komputerowej to widok, który zapiera dech. Wnętrze gabinetu czy pokój gracza wymaga odpowiedniego przystosowania, aby pomieścić cały sprzęt, ale warto. Praca, gry i oglądanie filmów nabierają zupełnie innego znaczenia i zwiększają się nasze możliwości.

Łącząc kilka monitorów w jedną zintegrowaną powierzchnię, możemy oglądać obraz w poziomie lub w pionie.

Zobacz także: Notebook czy komputer stacjonarny?

Gra o nowym obliczu

Dzięki technologii eyefininity zwiększamy pole widzenia podczas każdej gry komputerowej. Możemy poczuć się, jakbyśmy rzeczywiście zasiadali za kierownicą samochodu wyścigowego lub brali udział w walce z terrorystami.

Gra nabiera nowego wymiaru. Jest bardziej rzeczywista. W grach akcji szybciej reagujemy na zagrożenie i wykrywamy wrogów. W wyścigach martwe pole nie utrudnia nam już jazdy. Mamy wrażenie prawdziwej prędkości. W symulacjach lotu lepiej wyczuwamy przestrzeń.

Zobacz także: Jak odpowiednio oświetlić miejsce pracy z komputerem?

Praca  pod kontrolą

Nasz gabinet będzie wyglądał zupełnie inaczej, gdy ustawimy na biurku nie jeden, ale trzy monitory lub nawet sześć. Od ich ustawienia zależy charakter i możliwości naszej pracy.

Na każdym ekranie możemy prezentować inny obraz. Przeglądać zestawienia w postaci tabel i kosztorysów, przy jednoczesnym korzystaniu z przeglądarki internetowej i pisaniu artykułu. Wykonywanie kilku czynności naraz nie jest już problemem. Możemy, w tym samym czasie, wyświetlić kilka niezbędnych obrazów i aplikacji.

Praca staje się mniej męcząca, gdy nie musimy otwierać kilku okien na jednym monitorze i przewijać stron. Wystarczy przejechać myszką na drugi, połączony monitor, gdzie otwieramy to, co jest nam niezbędne.

Zobacz także: Odpowiednie miejsce na sprzęt elektroniczny w gabinecie

Rozrywka

Innym razem, rozciągamy ekran na wszystkie monitory i oglądamy zdjęcia z wakacji czy film w aplikacji 3D. Dzięki połączeniu wszystkich ekranów w jeden, otrzymujemy szerokoekranowe kino domowe. A to nie wszystko. Montaż domowych filmów i dźwięku staje się znacznie łatwiejszy. Możemy skonfigurować każdy monitor w korzystny dla nas widok – poziomy lub pionowy – i otworzyć na nich niezbędną aplikację.

Jeżeli w tym samym czasie chcemy pooglądać transmisję z meczu, przejrzeć najnowsze statystyki i otworzyć stronę internetową, dzięki eyefinity jest to możliwe.

Zobacz także: Konsola – wielofunkcyjne urządzenie

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...