Telewizor w łazience

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
W dzisiejszych czasach, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować telewizor w łazience. Fot. ARTDESIGN
Telewizor w łazience to nie marzenia, ale rzeczywistość, która jest jak najbardziej do spełnienia. Jakiej wielkości może być telewizor w łazience? Czy montaż takiego ekranu jest możliwy w każdych warunkach?

Telewizor w łazience? Jeżeli ktoś ma ochotę, to w dzisiejszych czasach, nie ma żadnych przeszkód, aby zainstalować telewizor w łazience. Warto jednak o tym pomyśleć na etapie projektowania łazienki lub przed generalnym remontem.

Zapracowani, zabiegani niekiedy nie mamy czasu, aby obejrzeć chociażby wiadomości. Jeżeli dodatkowo najnowsza technologia nie jest nam straszna, pragniemy stworzyć wnętrze niczym z sci-fi, to dlaczego nie iść za ciosem i nie zamontować sobie telewizora w łazience? Dla chcącego nic trudnego, choć może to być rozwiązanie nieco kosztowne, to jednak jest możliwe.

Zobacz także: Sprzęt w łazience: kompendium designu i funkcjonalności

Wielkość

Telewizory do łazienki mogą mieć od około 15 do 28 cali. Telewizory łazienkowe są płaskie, wodoodporne, w kolorze czarnym, białym, złotym, stalowym czy lustrzanym. Dopasowanie odpowiedniego telewizora do wystroju łazienki, nie powinno zatem być kłopotliwe.

Zobacz także: Moda na szklane umywalki

Ze względu na bezpieczeństwo, telewizory łazienkowe, posiadają niskie napięcie – 12 V.

Gdzie ustawić?

Telewizor możemy zamontować we wnęce, na przykład, przy wannie tak, aby kąpiąc się wygodnie widzieć ekran, pod prysznicem, a jeżeli łazienka jest niewielkich rozmiarów – w lustrze. To ostatnie rozwiązanie jest jeszcze bardziej kosmiczne i ekstrawaganckie. Kiedy telewizor jest wyłączony, lustro pełni funkcję … lustra. Włączony telewizor sprawia, że w lustrze pojawia się wyraźny obraz.

Montaż telewizorów łazienkowych jest względnie prosty i nadaje się do każdego rodzaju ściany. Telewizor, po zamontowaniu, wystaje ze ściany na odległość 1 cm.

Zobacz także: Co powinniśmy wiedzieć o bezdotykowej armaturze łazienkowej?

Wygoda użytkowania

Chcąc umieścić telewizor w łazience, warto sprawdzić, czy posiada on funkcję podgrzewania szyby frontowej. Zapobiegnie to parowaniu, a obraz będzie doskonale widoczny w wilgotnym wnętrzu łazienki. Piloty do telewizorów łazienkowych również są wodoodporne, więc bez obawy można z nich korzystać leżąc w wannie.

Wybór głośników także zależy od nas samych. Możemy zdecydować się na głośniki wbudowane w telewizor lub głośniki zewnętrzne. Decydując się na głośniki wewnętrzne jakość dźwięku może być nieco gorsza, aniżeli tych zewnętrznych. Głośniki zewnętrzne możemy z powodzeniem zamontować w dowolnej ścianie bądź w suficie.

Zobacz także: Jak sprawdza się wolnoopadająca deska sedesowa?

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...