Pokój dziecięcy na Halloween

Anna Bojar
Biolog
rozwiń więcej
Dzieci kochają święto Halloween i dekoracje obecne w domu z okazji tego święta. Fot. Fotolia / Fotolia
Dzieci kochają święto Halloween i dekoracje obecne w domu z okazji tego święta. Jak udekorować pokój dziecka na Halloween? Podstawą halloweenowej imprezy jest stworzenie mrocznego i przerażającego nastroju, który uzyskać możemy dzięki dekoracjom.

Starsze dzieci uwielbiają nastrój rodem z horrorów. W ich pokoju nie może zabraknąć lampionu z dyni. Jego wykonanie jest bardzo proste. Obowiązkowo muszą się pojawić duchy oraz kleksy przypominające krwawe plamy. Światło powinno być przygaszone lub całkowicie wyłączone, natomiast kolorowe meble pozakrywane ciemnymi materiałami. W różnych miejscach można porozstawiać świece i lampiony.

Zobacz także: Przygotowujemy wnętrze na Halloween

Przydadzą nam się także balony, ale nie wszystkie kolory. Najlepsze będą czarne i pomarańczowe, ponieważ właśnie te dwa kolory są znakiem rozpoznawczym święta Halloween. Balonów nigdy za wiele! Mogą być dekoracją same w sobie, ale możemy wykorzystać je też w inny sposób, np. zrobić ducha. W tym celu na balonie rysujemy czarnym flamastrem oczy i usta, pamiętając, że duch powinien wyglądać groźnie. Biała krepina przyklejona do balonu będzie pełnić funkcję powiewającej koszulki. Z czarnego lub z czerwonego balonu możemy zrobić groźnego pająka zwisającego w wejściu. Na balonie rysujemy twarz pająka, a następnie doklejamy paski krepiny, które będą imitowały odnóża. Taki pająk zawieszony nad drzwiami będzie poruszał się i "straszył" przy każdym ruchu powietrza, np. kiedy ktoś będzie przechodził w pobliżu.

Dekoracją cieszącą się niezwykłą popularnością wśród dzieci, choć nieco makabryczną, jest "krew na ścianie". Aby zrealizować ten pomysł potrzebna jest jedynie odrobina wysiłku i minimum nakładu finansowego. Rozłożoną folię, np. remontową malujemy niechlujnie farbą plakatową, pozostawiamy na kilka godzin do wyschnięcia, po czym wieszamy w wybranych miejscach, np. na szafie czy drzwiach.

Halloweenowy stół również powinien być odpowiednio udekorowany. Miejsca, w których jedzą dzieci, zazwyczaj są pobrudzone i zalane. Możemy przygotować jednorazowy obrus, który można wykonać z dużych arkuszy papieru, na których razem z dziećmi namalujemy różne halloweenowe motywy, np. dynie, duchy, krwawe paluszki. Inny pomysł to przykrycie stołu ciemną, szorstką tkaniną, na której postawimy kilka lampionów wykonanych np. z wydrążonych jabłek albo pomarańczy, w których umieścimy świeczki – podgrzewacze. Na halloweenowym stole nie powinno zabraknąć również sztucznych pająków i pajęczyn, które są dostępne w wielu sklepach ze śmiesznymi gadżetami.

Zobacz także: Ozdoby z dyni na Halloween

Do zadań niewymagających użycia ostrych narzędzi możemy włączyć dzieci, na pewno będą zachwycone! Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na miejsca, w których stawiamy lampiony – nie powinny być w zasięgu rączek dzieci ani blisko łatwopalnych materiałów, np. firanek.

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...