Bezpieczna i przyjemna łazienka dla dzieci

Aby zachęcić dziecko do korzystania z łazienki rodzice muszą zadbać o to, by była bezpieczna i przyjemna. Fot. lazienkaplus.pl / lazienkaplus.pl
Bezpieczna i przyjemna łazienka dla dziecka to podstawa. Aby zachęcić dziecko do korzystania z łazienki rodzice muszą zadbać o to, by była bezpieczna i przyjemna.

Stworzenie bezpiecznej i przyjemnej łazienki dla dziecka to zadanie dla rodziców. Dla małego dziecka każda kąpiel jest rytuałem, a samodzielne umycie zębów powodem do dumy. To właśnie w łazience odbywają się największe bitwy morskie w historii, zatapiane są statki i wyławiani rozbitkowie. Radzimy jak zapewnić dzieciom przyjemne i bezpieczne korzystanie z łazienki.

Planując urządzenie łazienki z myślą o dziecku, powinniśmy zwrócić uwagę na jego zainteresowania, ale także ulubione kolory i kształty. Pamiętajmy, że głównym celem jest stworzenie miejsca, w którym dziecko będzie się czuć wyjątkowo. Jeśli maluch chce zostać marynarzem, zaaranżujmy łazienkę w morskim klimacie. Zauroczył się przygodami bohaterów ulubionych bajek? Odpowiednia kolorystyka i kilka łazienkowych drobiazgów z pewnością odmienią wnętrze!

Zobacz także: Jak stworzyć łazienkę przyjazną naszym pociechom?

Atrakcyjne kształty i kolory

Z wiekiem dziecko przywiązuje coraz większą uwagę do barw, uczy się je nazywać. Łazienka w różnych odcieniach tęczy pozwoli zaspokoić ciekawość i potrzeby poznawcze malucha. Istotne jest to tym bardziej, że rozwój wyobraźni dziecka jest pobudzany przez zewnętrzne bodźce. Dla kilkuletnich brzdąców łazienka jest miejscem, w którym mogą odrywać różne scenki, tworzyć morską flotę, kierować stadem gumowych kaczuszek. Rozwój dziecka podsycany jest takimi bajkowymi historiami.

Tworząc wyjątkowe pomieszczenie przyjazne dla małych pociech warto również pomyśleć o szamponach, odżywkach, płynach do kąpieli adresowanych do dzieci. Producenci prześcigają się w kształtach flakoników, kolorystyce. Stanowić będą wdzięczny dodatek do wnętrza. Ponadto pobudzimy u dziecka nie tylko zmysł wzroku, ale i węchu.

Bajkowe akcesoria

Łazienka powinna być odbiciem pokoju dziecinnego, w którym maluch czuje się bezpiecznie i radośnie. Mycie zębów oraz kąpiel staną się codzienną przygodą w kolorowej oazie, a nie złem koniecznym. Szczoteczka umieszczona w fantastycznym kubeczku i mydło w bajkowym dozowniku zachęcą do utrzymania higieny.

– Do potrzeb dziecka można przystosować praktycznie każdą łazienkę. Do dyspozycji jest szeroka gama produktów stworzonych z myślą o najmłodszych. Wystarczy choćby odpowiednia zasłona na prysznic i od razu wszystko wydaje się ciekawsze dla malucha – wspomina Katarzyna Rogowa ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

Zobacz także: Jak funkcjonalnie urządzić łazienkę dla całej rodziny?

Poczucie bezpieczeństwa

Dostosowanie wystroju łazienki do potrzeb dziecka jest nie tylko estetycznym wymogiem, ale i gwarancją bezpieczeństwa. Dla malucha przeszkodą jest zlew na zbyt dużej wysokości bądź zbyt śliska terakota. Z tego typu problemami muszą zmierzyć się rodzice.

Jeśli chcemy, aby dziecko jak najszybciej zadbało o codzienną higienę, musimy zapewnić mu odpowiednie warunki. Warto wyposażyć łazienkę w maty antypoślizgowe – dostępne w wielu kolorach, również z wizerunkami postaci z bajek. Dzięki temu maluch nie poślizgnie się podczas kąpieli, a dodatkowo poczuje się wyjątkowo siedząc na bajkowej macie.

Wyposażając łazienkę z myślą o dziecku warto pamiętać o muszli klozetowej, która dla 2-3 latka jest po prostu zbyt duża. Chcąc zachęcić swoją pociechę do zrezygnowania z ulubionego nocnika, rodzice powinni zainwestować w nakładkę na deskę klozetową. Poczuje się doroślejsze, mogąc korzystać samodzielnie z ubikacji.

– Kilka dodatkowych sprzętów w łazience zagwarantuje maluchowi przyjemną i bezpieczną toaletę. Zakup nakładki na deskę klozetową czy maty antypoślizgowej nie wiąże się z dużymi kosztami. Tego typu sprzęty sprawią jednak, że codzienne korzystanie z łazienki będzie dla małego domownika prawdziwą przyjemnością. – przekonuje Katarzyna Rogowa ze sklepu internetowego Lazienkaplus.pl.

Źródło: Lazienkaplus.pl

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...