Wszystko o aranżacji mieszkania

Martyna Żebrowska
rozwiń więcej
Urządzenie mieszkania lub domu wcale nie jest prostą sprawą. Wystrój wnętrza zależy od wielu czynników, m.in. od powierzchni, rozkładu pomieszczeń oraz od pomysłu na aranżację. Fot. TORLYS
Urządzenie mieszkania lub domu wcale nie jest prostą sprawą. Wystrój wnętrza zależy od wielu czynników, m.in. od powierzchni, rozkładu pomieszczeń oraz od pomysłu na aranżację. Jak dobrze zaprojektować od podstaw mieszkanie, aby było odbiciem naszego indywidualnego stylu? Od czego należy zacząć?

Aby mieszkanie było funkcjonalne, należy zastanowić się nad tym jak zagospodarować całą powierzchnię zanim kupimy pierwsze meble. Jeżeli mamy małe mieszkanie, należy zwrócić szczególną uwagę na to jak najlepiej wykorzystać każdą przestrzeń.

Przeczytaj:

Co należy wziąć pod uwagę przy planowaniu pokoi?

Żeby cały wystrój mieszkania tworzył spójną i harmonijną całość warto zaaranżować go w jednym stylu. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, warto zapoznać się z obecnymi trendami. Pamiętajmy, że urządzenie mieszkania w konkretnym stylu jest rozwiązaniem na długi czas, dlatego warto przeanalizować dobrze aranżację.

Przeczytaj:

Jak zaaranżować oryginalne wnętrze mieszkania?

Jeżeli nie mamy pomysłu, albo nie jesteśmy pewni czy nasza wizja sprawdzi się we wnętrzu, które aranżujemy warto skonsultować się ze specjalistą od projektowania wnętrz bądź skorzystać ze specjalnych programów do aranżacji pomieszczeń. Dzięki takiemu rozwiązaniu zanim dokonamy zakupów, będziemy mogli się przekonać, co do czego pasuje, a jakie połączenia nie są najlepszym pomysłem. Porady specjalistów w dziedzinie architektury wnętrz mogą dodatkowo nas zainspirować.

Przeczytaj:

Jak wyglądają etapy pracy z projektantem wnętrz?

Aby aranżacja zachwycała, należy zadbać o każdy szczegół. Pamiętajmy, że nawet odpowiednie wyeksponowanie schodów da wspaniały efekt i sprawi, że nasze wnętrze będzie dopracowane w każdym elemencie.

Przeczytaj:

Schody - element kształtowania charakteru wnętrza

Po całym dniu ciężej pracy, wracamy do domu, aby odpocząć i się zrelaksować. Jednak, aby komfortowo wypocząć potrzebna jest do tego odpowiednia atmosfera. Wbrew pozorom w domu bądź w mieszkaniu może być bardzo głośno. Między innymi sprzęty AGD i RTV są źródłem hałasu, który skutecznie będzie przeszkadzał w odpoczynku. Warto zapoznać się z poniższymi artykułami, w których przeczytamy jak urządzić wnętrze, aby było przyjazne wzrokowo i słuchowo.

Przeczytaj:

Akustyka w architekturze wnętrz

Każde mieszkanie ma swoje walory, które należy podkreślać, niestety większości mieszkań posiada również  wady i niedoskonałości.  Przy odrobinie kreatywności można skutecznie je zakryć, a nawet przeobrazić w zalety. W poniższych artykułach przeczytamy jak sprawić, by zamaskować defekt. Jednak o ostatecznym charakterze wnętrza przesądzają często dodatki. Warto, więc zwrócić szczególną uwagę na ich właściwy dobór. Nie koniecznie trzeba kupować nowe dodatki do każdej aranżacji. Wystarczy dobry pomysł i trochę wysiłku, żeby wykorzystać stare elementy wystroju w nowych stylizacjach. Pamiętajmy, że nie każda aranżacja będzie pasowała do naszego wnętrza. Nie każdy mebel, który sobie upatrzymy w czasopiśmie będzie wyglądał dobrze w naszym salonie. Zanim zaczniemy eksperymentować z różnymi kolorami, dodatkami i stylami warto przeczytać, co radzą eksperci.

Przeczytaj:

Jak uniknąć błędów podczas dekoracji wnętrz?

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...