Jak urządzić wnętrze w kolorze ognistej pomarańczy?

Martyna Bogacka
rozwiń więcej
Kolor pomarańczowy z sukcesem można zastosować zarówno na ścianie, jak i w dodatkach. Jednak lepiej nie korzystać z tych dwóch opcji jednocześnie, gdyż wtedy wnętrze zamiast być akumulatorem energii będzie drażnić i męczyć. Fot. PURMO
Popularność energetyzującego koloru pomarańczowego nie słabnie od kilku sezonów. Pomarańczowy, ceglasty, łososiowy czy rudy – nieważne na jaki zdecydujesz się odcień – każdy sprawdzi się doskonale. Podpowiadamy, jak urządzić słoneczne, pomarańczowe wnętrze.

Lepsze pomarańczowe ściany czy dodatki?

Kolor pomarańczowy z sukcesem można zastosować zarówno na ścianie, jak i w dodatkach. Jednak lepiej nie korzystać z tych dwóch opcji jednocześnie, gdyż wtedy wnętrze zamiast być akumulatorem energii będzie drażnić i męczyć. Kolor pomarańczowy lubi przestrzenie, dlatego najlepiej wygląda na dużych, idealnie płaskich powierzchniach. Jeśli pokój, który chcemy pomalować ma nieregularny kształt, mnóstwo załamań i zakątków – lepiej pomalować tylko jedną ścianę albo jej fragment i nawiązać do niej dodatkami. Czasem też warto rozważyć pomalowanie ścian łagodniejszą wersją ognistego pomarańczowego – brzoskwiniowym, bursztynowym lub miodowym.

Zobacz także: Skąd czerpać inspirację do stworzenia niebanalnej aranżacji wnętrz?

Dla osób, które preferują klasyczne, stonowane wnętrza, pomarańczowy będzie dobrym sposobem dodania im odrobiny radości. Idealnie sprawdzi się w postaci słonecznych dodatków – wazonów, poduch, kap lub też jako akcent we wzorze tapet czy dywanów.

Jeśli twoja kuchnia swoim wyglądem bardziej przypomina sterylne laboratorium, niż centrum domowego ogniska to kolor pomarańczowy może zdziałać cuda. Kilka urokliwych dodatków w żywym kolorze – zasłonki, serwetki, zastawa – sprawią, że kuchnia napełni się ciepłem.

Z czym łączyć pomarańczowy?

Szczególnie na małej powierzchni, niektóre odcienie pomarańczowego mogą być zbyt intensywne. Jeśli czysta, nasycona barwa pomarańczy jest dla nas trudna do zastosowania – połączmy ją z innymi kolorami. Zdecydowanie najlepiej pomarańczowy wygląda w zestawieniu z bielą i szarością. Biel gasi ogień pomarańczowego, który ociepla szarości. Dlatego dobrym pomysłem będzie wykorzystanie tego koloru do oswojenia chłodnych, nowoczesnych wnętrz. Jeśli nie boimy się odważnych połączeń, zestawmy pomarańczowy z kolorem niebieskim. Połączenie tych kolorów stworzy przyjemny dla oka kontrast. Nieco ekstrawagancji doda wnętrzu połączenie pomarańczowego z różowym.

Zobacz także: Jak wykorzystać niebanalną szafę w przedpokoju?

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...