Pracując w domu zmuszeni jesteśmy do urządzenia gabinetu, który pozwoli nam również przyjmować klientów. Zabudowa gabinetu powinna być uniwersalna. Pamiętajmy, że wystrój wnętrza ma przyciągać petentów.
Funkcjonalna zabudowa
Gabinet lub domowe biuro jest miejscem, które powinno być zaaranżowane z myślą o naszej pracy. Warunki panujące w takim pomieszczeniu muszą dać nam możliwość skupienia się. Nie ma tu miejsca na zbędne dodatki i bibeloty. Sukces naszej pracy zależy także od dobrej organizacji biura. Musimy dopilnować, żeby wystrój gabinetu pozwalał nam dobrze się w nim czuć. Powinno to być miejsce dobrze oświetlone i względnie ciche - tak, aby praca nie musiała być przerywana ze względu na dźwięki dobiegające z sąsiedniego pokoju. Często domowy gabinet sytuujemy na parterze domu. Tak, żeby potencjalni klienci nie mieli wrażenia, że załatwiając swoje sprawy, muszą wkraczać w naszą prywatność.
Zobacz także: Szkło w gabinecie. Jak odpowiednio zaaranżować przestrzeń?
Sytuacja komplikuje się, jeśli do stworzenia gabinetu musimy zagospodarować jeden z pokoi naszego mieszkania w bloku. Postarajmy się wówczas maksymalnie wyciszyć wnętrze. Zainwestujmy w dobre okna, grube drzwi i akustycznie wyciszmy podłogę oraz sufit. Kierujmy się prostą zasadą przy wystroju takiego wnętrza. Zabudowa pokoju musi być jak najbardziej funkcjonalna. Mebli nie powinno być dużo. Warto jest kupić meblościankę, która pomieści w sobie stos segregatorów i papierów. Centrum takiego gabinetu będzie biurko, przy którym spędzać będziemy dużo czasu. Warto jest postawić je blisko okna, tak aby w ciągu dnia nieprzerwanie padało na nie dzienne światło.
Zobacz także: Jakie meble powinny znaleźć się domowym gabinecie?
Uniwersalność
Jeśli w naszym gabinecie przyjmujemy petentów, pamiętajmy o tym, żeby wnętrze było przyjazne dla wszystkich. Stwórzmy je z myślą o klientach. Jego uniwersalność niech przejawia się brakiem niepotrzebnych roślin, prywatnych pamiątek i akcesoriów, które nie pasują do gabinetu.