Jak urządzić lekką, przytulną sypialnię?

Magda Górska
rozwiń więcej
Amatorzy przytulnych wnętrz, znudzeni aranżacjami w odcieniach ciepłego beżu, powinni poszukać własnych wariacji na temat lekkich jak babie lato aranżacji. Niektóre niekonwencjonalne łączenia kolorów i materiałów w lekkiej i przytulnej sypialnie są w efekcie niezwykle urocze i niemal magiczne.

Amatorzy przytulnych wnętrz, znudzeni aranżacjami w odcieniach ciepłego beżu, powinni poszukać własnych wariacji na temat lekkich jak babie lato aranżacji. Niektóre niekonwencjonalne łączenia kolorów i materiałów w lekkiej i przytulnej sypialnie są w efekcie niezwykle urocze i niemal magiczne.

wnętrza ciężkie, toporne, z monumentalnymi meblami, które sprawiają wrażenie, jakby miała się zarwać pod nimi podłoga. Inne z kolei wydają się lekkie jak piórko i nostalgiczne jak mimoza. Pomysłów na zaaranżowanie ciepłego wnętrza, które zdaje się unosić kilka centymetrów nad ziemią jest mnóstwo. Warto przejrzeć wnętrzarskie katalogi i znaleźć własną inspirację.

Zobacz także: Łóżka do sypialni – jakie wybrać?

Intrygujące tło

Zanim przystąpimy do aranżowania naszej lekkiej sypialni zastanówmy się, jakie zastosować kolory. Może to być niekonwencjonalne, acz efektowne połączenie szarości, bieli i jasnego beżu z intrygującym, jasnośliwkowym akcentem. W związku z efektem, jaki chcemy otrzymać, warto zrezygnować z pokrywania ścian jednolitym kolorem. Zdecydowanie lepiej sprawdzi się biała tapeta z subtelnym, szarym motywem – może kwiatowym? Podłoga w takim wnętrzu powinna być jasna, dla nadania aranżacji lekkości. Meble natomiast, na przykład z jasnego drewna, powinny być proste w formie, ale delikatne. Zbyt toporne łóżko natychmiast popsuje cały efekt.

Zobacz także: Jak kiedyś wyglądały sypialnie a jak wyglądają dziś?

Subtelne wypełnienie

Ażurowy fotel lub krzesło doskonale wpasują się w klimat, który chcemy osiągnąć. Szafki nocne oraz lampki również powinny być możliwie jak najbardziej delikatne. Szare poduchy warto „ubrać” w o ton ciemniejsze, ażurowe, niczym robione na szydełku poszewki. Po wypełnieniu wnętrza kolorami jasnego beżu lub drewna i szarości warto ożywić aranżację śliwkowymi akcentami. Niech to będzie pościel z delikatnej satyny, świeczka o skomplikowanym, designerskim kształcie lub transparentny wazon.

Jeśli chcemy, aby nasza sypialnia sprawiała wrażenie lekkiej, powinniśmy zrezygnować z dużych komód lub szaf. Unikajmy także ciężkich dodatków, które mogłyby zaburzyć kompozycję.

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...