Jak zadbać o kamienną podłogę?

Magda Górska
rozwiń więcej
Masz w domu podłogę z kamienia? Jesteś prawdziwym szczęśliwcem, ponieważ są one bardzo trwałe. Jeśli więc poświęcisz jej odpowiednią ilość uwagi, posłuży Ci przez długie lata!
Masz w domu podłogę z kamienia? Jesteś prawdziwym szczęśliwcem, ponieważ są one bardzo trwałe. Jeśli więc poświęcisz jej odpowiednią ilość uwagi, posłuży Ci przez długie lata!

Kamienne podłogi mają wiele zalet. Poza tą niezaprzeczalną, czyli trwałością i odpornością na zniszczenia, są one także bardzo efektowne i dają wrażenie luksusu. Niemniej jednak również o długowieczny kamień trzeba odpowiednio dbać, aby służył nam przez wiele lat.

Zobacz także: Jak stworzyć betonową podłogę we wnętrzu?

Codzienna pielęgnacja

Podłogę z kamienia należy zmywać wodą z dodatkiem przeznaczonego do tego celu detergentu. W sklepach dostępne są także specjalne preparaty, które ułatwią nam usuwanie uporczywych plam. Warto mieć taki środek zawsze w domu, ponieważ im szybciej usuniemy plamę, tym większe jest prawdopodobieństwo, że nie zostanie po niej ślad. Możemy również dodatkowo zastosować rozmaite nabłyszczacze. Dzięki nim nasza podłoga nabierze jeszcze piękniejszego wyglądu, a jej barwa zostanie pogłębiona.

Zobacz także: Jak sprawdza się gres polerowany w kuchni i w salonie?

Warstwa ochronna

Kamień polerowany ma w sobie mikroszczeliny i otwarte pory. Przez te otwory do środka dostaje się brud, który potem jest niezwykle trudny do usunięcia. Podłoga, która nie jest chroniona zabezpieczeniem jest dodatkowo podatna na różnego rodzaju zaplamienia. Aby tego uniknąć, powinniśmy ją poddać procesowi impregnacji. Szczególnie polecana jest ona w przypadku kamieni takich, jak trawertyny, granity i marmury. Ważne jest, aby wcześniej dokładnie wyczyścić podłogę. Nie wolno bowiem nakładać impregnatów na zabrudzenia. Zabieg ten należy powtarzać z częstotliwością polecaną przez producenta impregnatu. Jest to koniecznie, ponieważ codzienne użytkowanie podłogi z czasem powoduje jego ścieranie.

Podłoga kamienna jest bardzo trwała. Poświęćmy jej mimo wszystko maksimum uwagi, a odwdzięczy nam się pięknym wyglądem i długowiecznością.

Nieruchomości
Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

Nowe wsparcie dla kredytobiorców. Wiadomo, kiedy kredyt #naStart wejdzie w życie
23 kwi 2024

Ministerstwo Rozwoju i Technologii ogłosiło, że nowe przepisy dotyczące wsparcia przy zakupie pierwszego mieszkania wejdą w życie w drugiej połowie 2024 roku. Projekt ustawy wprowadzającej kredyt "#naStart" jest obecnie konsultowany.

pokaż więcej
Proszę czekać...