Czy wiesz jakie rośliny posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego?

Strefa głęboka oczka to królestwo lilii wodnych, ale można tu umieścić także inne rośliny. Poniżej znajdziesz najciekawsze gatunki roślin, które warto posadzić w strefie głębokiej oczka wodnego.

Grzybień Gladstoniana - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, piękne białe kwiaty od czerwca do września. Lubi średniożyzne podłoże. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowatym i strzałką trawiastą.

Grzybień Gonnere - potrzebuje głębokości 40-80 cm, średnio żyznego podłoża. Kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, Grzybień James Brydon.

Włosienicznik wodny - potrzebuje 40-100 cm wysokości, krótkowieczny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Nie może mieć roślin towarzyszących.

Osoka aloesowata - potrzebuje 80-100 cm głębokości, bardzo się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Rośliny towarzyszące: pływacz zwyczajny, żabiściek pływający.

Żabiściek pływający - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo szybko się rozrasta, kwitnie od czerwca do lipca. Rośliny towarzyszące: rozpław sercowaty, mięta jelenia

Kotewka orzech wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, na jesień ma bardzo ładną czerwono-pomarańczową szatę, potrzebuje bardzo żyznego podłoża i ciepłej wody. Rośliny towarzyszące: wywłócznik okółkowy, rozpław sercowaty.

Grążel żółty - bardzo się rozrasta, potrzebuje minimum 100 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do sierpnia. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, rogatek krótkoszyjkowy.

Grzybieńczyk wodny - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, lubi żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września. Rośliny towarzyszące: rdestnica połyskująca, oczeret jeziorny.

Grążel japoński - wachlarzowate liście stoją ponad wodą, potrzebuje od 40-100 cm głębokości, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć go ze zdrojkiem.

Pływacz zwyczajny - ciekawa roślina, która łapie drobne organizmy w pęcherzyki na liściach, potrzebuje 40-100 cm głębokości. Rośliny towarzyszące: żabiściek pływający, grzybień Perry's Baby Red.

Grzybień Sunny Pink - potrzebuje głębokości 80-100 cm, szybko się rozrasta, kwitnie na różowo od czerwca do września. Najlepiej łączyć z pływaczem zwyczajnym i osoką aloesowatą.

Grzybień Rosennymphe - potrzebuje 40-80 cm głębokości, najpierw kwitnie na różowo potem na biało. Rośliny towarzyszące: rdestnica przeszyta, grzybień James Brydon.

Rdest ziemnowodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, bardzo ekspansywny, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grążelem żółtym i rogatkiem krótkoszyjkowym.

Grzybień Escarboucle - potrzebuje 40-80 cm głębokości, ma kwiaty otwarte od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i strzałką trawiastą.

Grzybień James Brydon - potrzebuje 40-80 cm głębokości, piękne różowe kwiaty, kwitnie od czerwca do września, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i ramienicowcami.

Hiacynt wodny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy go dopiero na wiosnę, ponieważ nie wytrzymuje zimy; lubi żyzne podłoże,kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z onowodkiem dwukłosowym i wywłócznikiem ogonkowym.

Rozpław lancetowaty - potrzebuje głębokości 40-80 cm, przezimowuje do głębokości 50 cm, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od lipca do września na szafirkowy kolor. Najlepiej łączyć z rogatkiem krótkoszyjkowym i grzybieniem Froebeli.

Rogatek krótkoszyjkowy - wyglądem przypomina skrzyp; potrzebuje głębokości 40-100 cm, szybko się rozrasta, lubi średnio żyzne podłoże. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem okółkowym i grążelem japońskim.

Pistia rozetkowa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, sadzimy ją dopiero w połowie maja, ponieważ nie wytrzymuje zim i przymrozków. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem brazylijskim i hiacyntem wodnym.

Wywłócznik okółkowy -wymaga minimum 40 cm głębokości, lubi średnio żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z grzybieniem Sunny Pik i rdestnicą kędzierzawą.

Przęstka pospolita - potrzebuje 80-100 cm głębokości, szybko się rozrasta, kwitnie od lipca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowym i osoką aloesowatą.

Ramienicowce - potrzebują 40-100 cm głębokości, tworzą podwodny trawnik, niewymagające, nie kwitną. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i żabienicą jaskrowatą. 

Żabienica jaskrowata - potrzebuje do 40 cm głębokości, ma duże owoce w kształcie gwiazd, niewymagająca, kwitnie od czerwca do sierpnia. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem kłosowatym i ramienicowcami.

Rdestnica kędzierzawa - potrzebuje 40-100 cm głębokości, kwitnie od czerwca do sierpnia, silnie się rozrasta. Najlepiej łączyć z osoką aloesowatą i rozpławem lancetowatym. Możesz także posadzić inne odmiany rdestnicy - połyskującą lub przeszytą.

Salwinia pływająca - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi ciepło, dlatego należy ją sadzić od połowy maja, potrzebuje żyznego podłoża; nie kwitnie. Najlepiej łączyć z wywłócznikiem ogonkowymi ciborą wydłużoną.

Strzałka trawiasta - potrzebuje 40-100 cm głębokości, średnio wymagająca, tworzy gęsty dywan z liści, kwitnie od czerwca do sierpnia na biało. Najlepiej łączyć z przęstką pospolitą i grzybieniem Escarboucle.

Wywłócznik brazylijski - potrzebuje 40-100 cm głębokości, lubi bardzo żyzne podłoże, kwitnie od czerwca do września. Najlepiej łączyć z hiacyntem wodnym i rozpławem lancetowatym. 

Oczeret jeziorny - potrzebuje 40-100 cm głębokości, oczyszcza wodę, jest dość ekspansyjny, średnie wymagania jeśli chodzi o żyzność podłoża. Najlepiej łączyć z włosiecznikiem krążkolistnym i żabiściekiem pływającym.

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...