Miedziane instalacje gazowe – dlaczego są tak polecane przez fachowców?

Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)
(PCPM)
rozwiń więcej
Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM) / Polskie Centrum Promocji Miedzi (PCPM)
Miedź to jeden z najtrwalszych materiałów znanych ludzkości. Korzystamy z niej już od tysięcy lat, co potwierdzają kolejne odkrycia archeologiczne, jak choćby rury egipskie z 2 750 roku p.n.e. Miedziane wyroby spełniają wszystkie normy europejskie dot. materiałów budowlanych. Instalacje gazowe wykonane z miedzi charakteryzują się trwałością i bezpieczeństwem.

Sprawdza się w wysokiej temperaturze

W klasyfikacji europejskiej miedź oznacza się symbolem A1, czyli świadczącym o najwyższej klasie odporności na ogień. Rury wykonane z tego materiału są w stanie wytrzymać temperaturę nawet powyżej 1 000 stopni Celsjusza. Miedź jest odporna na działanie ognia, nie wydziela także toksycznych gazów. Tym samym miedziane instalacje gazowe zmniejszają zagrożenie ewentualnymi zatruciami w trakcie pożaru. Dodatkowo, dzięki specjalnym technikom łączenia rur (lutowaniem twardym i zaprasowywaniem), instalacje gazowe wykonane z miedzi zapewniają przez długi czas szczelność nawet w temperaturze 700 stopni Celsjusza. Chroni to przed wybuchami gazów i rozprzestrzenianiem ognia, a także umożliwia ewakuację ludzi z objętego pożarem terenu.

Odporna na spadki ciśnienia

W gazowych instalacjach z miedzi nie występuje zjawisko zwiększenia strat ciśnienia płynącego gazu. Umożliwia to specjalne połączenie na linii rura-złącza, w którym nie występuje przewężenie średnicy wewnętrznej instalacji. Dzięki temu zapewniony jest stały przepływ gazu, bez żadnego spadku ciśnień. Warto zauważyć, że instalacje z rur miedzianych charakteryzują się mniejszymi średnicami w porównaniu do innych rur, na przykład stalowych. Oznacza to, że zajmują zdecydowanie mniej miejsca, a tym samym wyglądają bardziej estetycznie.

Łatwa do zamontowania

Miedziane instalacje gazowe są niezwykle proste w montażu. Przeważająca większość instalatorów ma odpowiednie kwalifikacje do zamontowania tego typu rur. To z pewnością czyni je bezkonkurencyjnymi na tle innych instalacji gazowych. Powszechna dostępność kompatybilnych części do montażu dodatkowo ułatwia i przyśpiesza proces wdrożenia miedzianej instalacji gazowej.

Jak widać, miedź jest bezpieczna, niezawodna, trwała, ekologiczna (99,9% nadaje się do recyklingu) i prosta w montażu i konserwacji. Szeroka gama zalet tego charakterystycznego czerwonego metalu, wraz estetycznym wyglądem sprawiają razem, że architekci i instalatorzy na całym świecie coraz częściej sięgają właśnie po ten materiał.

Zobacz także:  Instalacje gazowe - Porady

Zobacz także:   Instalacje elektryczne

Zobacz także:  Instalacje grzewcze i wodociągowe

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...