Czy ogrzewanie podłogowe jest odpowiednie dla alergików?

TECE Sp. z o.o.
Producent i dystrybutor produktów w zakresie techniki sanitarnej i grzewczej.
rozwiń więcej
Wodne ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem przeznaczonym dla alergików. Na listę zalet tego rozwiązania składa się wiele czynników.
Wodne ogrzewanie podłogowe jest świetnym rozwiązaniem przeznaczonym dla alergików. Na listę zalet tego rozwiązania składa się wiele czynników. Najważniejsze z nich opisano poniżej.

Dla osób uczulonych ważne jest, aby ciepło z urządzeń grzejnych rozchodziło się przede wszystkim poprzez promieniowanie, a nie przez unoszenie (konwekcję). Ogrzewanie podłogowe pozwala na swobodne przenikanie ciepła przez powietrze, nie pozwalając jednocześnie intensywnego ruchu powietrza.

Czyste powietrze, wolne od kurzu, o odpowiednim stopniu nawilgocenia jest korzystne osób cierpiących na różne alergie wziewne. Powietrze z ogrzewanie podłogowego nie jest też wysuszone, stąd mniejsze niebezpieczeństwo podrażnień gardła i oskrzeli. Im wyższa wilgotność powietrza, tym mniejsze prawdopodobieństwo wystąpienia chorób układu oddechowego: anginy czy grypy.

• Jak twierdza specjaliści, nagły spadek temperatury może również nasilić objawy astmy alergicznej i wywołać tzw. alergię na zimno. Objawia się ona nagłym atakiem duszności lub kaszlem. Największym problemem jest tu nie sama niska temperatura, ale jej nagłe skoki, których ogrzewanie podłogowe, z wbudowanym specjalnym systemem sterowania, pozwala uniknąć.
• Wykazano, że typowe objawy uczuleniowe, takie jak: uciążliwy katar, kaszel czy pieczenie oczu, występują w takich warunkach z mniejszym nasileniem lub nawet zupełnie ustępują.
• Ogrzewanie podłogowe zapewnia optymalny dla człowieka rozkład ciepła w pomieszczeniu. Dla naszego organizmu najlepiej jest, jeśli cieplejsze powietrze jest w okolicy nóg, a chłodniejsze na poziomie głowy.
• Oszczędność pieniędzy: niepotrzebne będą dywany czy wykładziny dywanowe, które jak wiadomo gromadzą kurz i roztocza.
• Badania wykazały wpływ ogrzewania podłogowego na zmniejszenie ilości roztoczy w pomieszczeniach. Wynika to przede wszystkim z faktu, że wilgotność względna w warstwie wykończeniowej podłogi jest dzięki niemu niższa niż 45%, co stanowi próg, poniżej którego roztocza nie mogą przetrwać przez dłuższy czas.
• Ogrzewania podłogowe powodują mniejsze reakcje alergiczne w porównaniu do systemów tradycyjnych, gdyż cząstek kurzu jest mniej i są mniej agresywne.

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...