Producenci ze Znakiem Jakości „Gwarantowany Styropian”

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Ekspert w dziedzinie ociepleń
rozwiń więcej
Styropian. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu / Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu
Austrotherm i Knauf Industries Polska to jedne z pierwszych firm, którym przyznano Certyfikaty Jakości z ramienia programu „Gwarantowany Styropian”. Program jest realizowany pod patronatem Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS). Austrotherm i Knauf Industries Polska w związku z wyróżnieniem uzyskali prawo do umieszczenia Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian” na swych produktach.

Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Jak  mówi Kamil Kiejna, prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Producentów Styropianu (PSPS), certyfikacja w Programie „Gwarantowany Styropian” jest wymagającym i złożonym procesem. – Po pierwsze, w drodze losowego poboru wyrobów z rynku i badań laboratoryjnych weryfikowana jest zgodność parametrów wyrobu z deklaracją producenta. Po drugie, wprowadzany do obrotu i podlegający kontroli styropian musi odpowiadać określonym w Programie zaleceniom dla poszczególnych aplikacji. Po trzecie, wszystkie wyroby muszą być czytelnie oznakowane dodatkową tabelą Programu informującą o poziomie wytrzymałości na ściskanie (CS), wartości współczynnika przewodzenia ciepła (lambda) oraz minimalnej wadze jednego metra sześciennego styropianu danej odmiany. Dopiero spełnienie tych trzech wymogów jest podstawą do otrzymania Certyfikatu i Znaku Jakości „Gwarantowany Styropian”. Co więcej, certyfikatu nie przyznaje się bezterminowo: jakość wyrobów podlega w ramach Programu nieustannej weryfikacji – wyjaśnia prezes Kiejna.

Zobacz także:  Jaki kupić styropian i oszczędzić na ogrzewaniu? Poradnik

Prezes zarządu Austrotherm Anna Śpiewak podkreśla, że jej firma już od dwudziestu lat skupia się na budowaniu marki jakości, co możliwe jest dzięki stałej, bardzo dobrze wyszkolonej kadrze, która dba o powtarzalność procesów produkcyjnych.

– Cieszy nas, że także kontrole przeprowadzone przez niezależne laboratoria w ramach Programu „Gwarantowany Styropian”, potwierdziły, iż jesteśmy niezawodni. To kolejny dowód, że nasze produkty spełniają, z nadwyżką, wszystkie deklarowane parametry i stanowią na rynku wzorzec jakości. Poprzez udział w Programie chcemy pokazać jeszcze większą otwartość oraz uświadomić konsumentom, że inwestycja w produkt od rzetelnego producenta oznacza komfort i bezpieczeństwo oraz generuje, w całym okresie użytkowania wymarzonego domu, wysokie oszczędności – wskazuje Anna Śpiewak.

Zobacz także:  Który producent styropianu jest najlepszy?

– Udział w Programie „Gwarantowany Styropian”, przypieczętowany otrzymaniem Certyfikatu Jakości, jest integralnym elementem naszej strategii rozwoju na rynku izolacji budowlanych –mówi Tomasz Libera, prezes zarządu Knauf Industries Polska.

Bazą tej strategii są solidne, uczciwie oznaczone produkty, co potwierdza przyznany przez niezależne jednostki badawcze  Znak Jakości. Marka Knauf to synonim rzetelności i doskonałej jakości na rynku budowlanym, to marka której można zaufać. Pozycja jednego z liderów Programu „Gwarantowany Styropian” jest tego najlepszym potwierdzeniem.

Znak jakości. Fot. Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu

Produkty z logotypem „Gwarantowany Styropian” pojawią się na rynku w przeciągu najbliższych tygodni. Program „Gwarantowany Styropian” to efekt działań na rzecz jakości wyrobów styropianowych dla budownictwa wprowadzanych do obrotu i krzewienia uczciwych praktyk rynkowych.

Zobacz także: Jak kupić dobry styropian – podpowiada Instytut Techniki Budowlanej

Nieruchomości
Gdzie deweloperzy wciąż są górą, a gdzie powinni już zacząć zabiegać o klientów?
30 kwi 2024

Ceny nowych mieszkań prawdopodobnie pójdą w tym roku w górę z powodu rosnących kosztów budowy. Jednak nie można wykluczyć promocyjnych bonusów od deweloperów, których zmusi do tego zaostrzająca się konkurencja. Eksperci portali RynekPierwotny.pl i GetHome.pl sprawdzili, w których metropoliach zanosi się na walkę o klientów.

Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

pokaż więcej
Proszę czekać...