Na czym polega system ochrony mikrobiologicznej?

Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami. Fot. Bolix / Bolix

Jak uchronić elewację przed glonami? Jak czyścić elewację? Producenci oferują środki, które odpowiadają za mikrobiologiczną ochronę budynków. Tego typu produkty oczyszczają elewację z zanieczyszczeń i jednocześnie zabezpieczają powierzchnię przed glonami, grzybami i porostami.
Zobacz, jak w prosty sposób pozbyć się zanieczyszczeń z elewacji.

Specjalistyczne produkty do mikrobiologicznej ochrony elewacji spełniają kilka funkcji:

- likwidacja skażenia mikrobiologicznego oraz zmycie zabrudzeń. Stosując preparat glono i grzybobójczy oraz wykorzystując technikę mycia elewacji wodą pod ciśnieniem, można uzyskać odkażoną czystą powierzchnię, która po wyschnięciu gotowa jest do gruntowania i malowania. W tym procesie można usunąć ,,zaglonienie”, zabrudzenia oraz zwietrzałe cząstki wypraw.

Zobacz także: Dlaczego farba na elewacji się łuszczy?

- wzmocnienie warstwy tynkarskiej poprzez zastosowanie preparatu głęboko penetrującego. Nawet kilkuletnie elewacje mają pewne oznaki starzenia. Dotyczą one szczególnie tynku lub farby. Wiąże się to najczęściej z powierzchniowym pyleniem, kredowaniem, zmatowieniem powierzchni powłoki, wyższą podatnością na chłonięcie wody i z tym związaną penetracją zabrudzeń w głąb struktury tynku. Proces wzmacniania powierzchni poprzez zastosowanie preparatu gruntującego pozwala na związanie najbardziej zewnętrznych części wypraw tynkarskich lub farb, obniżenie chłonności, stworzenie warstwy kontaktowej i dobrze przyczepnego podłoża dla farb renowacyjnych.

- malowanie renowacyjne. Bardzo ważnym etapem renowacji ocieplenia jest jego zabezpieczenie przed ponownym ,,zaglonieniem” poprzez malowanie renowacyjne wpływające również w istotny sposób na zmianę estetyki elewacji. Dzięki pomalowaniu elewacji uzyskujemy ograniczenie porowatości tynku, znaczące obniżenie wodochłonności, a w przypadku zastosowania farby silikonowej można mówić o znaczącym ograniczeniu zwilżania jej powłoki przez wodę. Ta cenna właściwość ogranicza osiadanie na ścianie kurzu i penetrację zabrudzeń, tym samym chroni to przed tworzeniem się na powierzchni farby warstwy odcinającej, stwarzając możliwość dłuższego oddziaływania środków biocydowych.

Zobacz także: Skąd się biorą wykwity na elewacji z klinkieru?

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Teraz kontrole w mieszkaniach i domach, kto naruszył umowę Czyste Powietrze, ten zwraca dotację z odsetkami za pięć lat wstecz
05 lut 2025

Zatrzymali program Czyste Powietrze i ruszyli ze zmasowanymi kontrolami. Jedno i drugie - bo nadużycia przekroczyły niewyobrażalny poziom. Ale kto oszukiwał bardziej: firmy korzystające z luk czy gospodarstwa domowe chcące rozwiązać problem kopciuchów czy nieszczelnych okien. A skutki kontroli mogą być dla budżetów domowych bardzo dotkliwe.

Ile kosztowały mieszkania na rynku wtórnym w styczniu?
04 lut 2025

W styczniu gwałtownie wzrosła podaż mieszkań z drugiej ręki, ale nie ich ceny. Z danych portalu GetHome.pl wynika, że w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i Poznaniu średnia cena metra kwadratowego mieszkań na rynku wtórnym poszła w dół, a Trójmieście utrzymała poziom z grudnia. Tylko w Łodzi mieszkania podrożały, choć są wciąż najtańsze wśród największych metropolii.

Budleja - jak i kiedy przycinać?
04 lut 2025

Budleja Dawida zwana motylim krzewem potrafi bardzo silnie urosnąć i rozkrzewić się. Często zasłania w ten sposób inne rośliny i utrudnia im wzrost. Już teraz warto zaplanować jej przycinanie. Budleja kocha cięcie i kwitnie na pędach jednorocznych. Kiedy przycinać? Jak ciąć, aby rosła zdrowo?

Umowa najmu okazjonalnego z obcokrajowcem
04 lut 2025

Pracując na rynku nieruchomości obserwuję, jak zmienia się podejście wynajmujących do bezpieczeństwa przy zawieraniu umów najmu. Rynek najemców przeszedł dużą zmianę. Mamy większą różnorodność klientów, świadomość przepisów prawa. Duży udział obcokrajowców, którzy szczególnie po wybuchu wojny w Ukrainie wybrali Polskę jako swoją destynację do życia. Te wszystkie zmiany ukształtowały obecny rynek najmu pod kątem wybieranej formy prawnej. Najbardziej popularną formą jest aktualnie umowa najmu okazjonalnego. Jeszcze niedawno ten typ umowy wzbudzał zdziwienie. Dziś mało jest najemców, którzy nie słyszeli o takiej umowie. Nawet obcokrajowcy mają już świadomość, że muszą się do podpisania takiej umowy przygotować. I robią to sami albo korzystają z agenta nieruchomości.

Podsumowanie rynku nieruchomości: Ile mieszkań sprzedali deweloperzy w 2024 roku?
03 lut 2025

Czy deweloperzy są zadowoleni z wyników sprzedaży w 2024 r.? Czy sytuacja na rynku miała odzwierciedlenie w popycie na mieszkania?

Mieszkanie pod inwestycję w 2025. Jak wybrać najlepiej?
03 lut 2025

Wygląda na to, że rynek nieruchomości powoli wkracza w fazę stabilizacji. Czy to oznacza, że inwestycje poczynione w tym roku będą bardziej opłacalne? Jakie mieszkanie wybrać, by skorzystać najbardziej?

Kto teraz może liczyć na pomoc w spłacie rat kredytu hipotecznego. Wakacje kredytowe w 2025 roku
05 lut 2025

Wakacje kredytowe, które w minionych latach pozwalały na zawieszenie spłaty rat kreddytu hipotecznego w 2025 roku już nie są dostępne. Przynajmniej w takiej powszechnej formie. Nie oznacza to jednak, że osoby mające kłopot z terminową spłatą kredytów mieszkaniowych są całkowicie bez wsparcia

Czy to początek obniżki cen mieszkań? Zaskakujące dane o średnich cenach transakcyjnych. Gdańsk droższy niż Warszawa
31 sty 2025

W większości dużych miast Polski w IV kwartale 2024 r. mieszkania były kupowane w niższych cenach niż w poprzednim 3-miesięcznym okresie. Czy to początek trendu spadkowego?

Wiosenne obowiązki zarządców nieruchomości
30 sty 2025

Zima jeszcze trochę potrwa, ale zarządcy nieruchomości już dziś planują pierwsze wiosenne prace porządkowe. Obowiązków wiosną nie brakuje. Cieplejsze i dłuższe dni to idealny moment na przeglądu stanu budynku i przygotowanie go na kolejny sezon - komentarz Mariusza Łubińskego, prezesa spółki Admus zajmującej się profesjonalnym zarządzaniem nieruchomościami.

Fotowoltaika: dlaczego mój falownik często się wyłącza? To może być wina sąsiada. Nocne wyłączenia są normalne
04 lut 2025

Zakładając w domu instalację fotowoltaiczną, każdy oczywiście ma nadzieję na jej długotrwałą, bezawaryjną pracę i oszczędności w rachunkach za prąd. Centralnym elementem instalacji fotowoltaicznej jest falownik, który przekształca prąd stały w prąd przemienny, czyli taki, który jest wykorzystywany w domowych urządzeniach. Gdy przestaje działać, cała instalacja traci swoją funkcjonalność. A to prowadzi do frustracji. Wbrew pozorom winy za te problemy bardzo często nie ponoszą ani instalatorzy, ani sam sprzęt, a… sąsiedzi.

pokaż więcej
Proszę czekać...