Podłoga korkowa – przyjazna dla zwierząt domowych

Kot. Fot. W. Bryll / W. Bryll
Podłogi korkowe to ciepłe i eleganckie wykończenie, które możemy zastosować w każdym domu lub mieszkaniu. Podłogi korkowe świetnie sprawdzą się także w sytuacji, kiedy mamy w domu psa lub kota. Zobacz dlaczego.

Każdy z nas marzy by jego mieszkanie było nie tylko funkcjonalne, ale i eleganckie. Przecież to właśnie ono ma być swoistą oazą spokoju i relaksu po dniu pracy, niejednokrotnie pełnym napięć i stresu. Dobrze dobrane meble, harmonizujące z barwą ścian i gustowne dodatki sprawią, iż będziemy chcieli tu powracać.

Jedną z propozycji aranżacyjnych dla nowoczesnego mieszkaniapodłogi korkowe. Materiał naturalny, niezwykle ozdobny, oddziaływujący bardzo korzystnie na nasze zdrowie staje się dziś coraz bardziej popularny. W wielu domach możemy spotkać korkowe gadżety: podstawki czy rozmaite pojemniki do przechowywania prywatnych skarbów, ale także ściany i podłogi wykonane z tego niezwykłego surowca. Wnętrza, w których użyto korka wyglądają elegancko, są komfortowe i przytulne.

Podłogi korkowe to jedna z propozycji dla mieszkania XXI wieku. Podłogi korkowe to rozmaite wzory i odcienie brązu – od pastelowych po wpadające w głęboką czerń. To podłogi o delikatnym ziarnistym rysunku, wzorach przypominających kamienną posadzkę, czy wreszcie regularne kształty zbliżone układem do typowego parkietu drewnianego. Ofertę tworzą kolekcje do przedpokoju, kuchni, salonu i sypialni.

Podłogi korkowe są bardzo ciepłe, miękkie i elastyczne, co korzystnie oddziaływuje na stan naszego zdrowia, zwłaszcza stawów i kręgosłupa. Przyjazne dla środowiska gdyż nadają się do recyklingu, pozytywnie wpływają na pobór dwutlenku węgla z atmosfery i dzięki swym właściwościom izolacyjnym umożliwiają oszczędzanie energii. Wszystkie te zalety podłóg i ścian korkowych sprawiają, iż materiał ten wydaje się być doskonałym rozwiązaniem dla współczesnego człowieka, skazanego na rozwój cywilizacyjny, mieszkanie w blokach czy szybkie tempo życia. Korek będzie nieustannie przypominał jak ważny jest w dzisiejszym świecie kontakt z przyrodą, która ma tak wiele do zaoferowania każdemu z nas.

Korek dla zwierząt

Ale materiał ten jest nie tylko doskonałą propozycją dla ludzi, to również świetne rozwiązanie dla naszych domowych zwierząt, przede wszystkim psów i kotów. Chcemy przecież by cieszyły się wspaniałym zdrowiem. Kiedy zaś mamy ochotę na wypoczynek, krótką drzemkę lub ciekawą lekturę potrzebujemy ciszy, zwłaszcza, jeśli w pokoju obok bawi się z pieskiem nasze dziecko. I w tym przypadku korek okazuje się materiałem niezawodnym. Redukuje hałas wewnątrz mieszkania, a także dźwięki dochodzące z zewnątrz.

Podłogi przenoszą bardzo duże obciążenia. Pod wpływem nacisku mikrokomórki korka ulegają kompresji, a na powierzchni podłogi brak jest śladów wgłębień i załamań. Ta właściwość może być bardzo istotna, jeśli np. mamy w domu dużego psa.

Pielęgnacja podłóg korkowych

Podłogi korkowe są proste w pielęgnacji. Wystarczy tylko je odkurzać oraz czasami przemywać wilgotną szmatką z użyciem delikatnego środka.  Do codziennej konserwacji można również stosować płaskiego mopa. Dlatego też z łatwością posprzątamy po naszych pupilach. Korek, jako surowiec antystatyczny nie przyciąga i nie zatrzymuje kurzu, jest więc niezwykle przyjazny dla alergików.

Pies czy kot w domu poza dostarczaniem nam wielu wzruszeń, nie muszą oznaczać kłopotów z utrzymaniem porządku czy dodatkowych decybeli. Podłogi korkowe skutecznie ochronią domowników przed ewentualnymi niedogodnościami wynikającymi z posiadania czworonogów, które za zdrowie i odczucie komfortu odpłacą na pewno swoją niezwykłą zwierzęcą miłością.

Źródło: Afir Biuro PR firmy Dom Korkowy

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...