OVO Wrocław - jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce

Budynek OVO Wrocław z miesiąca na miesiąc coraz bardziej wyłania się na powierzchni Wrocławia. OVO Wrocław wyróżnia się nowoczesną wizja z betonu i stali. Deweloper ocenia, że będzie to jeden z bardziej luksusowych apartamentowców w Polsce.

OVO Wrocław powstaje według wizjonerskiego projektu pracowni Gottesman-Szmelcman Architecture. Architekci w futurystycznej bryle o miękkich kształtach zamknęli luksusowe apartamenty i penthouse’y, biura klasy A+, centrum fitness z basenem, kasyno i pięciogwiazdkowy hotel DoubleTree by Hilton. OVO rośnie przy ul. Podwale 82-91. To doskonała lokalizacja w centrum miasta, tuż obok Parku Słowackiego, 10 minut od Rynku czy Ostrowa Tumskiego. Budynek będzie miał w sumie 9 kondygnacji, w tym 2 podziemne. Budowa ruszyła w drugiej połowie kwietnia 2014 r.

OVO Wrocław  - prace w kwietniu

Najpierw porządkowanie terenu i organizacja zaplecza budowlanego oraz ruchu wokół inwestycji. Pierwszego dnia pojawia się tutaj samotna koparka. Pod koniec miesiąca już wiele maszyn uwija się przy pogłębianiu wykopu. Do wywiezienia jest jeszcze 11 tys. metrów sześciennych ziemi. Dopiero po tym wylany zostanie beton, a konstrukcja będzie się piąć w kierunku nieba. Zatem najpierw trochę w dół, a później ostro w górę.

OVO Wrocław  - prace w czerwcu

Prace realizowane są w systemie design&build. To oznacza, że równolegle do robót budowlanych powstaje projekt wykonawczy, który odpowiednio wyprzedza budowę.

W połowie roku gotowa jest większa część podkładowego betonu – niezwykle ważny etap prac, podstawa przyszłej budowy. To właśnie na podkładowym betonie powstanie płyta fundamentowa, dźwigająca cały kompleks.

Rośnie ekipa budowlańców. Na placu pojawiają się zbrojarze i cieśle, którzy montują zbrojenie pod płytę fundamentową. Niedługo do ich towarzystwa dołączy żuraw, którego część właśnie przyjechała.

 Polecany produkt:  Jak bronić swoich praw przed bankiem, komornikiem, nieuczciwym sprzedawcą?

 Polecany produkt:  Utrzymanie czystości i porządku w gminach - Poradnik

Polecany produkt: Zwrot VAT za materiały budowlane - Poradnik

OVO Wrocław  - prace w październiku

Moment przełomowy. OVO Wrocław wyłania się z ziemi i zaczyna wspinaczkę nad poziom gruntu. 150 robotników z mrówczą precyzją pracuje na kilku kondygnacjach jednocześnie, a nad ich głowami tańczą 4 żurawie. Ten skomplikowany proces jest sprawnie koordynowany, tak że budowa z lotu ptaka wygląda jak dzieło sztuki o niemal poetyckiej dyscyplinie.

Do tej pory wykorzystano blisko 9 tys. metrów sześciennych betonu i ponad 1,7 tys. ton stali. W tym celu na plac budowy przyjechało prawie tysiąc wypełnionych po brzegi betoniarek. Z kolei długość stalowych prętów ustawionych jeden za drugim równałaby się długości Wisły.

Sprawna postępująca, wyłaniająca się z ziemi budowa to dobra okazja do świętowania. 22 października około 150 osób świętuje kamień milowy w realizacji OVO Wrocław. Wśród gości prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz, który mówi:

- Bardzo się cieszę, że projekt OVO nawiązuje do koncepcji wrocławskiej architektury. To budynek bardzo wysokiej klasy. Wypełni pustą miejską przestrzeń, stanie się częścią miasta i jednym z jego symboli.

Zobacz także: Przetarg na dokończenie obwodnycy w Hrubieszowie

OVO Wrocław  - prace w listopadzie

OVO Wrocław zdobywa pierwsze miejsce w rankingu najbardziej luksusowych apartamentów w Polsce. Zestawienie przygotowuje „Gazeta Wyborcza”, a wrocławski apartamentowiec deklasuje konkurencję, czyli 22 inne inwestycje, pokonując ją co najmniej o kilka punktów. „To zupełnie nieznana dotąd w Polsce forma apartamentowca, zarówno jeśli chodzi o formę, jak i funkcje. Czy przetrze szlaki następnym, podobnym inwestycjom?” – pisze w „Wyborczej” Andrzej Fedorowicz i dodaje, że OVO „trudno porównać z czymkolwiek dotąd istniejącym”.

OVO wyróżnia się doskonałą lokalizacją w centrum miasta, bezpieczeństwem, jakością części wspólnych, usługami dodatkowymi oraz luksusem na niedostępnym nigdzie indziej poziomie.

Zobacz: Ekskluzywne nieruchomości we Wrocławiu

OVO Wrocław  - prace w grudniiu

Konstrukcja OVO Wrocław sięga trzeciego piętra. To już półmetek budowy szkieletu budynku. Na tym etapie wyraźnie widać już zaokrągloną sylwetkę OVO, charakterystyczną dla odważnego nurtu architektonicznego zwanego blobitekturą.

W osiem miesięcy od rozpoczęcia budowy większość – trzy czwarte – ze 169 apartamentów jest już sprzedana. W Polsce brakowało luksusu, jaki oferuje OVO Wrocław, stąd zainteresowanie i ogromny sukces sprzedaży na wciąż wczesnym etapie budowy.

Przyszli mieszkańcy przez panoramiczne okna lub z tarasów swoich apartamentów czy penthouse’ów będą mieli piękny widok na panoramę rozświetlonego Wrocławia.

OVO Wrocław będzie gotowy w 2016 roku.

Zobacz: Kończy się realizacja wrocławskich loftów

Źródło: OVO Wrocław

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...