Otwarcie drogi ekspresowej S8

Budimex
Droga ekspresowa S8 od 11 kwietnia będzie do dyspozycji kierowców. Obejmować będzie 16. kilometrowy odcinek drogi węzła Róża do węzła Rzgów w województwie łódzkim.

Odcinek wybudowany przez Budimex i ukończony przed terminem ma 19,5 kilometra długości. Jednak oddanie do ruchu całego odcinka będzie możliwe po dokończeniu budowy odcinka autostrady A1 Stryków - Tuszyn.

Droga ekspresowa S-8 wybudowana przez Budimex jest częścią drogi ekspresowej S-8 Węzeł Wieluń – Łódź (A-1). Biegnie przez teren gmin; Rzgów, Tuszyn, Pabianice, Dobroń i Dłutów w powiatach pabianickim i łódzkim wschodnim. Ósmy odcinek łączy się z autostradą A-1, dzięki czemu w przyszłości jadący z północy będą tu mogli skręcić na drogę ekspresową S-8 i dotrzeć szybko i bezpiecznie na Dolny Śląsk.

Droga ma nawierzchnię wykonaną z betonu, którego dostawcą była firma Lafarge. Betonowa nawierzchnia drogi zapewni kilkudziesięcioletnią bezawaryjną eksploatację.

Zobacz także: Nieruchomości komercyjne

Jesteśmy bardzo zadowoleni z partnerstwa z firmą Budimex. – powiedział Bruno Roux, dyrektor zarządzający Lafarge w Polsce. Współpraca z firmą Budimex dała nam możliwość dostarczenia zintegrowanej oferty Lafarge czyli obok dostaw cementu, kruszyw i betonu zajmowaliśmy się również  nadzorem technicznym, technologicznym i logistycznym nad procesem produkcji. Drogi betonowe mają w Polsce przyszłość ze względu na klimat i geologię i obiecujące jest to, że buduje się ich coraz więcej. To dobry trend, ponieważ drogi betonowe są bezpieczne, trwałe i w dłuższej perspektywie tanie w użytkowaniu ze względu na niski koszt ich utrzymania.

Umowa z łódzkim oddziałem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad na budowę 8. odcinka drogi ekspresowej S8 (węzeł Róża – Wrocław), o wartości 689,2 mln zł netto, została podpisana 5 października 2011 roku. Kontraktowy termin zakończenia prac to 5 stycznia 2014. Budimex zakończył prace przed terminem, w grudniu 2013 roku.

Budimex jest jedną z największych firm budowlanych w Polsce, zatrudnia 5,5 tys. osób i współpracuje rocznie z 12 tys. kontrahentów.

Spółka jest  jednym z sygnatariuszy Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie -  inicjatywy utworzonej w 2010 r. przez siedmiu największych generalnych wykonawców w Polsce w celu podniesienia poziomu bezpieczeństwa pracy w branży budowlanej.

Od stycznia 2011 roku Budimex wchodzi w skład  RESPECT Indeksu, który skupia giełdowe spółki zarządzane w sposób odpowiedzialny i zrównoważony.

Źródło: Budimex SA

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...