Osiedle Na Skraju Lasu w poznańskich Naramowicach

Osiedle Na Skraju Lasu Fot. Materiały prasowe / Media
OKRE Development zakończył realizację pierwszego etapu osiedla Na Skraju Lasu w poznańskich Naramowicach. Właścicielom mieszkań zostały przekazane klucze do 33 lokali w budynku A. W ramach inwestycji Na Skraju Lasu mają powstać łącznie trzy budynki.

Jako pierwszy etap budowy osiedla Na Skraju Lasu powstał budynek A, w którym znajdują się 33 mieszkania (dwupokojowe i trzypokojowe o metrażu od 45 m kw. do 65 m kw.) o funkcjonalnym rozkładzie. Do mieszkań usytuowanych na parterze przynależą ogródki, do pozostałych natomiast balkony i tarasy. Mieszkańcy mogą także korzystać z podziemnej hali garażowej, specjalnego parkingu dla rowerów oraz komórek lokatorskich. Lokale z pierwszego etapu inwestycji, który rozpoczął się we wrześniu 2011 roku, zostały sprzedane w błyskawicznym tempie.

To potwierdza opinię, że kryzys na rynku nieruchomości nie dotyczy inwestycji przemyślanych i dobrze zlokalizowanych pod względem rekreacyjnym i komunikacyjnym mówi Łukasz Ferchmin, menedżer ds. rozwoju OKRE Development w Poznaniu.

Zobacz także: Nowe mieszkania komunalne (TBS) w Toruniu

Zakończenie drugiego etapu inwestycji, który obejmuje budowę budynku C planowane jest na październik 2013 roku. W budynku zaprojektowano 47 mieszkań różnej wielkości – od 25 m kw. do 80 m kw. 11 z nich znalazło już swoich właścicieli. Dużym atutem budynku jest jego lokalizacja – zaledwie kilkanaście metrów od głównego wejścia do Rezerwatu Żurawiniec.

Klienci mają do wyboru mieszkania z ogródkami lub tarasami o wielkości od 25 do nawet 150 mkw. Większość mieszkań ma widok na las, dzięki czemu w pełni można korzystać z uroków posiadania mieszkania z tarasem komentuje Łukasz Ferchmin.

Kompleks ma ekologiczny charakter, a zastosowane detale architektoniczne idealnie współgrają z zielenią pobliskiego rezerwatu. W sąsiedztwie osiedla znajdują się szkoły podstawowe, przedszkola, place zabaw i siłownie na wolnym powietrzu, przystanki komunikacji miejskiej oraz kampus uniwersytecki na Morasku. Dzięki ciągle rozwijającej się infrastrukturze usługowo-handlowej tamtych okolic mieszkania firmy OKRE to atrakcyjne miejsce zarówno dla rodzin z dziećmi, studentów, jak i osób starszych. Warto także pamiętać, że na najbliższe lata planowana jest budowa nowej ulicy Naramowickiej wraz z komunikacją miejską, dzięki czemu północna część Poznania stanie się jeszcze bardziej atrakcyjna. To może być ważny argument dla osób, które kupują mieszkanie w celach inwestycyjnych.

Zobacz także: Rebel One na terenie Soho Factory

Średnia cena metra kwadratowego mieszkań realizowanych w II etapie Osiedla Na Skraju Lasu wynosi 5800 zł brutto.

Rządowy program Rodzina na Swoim zakończył się, nie oznacza to jednak, że osoby zainteresowane naszymi mieszkaniami nie będą mogły sobie na nie pozwolić. Oferujemy naszym klientom wiosenną promocję – wybrane mieszkania w budynku C tańsze nawet o 10 proc. Wystarczy wejść na stronę internetową osiedla Na Skraju Lasu i w wyszukiwarce mieszkań znaleźć lokale zaznaczone na czerwono, które objęte są rabatemmówi Łukasz Ferchmin z OKRE Development.

Zobacz także: Inwestycje w Mielnie w 2013 roku

Firma OKRE Development to doświadczony deweloper, którego udziałowcami są belgijskie przedsiębiorstwa budowlane: Otreco oraz Koramic Real Estate. Firmy te zrealizowały szereg inwestycji mieszkaniowych w Belgii, Francji, Niemczech i w Polsce. W Poznaniu wizytówką spółki jest biurowiec Winogrady Business Center. OKRE Development posiada także inne lokalizacje mieszkaniowe w Poznaniu – spółka planuje związać się z miastem na wiele lat.

Zobacz także: Inwestycje na obrzeżach Wrocławia zyskują popularność

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...