Bieg na szczyt Rondo 1 – już w marcu

Rondo 1. Fot. Advanced Public Relations / Advanced Public Relations
9 marca 2012 odbędzie się III „Bieg na Szczyt Rondo 1”. Bieg na czas po schodach Rondo I już drugi rok z rzędu otrzymał rangę „Master Race” w cyklu Towerrunnig World Cup. Kwota zebrana z opłat startowych zostanie przekazana Stowarzyszeniu SOS Wioski Dziecięce.

Zapisy do startu w zawodach ruszą w czwartek, 24 stycznia o godz. 12:00. Zgłoszenia należy wysyłać za pośrednictwem systemu rejestracyjnego znajdującego się na stronie www.biegnaszczyt.pl.

Wszyscy uczestnicy „Biegu na Szczyt” otrzymają w pakiecie startowym oficjalne koszulki imprezy i numery startowe. Po ukończeniu biegu, każdy zawodnik otrzyma ponadto pamiątkowy medal. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody finansowe oraz puchary.

W 2013 roku biegi „Master Races” Pucharu Świata odbędą się m.in. w Empire State Building (Nowy Jork), Stratosphere Tower (Las Vegas), John Hancock Center (Chicago), Taipei 101 (Taipei) czy Millennium Tower (Wiedeń).

W zeszłorocznej edycji imprezy w Rondo 1 udział wzięło blisko 600 osób, w tym czołowi zawodnicy Pucharu Świata: Bartosz Świątkowski, Piotr Łobodziński, Tomas Celko, Viktor Nowotny czy Cristina Bonacia. Wśród mężczyzn zwyciężył Włoch Fabio Ruga, z czasem 00:03:39,53, a wśród kobiet najlepsza okazała się Polka Anna Ficner, która uzyskała czas 00:05:08,59.

Opłata startowa wynosi minimum 30 zł, a cały dochód z imprezy jest przeznaczony dla podopiecznych Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce w Polsce. Stowarzyszenie otacza opieką dzieci osierocone i opuszczone, zapewniając im dom pełen miłości. W 2012 roku, podczas II edycji „Biegu na Szczyt Rondo 1” zebrano na rzecz Stowarzyszenia 18 000 zł.

Pomysłodawcą „Biegu na Szczyt” jest działająca na europejskich i azjatyckich rynkach firma private equity MGPA. Firma zarządza MGPA Europe Fund II, do którego należy biurowiec Rondo1. Wydarzeniu patronują: radio WAWA oraz miesięcznik „Eurobuild”.

Bieg na Szczyt Rondo 1 w liczbach:

– Całkowita wysokość budynku: 192 m

– Liczba pięter do pokonania: 37

– Przewyższenie: 142m

– Liczba schodów do pokonania: 836

– Liczba schodów na 1 półpiętrze: 12

– Liczba nawrotów: 76

– Dystans do pokonania: ok. 440m (w tym ok. 250m po schodach)

Więcej informacji na www.biegnaszczyt.pl

Zobacz także: Trendy na rynku nieruchomości komercyjnych

Źródło: Advanced PR

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...