6 powodów, dla których warto mieć dom w górach lub nad morzem

Rodzinny Penthouse Dune. Fot. Mielno Holding Firmus Group / Mielno Holding – Firmus Group
Osoby mieszkające w centrum dużych miast coraz częściej marzą o odskoczni, jaką jest dom nad morzem lub w górach. Jest to świetna alternatywa na spędzenie wolnych, świąt lub urlopu. Zamiast wynajmować kwaterę, wygodniej jest mieć własną nieruchomość, do której będziemy mogli się udać w każdej chwili bez zastanawiania się czy dostaniemy gdzieś wolny pokój, czy nie.

1. Drugi dom, tylko nad morzem lub w górach. Jeśli działka, to tylko pod miastem.

Lokalizacja to główny czynnik wyboru nieruchomości. Nie tylko mieszkania czy domu na długie lata, ale i miejsca, w którym będziemy spędzać wakacje. Apartament nad morzem, czy nawet w górach, z widokiem na jezioro i las to atrakcyjne miejsce choćby na weekend czy spędzenie świąt z rodziną i przyjaciółmi. To odległe miejsce, w którym odetchniemy i wyciszymy się. Działka z domkiem, mimo, że jest za miastem nie oddala nas od codziennych spraw i co ważne – nie zagwarantuje nam tak pięknego widoku z okna.

Apartamenty Dune - prawie wszystkie z tarasami i widokiem na morze. Fot. Mielno Holding Firmus Group


2. Zakup kolejnego domu czy mieszkania to inwestycja, działka – to dodatkowy wydatek.

Kupując elegancki i kameralny apartament w budynku położonym w atrakcyjnej i malowniczej scenerii możemy mieć pewność, że w czasie gdy nie będziemy z niego korzystać apartament na siebie zarobi, a nawet wygeneruje zyski. Wynajmowanie domu lub mieszkania nad morzem czy w górach staje się coraz popularniejsze i jest bardziej opłacalne oraz bezpieczniejsze niż niejedna lokata bankowa. Wynajem apartamentu może przynieść zysk ok. 10%. rocznie.

Rezydencja Park Mielno.


3. Wakacyjna nieruchomość – wakacje w każdej chwili.

Mając własny dom w górach lub nad morze, mamy możliwość wyjazdu w każdej chwili – to niczym nieograniczony dostęp do plaży, falującego morza i poczucia, że jesteśmy na wakacjach, daleko od zgiełku miasta i codziennych spraw. Planując wakacje z second home nie musimy szukać ofert i wolnych terminów. Wyjeżdżamy do eleganckiego miejsca, które zawsze jest w zasięgu ręki. Działka pod miastem to miejsce, w którym zawsze czeka na nas praca – koszenie trawy, sprzątanie. Nie odpoczniemy w niej tak komfortowo jak w second home.

Mielno - Apartamentowiec Dune. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


4. Nie drogi w utrzymaniu.

Kupując apartament wypoczynkowy mamy gwarancję, że oprócz bezpieczeństwa, prestiżu i lokalizacji, otrzymujemy miejsce, które na siebie zapracuje. Drugie mieszkanie nie wymaga tak dużego nakładu pracy jak działka i domek za miastem. Poza opieką podczas naszej nieobecności możemy powierzyć apartament firmie zarządzającej wynajmem, która będzie wypłacać nam zyski z wynajmu naszego apartamentu. W przypadku działki pod miastem nie możemy sobie pozwolić na podobne działania. Wymaga ona dużo pracy i wkładu finansowego, właściwie każdego lata.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


5. Dom lub mieszkanie – bezpieczniejsze niż działka.

Dbając o bezpieczeństwo własne i bliskich zdecydujmy się na apartament wypoczynkowy. Budynek, w którym mieści się nie tylko nasz apartament, często ma zabezpieczenia elektroniczne, monitoring lub ochronę. Natomiast domek na działce pod miastem narażony jest na włamania i kradzieże, i co gorsza, nikt nas o tym nie powiadomi. Nad second home mamy większą kontrolę i możemy spokojnie w każdej chwili przyjechać, bez obaw, że zastaniemy apartament w opłakanym stanie.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group


6. Rozrywka na wyciągniecie ręki.

Wypoczynkowa nieruchomość położona w atrakcyjnej lokalizacji może zagwarantować nam nie tylko rekreację, ale też rozrywkę i dostępność wielu usług. W pobliżu nowych apartamentowców powstających np. nad Morzem Bałtyckim jest wiele ośrodków, które funkcjonują niezależnie od pory roku. Wśród nich są obiekty typu SPA i Wellness, z basenami, a także restauracje i kawiarnie, których próżno szukać między domkami działkowymi pod miastem.

Mielno - Rezydencja Park. Fot. Biuro prasowe Mielno Holding – Firmus Group

Źródło: GlobalBrand Institute

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...