Nowoczesne zegary ścienne

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
Zegar. Fot. www.czerwonamaszyna.pl / www.czerwonamaszyna.pl
Nowoczesne zegary ścienne mogą być oryginalną dekoracją każdego wnętrza. Czasami wręcz, patrząc na taki zegar, zastanawiamy się czy jego celem jest nietuzinkowy wygląd, czy wskazywanie odpowiedniej godziny.

Z duchem nowoczesności

Nowoczesny zegar ścienny czy to w salonie, w jadalni lub w gabinecie może być wspaniałą dekoracją, która podkreśli charakter wnętrza lub wręcz przeciwnie – wprowadzi do niego coś zupełnie nieprzewidywalnego.

Zegar ścienny to również możliwość kontrolowania czasu, ale patrząc na dzisiejsze możliwości, zdaje się, że jest to dodatkowa funkcja.

Zobacz także: Nowoczesny folk w mieszkaniu: GALERIA

Czy to oby na pewno zegar?

Patrząc na niektóre zegary ścienne, możemy odnieść wrażenie, że dostrzeżenie w tym przedmiocie godziny jest niezmiernie trudne. Czasami wręcz potrzeba czasu, aby być pewnym, co właściwie wskazuje.

Przykładem może być zegar ścienny z mechanizmem posiadającym wskazówkę minutową oraz godzinową i pozbawiony jakiejkolwiek cyfry. Do tego dołączone są kolorowe liście, które można dowolnie przyczepiać na ścianie. W efekcie otrzymujemy coś, co mechanizm zegarowy posiada, ale jego dokładność stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jedyne, co może służyć jako punkt orientacyjny, są owe kolorowe liście i nasze własne wyczucie czasu.

www.czerwonamaszyna.pl

Innym pomysłem na niecodzienny zegar ścienny może być lustrzana tarcza, również bez zaznaczonych godzin i minut, posiadająca oryginalny kwiatowo-motylkowy wzór i dwie wskazówki – minutową oraz godzinową. Szklany zegar może być bardzo ciekawą ozdobą.

Rozpływające i odlatujące

Ciekawą propozycją do nowoczesnego wnętrza są również zegary, z których tarcz skapuje woda lub wylatują motyle. Całość powinna być wykonana z dobrej jakościowo stali, a dodatkowe elementy mocuje się za pomocą taśmy dwustronnej. Zegary te posiadają komplet cyfr, wskazujących odpowiedni czas i trzy wskazówki – godzinową, minutową i sekundową.

Zegar z fotografiami

Inną propozycją nowoczesnego zegara ściennego są modele, których tarcza składa się z kilku lub z kilkunastu ramek na zdjęcia. Dzięki temu możemy odliczać czas, ale i widzieć, po fotografiach, jak czas zmienia nas i naszą rodzinę. Istnieje kilka typów takich zegarów. Niektóre posiadają szereg cyfr, a poza nimi możemy umieszczać zdjęcia lub same fotografie są w miejscu odpowiednich godzin.

www.pakamera.pl

Bez względu na to, który model zegara ściennego wybierzemy, będzie on doskonałą ozdobą, na której każdy domownik, choć na chwilę, zatrzyma spojrzenie.

Zobacz także: Rośliny we wnętrzach

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...