Aranżacja walentynkowej kolacji

Iwona Szadkowska
rozwiń więcej
Ozdoby walentynkowe. Fot. Fotolia / Fotolia
Aranżację walentynkowej kolacji podkreśli blask świec i czerwone dodatki. Walentynkowa kolacja wprowadzi nas w romantyczny nastrój, gdy zadbamy o odpowiednie dekoracje stołu i jego oświetlenie.

Romantyczne świece

Podczas walentynkowej kolacji świece to element niemalże obowiązkowy. Dają nastrojowe światło i wprowadzają w romantyczny nastrój. Blask ognia oświetla stół, lecz wnętrze pozostawia w tajemniczym półmroku.
Wysokie, szklane świeczniki możemy udekorować czerwonym, lśniącym brokatem. Możemy użyć do nich prostych, długich świeczek w kremowym kolorze. Dla zwiększenia efektu i podkreślenia charakteru wieczoru, zdecydujmy się na świece w karmazynowym odcieniu.

Małe świeczki w kształcie serduszek, ułożone na płatkach róży podkreślą nastrój. Małe tealighty w metalowych osłonkach nie wyglądają zbyt korzystnie. W tym celu możemy samodzielnie wykonać dla nich „ubranko” z czerwonej tasiemki lub z połyskującego materiału. Dodatkowo możemy je udekorować drobnymi koralikami czy naklejkami w serduszka.

Zobacz także: Walentynkowe gadżety kuchenne

Dekoracja stołu

Płatki róż rozrzucone na białym obrusie lub ułożone w ogromne serce, podkreślają charakter kolacji. Wycięte serce z kolorowego brystolu, może posłużyć, jako podstawka pod talerze. Jeżeli zdecydowaliśmy się na małe świeczki, możemy ułożyć z nich serce po jednej stronie stołu.

Zobacz także: Jak dekoracyjnie oświetlić jadalnię?

Wybierając dodatki o intensywnym odcieniu czerwieni – świeczki, serwetki, płatki róż – wybierzmy stonowane naczynia. Mogą to być bezbarwne kieliszki, talerze pozbawione krzykliwych wzorków oraz srebrna zastawa. Zbyt duża ilość koloru może rozpraszać, a nie pobudzać.

Dekoracja okna

Walentynki to czas, który chcemy spędzić z ukochaną osobą. Warto pomyśleć o odpowiednim osłonięciu okna. Najlepiej sprawdzą się tu rolety lub żaluzje, ale gruba zasłona również spełni swoje zadanie.
Idąc krok dalej, możemy udekorować okno balonami w kształcie serduszek. Dobrze wygląda, gdy połączymy je w całość jednym sznurkiem i przypniemy do karnisza. Możemy wykonać z balonów jedną kulę lub serduszkowy pas.

Lampki LED-owe zawieszone na grubych zasłonach stworzą dodatkowy nastrój. Drobne, różnokolorowe światełka z powodzeniem mogą zastąpić główne oświetlenie.

Zobacz także: Jak zrobić łańcuch walentynkowy?

Walentynkowy nastrój

Wszelkie dekoracje w niczym nie pomogą, jeżeli do romantycznej kolacji usiądziemy spięci i rozdrażnieni. Sprawmy, aby był to niezapomniany wieczór w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Wcześniej wyjaśnijmy wszelkie nieporozumienia, o ile takowe są, weźmy odprężającą kąpiel, zapomnijmy o problemach w pracy. Spójrzmy na swego partnera i cieszmy się walentynkami, jak nigdy dotąd.

Zobacz także: Czy oświetlenie LED sprawdzi się w kuchni?

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...