Świąteczne przygotowania: potrzebne sprzęty

Materiały prasowe
rozwiń więcej
Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Fot. First / First
Świąteczne przygotowania w kuchni zazwyczaj są czasochłonne. Co zrobić, żeby świąteczne przygotowania stały się łatwiejsze? Jakie sprzęty ułatwią nam zadanie?

Świąteczne przygotowania możemy poczynić w rodzinnym gronie. Święta to przede wszystkim czas spędzony w atmosferze radosnego biesiadowania, gdzie choinkowe lampki oraz biały puch wprawiają w spokojny i świąteczny nastrój. Zanim to jednak nastąpi, najwięcej czasu trzeba poświęcić na przygotowanie wszystkich świątecznych pyszności, zaczynając od potraw na kolację wigilijną.

Obecność całej rodziny podczas świątecznej kolacji, o którą w ten wieczór będziemy musieli się zatroszczyć, zakup prezentów, a przede wszystkim produktów niezbędnych do przygotowania wigilijnych potraw – święta Bożego Narodzenia to ogromne logistyczne przedsięwzięcie. Często brakuje czasu, aby ręcznie wyrabiać ciasto, siekać grzyby czy z osobna kroić wszystkie składniki potrzebne do przygotowania potraw. Niezbędną pomocą w takiej sytuacji może okazać się kuchenny robot.

Zobacz także: Sprzęty AGD na upał

Co przemawia za jego zakupem? Według Pauliny Szczepaniak z firmy First, wyłącznego dystrybutora marki First Austria, przede wszystkim cena.

– Robot łączy w sobie funkcje wielu urządzeń, których pojedynczy koszt znaczenie przewyższyłby cenę jednego urządzenia tego typu. Przed zakupem warto także zwrócić uwagę na funkcje robota kuchennego, które sprawią, że czas poświęcony na przygotowanie świątecznych potraw upłynie spokojniej. – zaznacza Szczepaniak.

Uniwersalność stanowi ogromną zaletę tego sprzętu. Warto szukać modeli, które posiadają zarówno blender ze stojącym kielichem, jak i stacjonarny mikser z umocowaną misą. W przypadku blendera zamontowane na dnie stalowe ostrza służy przede wszystkim do rozdrabniania, szatkowania czy przecierania. Doskonale sprawdzi się przy przygotowywaniu sosów, szatkowaniu warzyw czy robieniu koktajli.

Zobacz także: Wszystko o designerskich dodatkach w kuchni

W przypadku miksera podstawową rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest ilość nakładek. Warto się upewnić, czy w zestawie znajdują się odpowiednie haki do ucierania ciasta oraz różne tarki. Niezbędnymi elementami są akcesoria do szatkowania, krojenia, mieszania, rozdrabniania czy cięcia. Przydatna będzie również nakładka służąca do miksowania. Dzięki takiemu zestawowi mikser może zostać użyty zarówno przy ucieraniu ciasta (potem wystarczy jedynie przełożyć masę do formy i wstawić do piekarnika), krojeniu warzyw do zupy czy szatkowaniu składników, które następnie wykorzystane zostaną np. przy robieniu farszu.

Zobacz także: Wolnostojące kuchenki: GALERIA

Istotnym elementem jest wielkość misy, której pojemność z reguły waha się 0,5 do 2 litrów. Warto jednak mieć na uwadze, że większa będzie wygodniejsza – można jej użyć zarówno przy szatkowaniu warzyw, przygotowywaniu dipu czy ucierania składników do ciasta. Ważne, aby robot posiadał odpowiednią skalę zmiany mocy i dodatkową funkcję TURBO – pozwala to na odpowiednie dopasowanie prędkości z jaką obraca się ostrze lub nakładka do danego produktu.

Przydatnym rozwiązaniem, przekładającym się na komfort użytkowania, jest wielkość otworu w mikserze. Większy pozwala na wrzucanie warzyw czy owoców do urządzenia bez ich wcześniejszego pokrojenia. Równie ważny jest przycisk bezpieczeństwa, zapobiegający przypadkowemu włączeniu urządzenia.

Zamiast kupować kilka różnych sprzętów AGD, lepiej nabyć jeden, bardziej wydajny, który ułatwi prace w kuchni. Z pomocą tego urządzenia na nowo można odkryć radość z gotowania.

Źródło: First

Zobacz także: Mały ekspres do kawy

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...