Meble kuchenne: metamorfoza

Meble kuchenne, poza sprzętami, są podstawowym elementem wyposażenia kuchni. Fot. KAM / KAM
Meble kuchenne, poza sprzętami, są podstawowym elementem wyposażenia kuchni. To właśnie meble kuchenne wychodzą na pierwszy plan, dlatego też warto od czasu do czasu pomyśleć o ich metamorfozie.

Nasze kuchnie podlegają nieustannym metamorfozom. Wprowadzając do nich kolejne udoskonalenia warto zadbać, by łączyły one innowacyjność ze sprawdzonymi rozwiązaniami.

Wszystko ma swoje miejsce

W kuchni szczególnie dobrze sprawdzają się zabudowy kuchenne wykorzystujące niezwykle proste i jednocześnie nowatorskie metody poprawy komfortu pracy. Warto pokusić się o zastosowanie szafy spiżarnianej, dzięki niej dostępna powierzchnia użytkowa może stać się aż dwukrotnie większa niż w przypadku ciągu szafek tradycyjnych, które zajmują w pomieszczeniu tyle samo miejsca. Oprócz tego w szafce spiżarnianej można przechowywać większe sprzęty, np. urządzenia AGD.

Zobacz także: Aneksy kuchenne: GALERIA

Z kuchennej przestrzeni często korzysta się wiele razy w ciągu dnia. Jej wystrój powinien być odpowiednio rozplanowany, by wszystkie elementy wyposażenia miały swoje miejsce i zapewniały maksymalną wygodę użytkowania. Obecnie na rynku bez problemu odnajdziemy meble kuchenne przeznaczone specjalnie do aneksu kuchennego. Warto również zwrócić uwagę na to, by układ całego zestawu umożliwiał swobodę poruszania się po kuchni, zapewniając przy tym łatwy dostęp do każdego potrzebnego w danym momencie przyboru czy produktu.

Zobacz także: Jak stworzyć jasną, efektowną kuchnię?

Funkcjonalność

Atrakcyjne rozmieszczenie podwieszanych szafek dodatkowo zwiększa ilość wolnej przestrzeni, wpływając także na widoczną lekkość zabudowy. Aby dokonać w prosty sposób metamorfozy mebli kuchennych można wymienić w nich tylko blaty, które będą pokryte gustownymi blatami, których duża powierzchnia ułatwia wykonywanie czynności kulinarnych. Nawet szuflady możemy wykończyć w wysokim standardzie. Szuflady umieszczone powinny być na solidnych prowadnicach, pozwalających wysuwać je w całości. W jednej z szuflad można zainstalować elektryczną krajalnicę, natomiast pod piekarnikiem warto pozostawić miejsce na specjalne sortowniki na śmieci, które mogą automatycznie się otwierać. Wszystkie meble kuchenne po metamorfozie powinny tworzyć gustowną i spójną całość, której atrakcyjny design uczyni z niej nie tylko funkcjonalne, lecz także przyjemne dla oka pomieszczenie.

Źródło: materiały prasowe

Nieruchomości
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025
05 wrz 2024

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?
29 sie 2024

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?
29 sie 2024

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?
30 sie 2024

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?
29 sie 2024

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?
28 sie 2024

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo
28 sie 2024

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?
27 sie 2024

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym
31 sie 2024

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?
26 sie 2024

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

pokaż więcej
Proszę czekać...