Zakup myjki w czterech krokach

StukPuk.pl
Jesteśmy grupą młodych ludzi zdrowo stukniętych na punkcie materiałów budowlanych, którzy pewnego dnia wpadli na pomysł, aby pasję i doświadczenie przekuć w sukces.
rozwiń więcej
Myjki używamy najczęściej do mycia samochodu, ale można ją też spokojnie stosować do czyszczenia mebli ogrodowych, schodów, kostki brukowej, dachów, czy elewacji. Przed zakupem warto zastanowić się do czego będziemy chcieli ją wykorzystywać i poszukać myjki z odpowiednimi akcesoriami.

Po pierwsze ciśnienie

Przy wyborze należy przede wszystkim zwrócić uwagę do czego będziemy wykorzystywać myjkę. Jeśli będzie stosowana jedynie do sporadycznego (raz w tygodniu) mycia samochodu, nie ma sensu inwestować pieniędzy w myjki profesjonalne o maksymalnym ciśnieniu np. 160 barów, gdyż nigdy nie wykorzystamy ich potencjału.  

Taki sprzęt sprawdzi się w przypadku regularnego i częstego mycia samochodów np. w pracy zarobkowej w małych myjniach lub salonach zajmujących się kosmetyką aut, w firmach transportowych do mycia ciężarówek lub w zakładach do mycia dużych powierzchni budynków przemysłowychstwierdza Jacek Grabarczyk, ekspert z internetowego marketu budowalnego StukPuk.pl.

Jeśli potrzebujemy myjki do mycia jednego samochodu, dachu, czy chodnika wystarczy nam taka o ciśnieniu 100 lub 130 barów, choć przy większych potrzebach warto jednak zainwestować w mocniejsze urządzenia.

Przykłady? Do zwyczajnych domowych zastosowań, polecamy kompaktowe myjki Nilfisk o ciśnieniu od 110 do 130 barów. Do bardziej zaawansowanych prac myjki serii Excellent o ciśnieniu od 130 do 140 barów, a do bardzo częstego używania i czyszczenia dużych powierzchni, myjki serii Pro o ciśnieniu od 150 do 160 barów.

Popularnym chwytem marketingowym stosowanym przez producentów jest podawanie mocy myjki zamiast opisanego powyżej maksymalnego ciśnienia wody generowanego przez urządzenie. Oprócz ciśnienia należy zwrócić także uwagę na wydajność myjki, czyli przepływ wody na godzinę. Do standardowych prac w zupełności wystarczy myjka o wydajności w granicach ok 350 – 500 litrów na godzinę.

Zobacz też: Przegląd kosiarki na wiosnę – co warto sprawdzić?

Po drugie wyposażenie

Nie bez znaczenia są także długość kabla zasilającego, długość węża ciśnieniowego oraz waga i wymiary samej myjki. Urządzenie musi być wygodne w przenoszeniu, przechowywaniu oraz w eksploatacji. Generalnie im mocniejsza myjka tym większe jej wymiary i waga, a co za tym idzie urządzenie zabiera więcej miejsca w garażu, piwnicy, czy w altanie. Często myjka nie jest wyposażona w koła co sprawia, że trzeba ją przenosić. W dłuższej perspektywie jest to bardzo niewygodne. Jeśli już o wygodzie mowa, to warto szukać urządzenia wyposażonego w bęben na wąż i schowki na akcesoria. Wtedy nic nam nie ginie, a urządzenie łatwiej się obsługuje i stosuje.

Kupując myjkę warto zwrócić uwagę na dołączony osprzęt. Najlepiej szukać urządzeń, które w standardzie wyposażone są w dodatkowe akcesoria. Dokupowanie końcówek, czy innych elementów zawsze będzie droższe niż kupienie ich w zestawie wraz z urządzeniem. Z drugiej strony, jeśli takie akcesoria są dostępne jako oddzielne produkty, to jest to także sygnał, że firma produkująca myjkę nie wzięła się znikąd i nie zniknie wraz z zakończeniem kontraktu z marketem.

Niewiele osób wie, że myjka może posłużyć też innych czynności niż tylko mycie samochodów. Nilfisk zbudował akcesoria np. piaskowania, zestaw do mycia dachów, dreny do czyszczenia rur i rynien, czy  szczotki do mycia powierzchni płaskich płytek, desek i bruku.

Zobacz też: Wąż ogrodowy – który wybrać?

Po trzecie budowa urządzenia

Oczywiście należy zwracać też uwagę na komponenty z których wykonane jest urządzenie. – Warto przede wszystkim dociekać z czego wykonane są podzespoły. Mosiężna głowica, aluminiowa pompa, czy ceramiczne tłoki to większa trwałość i wyższa jakość myjki zapewnia Jacek Grabarczyk ze StukPuk.pl. Warto unikać elementów wykonanych z tworzyw sztucznych, które najczęściej  stosuje się w najtańszych myjkach.

Po czwarte serwis

Myjka, jak każde urządzenie może się zepsuć, dlatego konieczne jest, aby sprawdzić jaki serwis oferuje producent, jak wyglądają warunki gwarancji, na jakiej zasadzie realizowane są naprawy (np. czy obowiązuje gwarancja door-to door) oraz ile wynosi czas rękojmi. Jeśli urządzenie, które chcemy zakupić nie ma dostępu do serwisu, to warto jednak poszukać innej myjki.  

Nieruchomości
Kiedy najlepiej siać trawnik?
29 kwi 2024

Trawnik to podstawa każdego ogrodu. Kiedy siać trawę, aby gęsto i zdrowo rosła? Jak siać trawnik krok po kroku?

Deweloperzy na Giełdzie Papierów Wartościowych
29 kwi 2024

Po co deweloperom mieszkaniowym Giełda Papierów Wartościowych? Jakie korzyści im przynosi? Dlaczego niektórzy po latach obecności na giełdzie rezygnują z niej? 

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy?
29 kwi 2024

Kiedy jest zimna Zośka 2024? Kiedy są zimni ogrodnicy i jakie są ich imiona? Co oznacza ta data dla ogrodników i rolników? Jakie znane przysłowia wiążą się z tym zjawiskiem?

Dzicy lokatorzy w Polsce idą śladem hiszpańskich ocupas. Jest obywatelski projekt ustawy, który ma ich powstrzymać
29 kwi 2024

Osoba, która porusza się bez zgody właściciela jego samochodem traktowana jest przez prawo jako złodziej. Jeśli zajmie cudze mieszkanie, ma więcej praw od właściciela, bo ten musi nawet płacić czynsz wspólnocie mieszkaniowej. To tak jakby prawo zakazywało właścicielowi tego kradzionego auta jeszcze fundować złodziejowi paliwo.

Czy ceny mieszkań nadal będą rosły?
25 kwi 2024

Minister Rozwoju i Technologii, Krzysztof Hetman, ocenił w Radiu Zet, że deweloperzy zwiększyli podaż mieszkań, przewidując wprowadzenie programu "Mieszkanie na start" oraz programu wsparcia rozwoju budownictwa społecznego.

Wiosenne wyzwania finansowe Polaków. Remont domu na czele listy
25 kwi 2024

Według najnowszego badania przeprowadzonego przez Santander Consumer Bank "Polaków Portfel Własny: wiosenne wyzwania 2024", aż 38% respondentów wskazało, że największym wydatkiem, jaki planują ponieść wiosną, jest remont domu. Co więcej, 58% badanych planuje sfinansować swoje projekty z bieżących dochodów.

Kredyty hipoteczne z WIBOR-em. Abuzywne formuły zmiany oprocentowania niezgodne z unijnym rozporządzeniem BMR
24 kwi 2024

Wraz z wejściem rozporządzenia BMR umowy kredytowa zawierające niedozwolone zapisy powinny zostać aneksowane i dostosowane do nowego porządku prawnego. Brak dostosowania umowy może skutkować tym, że umowa zawarta wiele lat temu może okazać się nieważna.

Nowe mieszkania w starej przestrzeni - rewitalizacja centrów miast
24 kwi 2024

Centra wielkich miast są atrakcyjnymi miejscami nie tylko do pracy, ale też do mieszkania. Swobodny dostęp do miejskiej infrastruktury zapewnia tam wygodne funkcjonowanie na co dzień. Niestety, gęsta zabudowa – typowa dla centrum – ogranicza możliwość budowania nowych lokali, zarówno komercyjnych, jak i mieszkalnych. Zdaniem architektów i urbanistów skutecznym rozwiązaniem tego problemu są rewitalizacje zabytkowych kamienic i nadbudowy. Wciąż jednak można odnieść wrażenie, że potencjał istniejących budynków pozostaje niewykorzystany.

Ustawa w sprawie dzikich lokatorów - powstał obywatelski projekt. Co zrobić, żeby w Polsce nie było jak w Hiszpanii? Coraz więcej mieszkań jest zajmowanych bezprawnie
23 kwi 2024

- Nie możemy pozwolić na to, by uczciwie pracujący obywatele byli terroryzowani przez dzikich lokatorów. Niestety z miesiąca na miesiąc rośnie ilość zgłoszeń, że mieszkanie, które miało być wynajmowane komercyjnie, jest po prostu zagrabiane przez dzikich lokatorów. Jeżeli nie dojdzie do zmian w prawie możemy spodziewać się, że niebawem zaleje nas fala dzikich lokatorów jeszcze większa niż w czasie pandemii – mówi Małgorzata Marczulewska, detektyw i windykator.
Małgorzata Marczulewska wspólnie z prawnikami z kancelarii Wódkiewicz & Sosnowski: mec. Grażyną Wódkiewicz oraz mec. Markiem Jarosiewiczem przygotowali projekt ustawy, który miałby pomagać w odzyskiwaniu mieszkań zajmowanych przez dzikich lokatorów. W Internecie dostępna jest petycja w tej sprawie. 

Dom za 1 euro. Jakie są warunki?
23 kwi 2024

Władze miasteczka Saint-Amand-Montrond, położonego w centralnej Francji, podjęły niecodzienną inicjatywę. Wystawiły na sprzedaż dom za symboliczną kwotę 1 euro. Jest jednak pewien warunek - nabywca musi zobowiązać się do zamieszkania w nim na co najmniej 10 lat.

pokaż więcej
Proszę czekać...