Materiał na podjazd – Klinkier

Podjazd z klinkieru. Fot. Röben / Röben
Jaki materiał będzie najlepszy na wykonanie podjazdu? Klinkier to materiał trwały i wytrzymały. Jest odporny na ścieranie oraz na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak: słońce czy deszcz. Klinkierowy podjazd jest także odporny na działanie olejów, benzyny i kwasów.

Wybierając materiał do wyłożenia podjazdu powinniśmy kierować się dwiema rzeczami: trwałością materiału oraz prostotą wykonania. Podjazd jest dość charakterystycznym elementem wokół budynku, dlatego też powinien pasować do otoczenia. Bardzo istotna jest także sama kolorystyka – podjazd powinien pasować kolorystycznie do znajdującego się nieopodal domu. Dlatego też, wybierając materiał do wykonania podjazdy pamiętajmy, aby wybrać materiał nie tylko trwały i prosty w montażu, ale i taki, który będzie pasował kolorystycznie do otoczenia i elewacji budynku.

Choć estetyka jest ważna bo to na nią w pierwszej chwili zwracamy uwagę, ważniejsza jest trwałość.
Z racji tego, że na podjeździe poruszają się pojazdy o bardzo dużej masie a także jest to czynność bardzo często powtarzana, bardzo ważne jest, aby wybrać materiał odporny na ścieranie.

Zobacz także: Bramy do garażu – wybór krok po kroku

Podjazd z klinkieru. Fot. Röben

Zalety klinkieru

Jednym z materiałów odpornych na ścieranie, a za razem bardzo wytrzymałym jest klinkier. Wielokrotne przejeżdżanie po kostce klinkierowej nie wpływa zbytnio na jej wygląd. Poza ścieraniem, klinkier jest także odporny na działanie szkodliwych czynników atmosferycznych takich jak: słońce czy deszcz. Niska nasiąkliwość klinkieru chroni go przed niszczącym działaniem wilgoci. Klinkier jest też materiałem mrozoodpornym – świetnie sprawdza się podczas zimy. Kiedy inne powierzchnie zamarzają i pękają, klinkier nie ziania swoich właściwości. Klinkier jest też odporny na uszkodzenia mechaniczne. Może być to dość  istotne np. podczas naprawy samochodu na podjeździe. Kiedy podczas naprawy auta, te przypadkiem spadnie nam na podjazd  – ten nie uszkodzi się. Klinkierowy podjazd jest także odporny na działanie olejów, benzyny oraz kwasów.

Zobacz także: Kupujemy kostkę brukową krok po kroku

Klinkier ma też jeszcze jedną ważna cechę, o której warto wspomnieć – jest odporny na działanie soli. Kiedy podczas zimy podjazd pokryje warstwa lodu, bez obaw będziemy mogli posypać go solą bez obaw, że uszkodzimy nawierzchnię.

Jeśli zdecydujesz się wykonać podjazd z klinkieru – pamiętaj

– szerokość podjazdu powinna mieć co najmniej 6 cm grubości (jeśli po powierzchni będą poruszać się także samochody ciężarowe – grubość podjazdu powinna wynosić 8 cm).

– minimalna szerokość podjazdu powinna wynosić 3 m.

– zewnętrzna warstwa podjazdu powinna znajdować się kilka centymetrów pond terenem, który ją otacza.

Źródło: Röben

Nieruchomości
Ile kosztuje miejsce w akademiku a ile trzeba zapłacić za wynajęcie mieszkania? Rok akademicki 2024/2025
05 wrz 2024

W bieżącym roku na studiującą młodzież czeka ok. 115 tys. miejsc w akademikach. Portal GetHome.pl sprawdził, w których miastach akademickich ich dostępność jest największa oraz z jakim wydatkiem muszą się liczyć studentki i studenci, którym uda się zdobyć takie zakwaterowanie. 

Ile trzeba zapłacić za miejsce w akademiku? A gdzie student najtaniej wynajmie mieszkanie?
29 sie 2024

W całym kraju są tylko 443 akademiki uczelniane, które mogą przyjąć zaledwie ok. 115 tys. W praktyce jeszcze mniej, bo stan niektórych pokojów pozostawia wiele do życzenia. Reszta żaków musi szukać mieszkania na wynajem. Jakie są ceny w poszczególnych miastach? 

Oszczędności na nowych osiedlach. Jakie rozwiązania pomagają zaoszczędzić na energii czy wodzie?
29 sie 2024

Nowe osiedla są coraz bardziej innowacyjne, coraz częściej deweloperzy stawiają również na ekologię. A co z rozwiązaniami pozwalającymi mieszkańcom na oszczędności, np. energii albo wody? Jak duże kwoty można zaczadzić? 

Jest stanowisko MF – koniec wakacji kredytowych w 2025 r. Kto może skorzystać ze wsparcia jeszcze w 2024 r.?
30 sie 2024

Zgodnie z najnowszym stanowiskiem resortu finansów – wakacje kredytowe nie będą kontynuowane w 2025 r. Kto zatem, po raz ostatni, może skorzystać ze wsparcia w postaci zawieszenia spłaty dwóch rat kredytu hipotecznego (tzw. wakacji kredytowych) w okresie od 1 września do 31 grudnia 2024 r. oraz na jakie wsparcie mogą, w przyszłym roku, liczyć kredytobiorcy?

Kredyt 0 proc. pod dużym znakiem zapytania po przyjęciu projektu budżetu państwa na rok 2025 – czy osoby, które chcą zakupić własne mieszkanie, mogą jeszcze liczyć na kredyt z niskim oprocentowaniem?
29 sie 2024

Po przyjęciu przez Radę Ministrów w dniu 28 sierpnia 2024 r. projektu budżetu państwa na rok 2025 nastała burza wokół kredytu 0 proc. Czy jednak nie będzie kredytu z niskim oprocentowaniem na zakup pierwszego mieszkania? Jakie są aktualne, główne założenia kredytu 0 proc.?

Relacja zarobków do ceny mieszkania w 2024 r. W którym mieście w Polsce jest najkorzystniejsza?
28 sie 2024

Im więcej zarabiasz, tym łatwiej kupić mieszkanie? Niekoniecznie. Choć w Warszawie wynagrodzenia należą do tych najwyższych, to w ślad za  nimi idą bardzo drogie mieszkania. Ważny zatem jest stosunek zarobków do cen nieruchomości. W jakich miastach wypada on najkorzystniej? Gdzie znajdziemy najbardziej okazałą ofertę mieszkań? W jakich miastach można kupić na kredyt największe lokum? Eksperci portalu RynekPierwotny.pl postanowili to sprawdzić. 

Teraz więcej okazji by kupić tanio mieszkanie, nawet za pół ceny rynkowej. Jest jeden warunek, a nawet dwa, korzystaj bo nie potrwa to długo
28 sie 2024

Na rynku mieszkaniowym nastał pat. Trudniej dostępne kredyty, wysokie ceny, oferty uszczuplone przez Bezpieczny Kredyt 2%. W efekcie w większości miast ceny z rynku pierwotnego zostały dogonione przez oferty mieszkań z drugiej ręki. Wbrew pozorom to stwarza więcej okazji do kupna po atrakcyjnej cenie.

Czy to już standard czy wciąż luksus? Jakie są nowe mieszkania od deweloperów?
27 sie 2024

Rynek nieruchomości zmienia się dynamicznie. Coś co kiedyś było luksusem, dziś staje się standardem. Przedstawiciele czołowych firm deweloperskich mówią o tym, jakie udogodnienia oferują obecnie w segmencie popularnym oraz premium. Sondę przygotował portal RynekPierwotny.pl.

To już prawdziwy krach na rynku kredytów hipotecznych. Szykuje się zapaść w budownictwie mieszkaniowym
31 sie 2024

Dane bankowe nie pozostawiają złudzeń. Banki udzieliły w drugim kwartale br. o prawie 30 proc. mniej kredytów hipotecznych niż w tym samym okresie 2023 roku. Mieszkania kupują tylko naprawdę zamożni, bo banki zaostrzyły kryteria pożyczania pod hipotekę, a mimo to ceny mieszkań rosną.

Ukończony budynek traci pozwolenie - co dalej?
26 sie 2024

Utrata pozwolenia budowlanego na ukończony już budynek to dość rzadka i jednocześnie ciekawa sytuacja. Warto się jej przyjrzeć. 

pokaż więcej
Proszę czekać...