„Żeliborz artystyczny” – pierwsze klucze przekazane przyszłym mieszkańcom

3. listopada, Dom Development przekazał klucze pierwszym mieszkańcom osiedla "Żoliborz Artystyczny". Do użytku zostały oddane 4 budynki wybudowane w ramach I i II etapu osiedla - łącznie 398 mieszkań.

W I etapie osiedla powstała siedmiopiętrowa dominanta przy Placu im. Czesława Niemena oraz budynki B i C w Kolonii im. Jerzego Kawalerowicza. Etap ten obejmował łącznie 223 mieszkania w poszukiwanych metrażach oraz dogodnych rozkładach. Dzięki dużym przeszkleniom i znacznym odległościom między niskimi budynkami, wszystkie mieszkania są jasne i doskonale oświetlone.

W II etapie osiedla powstał jeden budynek liczący 175 mieszkań w kolonii im. Jerzego Ficowskiego, zlokalizowanej pomiędzy ulicami Stanisława Dygata, Placem Czesława Niemena i Powązkowską.

Żoliborz Artystyczny, jedno z największych osiedli budowanych przez Dom Development, powstaje na obszarze 10 ha i pomieści łącznie 1700 mieszkań. Cała inwestycja to osiem kolonii, które stworzy 13 budynków. W samym jej centrum, przy Placu imienia Czesława Niemena o szerokości 52 metrów, powstała siedmiopiętrowa dominanta. W jej pobliżu ulokowano wyjątkową fontannę, która wraz z planowanymi w jej okolicy kawiarniami i strefami odpoczynku stworzy klimat przestrzeni miejskiej.

Żoliborz Artystyczny to osiedle nowoczesne i spójne architektonicznie, zaprojektowane jako kontynuacja głównych założeń przyświecających projektantom pozostałych części Żoliborza – jest to osiedle z przyjaznymi koloniami, bulwarami pasażami, placami i ulicami. Niska, pięcio-, sześcio- i siedmiopiętrowa (dominanta) zabudowa oraz przemyślanie jej rozmieszczenie pozwolą na stworzenie idealnej przestrzeni integrującej mieszkańców.

Każdy zakątek, nazwy ulic, a nawet kształty czy fasady budynków osiedla stanowią o unikatowym artystycznym koncepcie urbanistycznym. W projekcie osiedla szczególnie zadbano o roślinność, która stworzy wiele pięknych zakątków kontynuując wieloletnią tradycję zielonego Żoliborza.

Żoliborz Artystyczny wpisuje się również w historyczny trend nazewnictwa żoliborskiego i dołącza do Żoliborza Oficerskiego, Urzędniczego czy Dziennikarskiego. Patronami nowej przestrzeni publicznej będą zasłużeni dla kultury polskiej, znani i cenieni artyści, którzy związani byli z Żoliborzem: Czesław Niemen, Kalina Jędrusik, Stanisław Dygat, Janusz Morgenstern, Jerzy Kawalerowicz,, Zofia Nasierowska, Monika i Edward Piwowarscy, Jerzy Mierzejewski, Barbara Zbrożyna, Jerzy Ficowski, Hilary Krzysztofiak, Zygmunt Hübner.

Żoliborz Artystyczny będzie promował patronów osiedla oraz ich twórczość, nie tylko w nazewnictwie ulic, bulwarów i kolonii, ale również poprzez wkomponowane i umieszczone na budynkach formy plastyczne nawiązujące do twórczości wybranych artystów. W przekazanych dzisiaj mieszkańcom pierwszych budynkach pierwszej kolonii imienia Jerzego Kawalerowicza, wszystkie wejścia do budynków będą nosić nazwy tytułów wyreżyserowanych przez niego filmów, takich jak m.in. Pociąg, Austeria, Faraon czy Quo Vadis. Dodatkowo przy każdym wejściu, w szklanych taflach, zostaną artystycznie wkomponowane klatki z filmów reżysera zaprojektowanych przez żoliborską artystkę Olgę Wolniak. Dziś również klucze otrzymają mieszkańcy budynku w kolonii imienia Jerzego Ficowskiego. Codziennie będzie ich witał mural z fragmentem poezji artysty pt. „Moje niedoszłe podróże” oraz mural z nazwiskiem patrona wkomponowanym w lecące kapelusze. Autorem murali w kolonii Jerzego Ficowskiego jest Piotr Młodożeniec.

Obecnie Dom Development S.A. prowadzi również sprzedaż mieszkań w centralnie położonym budynku osiedla Żoliborz Artystyczny, zwanym kolonią Jerzego Mierzejewskiego. To kolejne 222 mieszkania, które będą gotowe do przekazania mieszkańcom w pierwszym kwartale 2016 roku. Nowy etap to już siódmy budynek z powstających na osiedlu, a jednocześnie trzecia realizowana kolonia Żoliborza Artystycznego. Od dziś przekazywane są gotowe lokale w budynkach A, B, C i F. W IV kwartale 2015 roku zasiedlane będą budynki III etapu, które stanowią kontynuację kolonii Jerzego Kawalerowicza.

Zobacz także: Osiedle Słoneczne – koniec budowy trzeciego szeregowca

Zobacz także: Czym deweloperzy zachęcają nas do zakupu mieszkań?

Źródło: Dom Development

Nieruchomości
Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk
16 maja 2024

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów
16 maja 2024

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?
07 maja 2024

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów
07 maja 2024

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

pokaż więcej
Proszę czekać...