Warsaw Spire – zakończenie budowy budynku B

Warsaw Spire. Fot. Ghelamco Poland / Ghelamco Poland
W kompleksie obiektów Warsaw Spire zakończyła się budowa jednego z budynków. Zakończony budynek oznaczony jako „B” od nowego roku stanie się siedzibą europejskiej agencji Frontex.

Budynek B to jeden z trzech budynków wchodzących w skład kompleksu Warsaw Spire. Ma 55 metrów wysokości, 15 pięter i zaoferuje około 20 000 m2 nowoczesnej powierzchni biurowej.

Cały kompleks Warsaw Spire dostarczy na stołeczny rynek łącznie około 100 000 m2 powierzchni biurowej: 49-kondygnacyjny budynek wieżowy A o wysokości 180 metrów (220 metrów z iglicami) dostarczy powierzchnię 60 000 m2, a dwa niższe budynki sąsiadujące: B i C po 20 000 m2 powierzchni każdy.

Budynek B, który powstał jako pierwszy, został prawie całkowicie wynajęty przez agencję Frontex. Właśnie zabetonowany został ostatni strop na 15 piętrze, wewnątrz rozpoczęto już także prace elektryczne i murarskie. Intensywnie postępuje również montaż elewacji – konstrukcja fasady na budynku B zamontowana jest już w ok. 60%, a jej zamknięcie planowane jest na połowę grudnia 2013 r. Równocześnie z realizacją budynku B trwają prace konstrukcyjne na poziomach podziemnych pod  budynkami C i A. Oba osiągną poziom 0 już w listopadzie bieżącego roku.

Dwa niższe budynki zostaną ukończone w przyszłym roku. W 2014 r. zostanie również całkowicie zamknięta konstrukcja 220 metrowego budynku wieżowego, który zostanie oddany do użytku w II kwartale 2015 r. – po zakończeniu prac wykończeniowych. 

Warsaw Spire jest kolejną inwestycją Ghelamco realizowaną zgodnie z zasadami zrównoważonego budownictwa. Projekt jest już w procesie certyfikacji BREEAM. Poza najwyższym standardem ekologicznym i  pionierskimi rozwiązaniami technologicznymi np. system energooszczędnych wind double deck, projekt Warsaw Spire wyróżni unikalne w skali Polski podejście do aranżacji przestrzeni publicznej.

Między budynkami kompleksu powstanie rozległy, miejski plac wypełniony elementami małej architektury, zielenią i fontannami, który zaoferuje mieszkańcom Warszawy nowe miejsce do spotkań i odpoczynku. Pod kompleksem Warsaw Spire znajdzie się także ogromny, pięciokondygnacyjny parking podziemnym na 1300 samochodów.

W sierpniu Warsaw Spire otrzymał  rekordowe na polskim rynku finansowanie bankowe w wysokości około 904,000,000 zł udzielone przez cztery wiodące banki: Bank Polska Kasa Opieki S.A., Bank Zachodni WBK S.A., Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. oraz BRE Bank S.A. Środki pozyskane z finansowania bankowego zostaną przeznaczone na realizację kolejnych etapów inwestycji.

Deweloperem oraz generalnym wykonawcą największej realizowanej obecnie inwestycji biurowej w Europie jest Ghelamco Poland. Autorem projektu jest belgijska pracownia architektoniczna M. & J-M. Jaspers – J. Eyers&Partners we współpracy z Polsko Belgijską Pracownią Architektoniczną Projekt.

Zobacz także: Warsaw Spire – kolejna inwestycja w Warszawie

Zobacz także: Warsaw Spire – neomodernistyczny wieżowiec: GALERIA

Źródło: Ghelamco Poland

Nieruchomości
Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk
16 maja 2024

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów
16 maja 2024

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

Płatne parkowanie w Warszawie również w weekendy?
07 maja 2024

Prezydent Warszawy zarekomenduje nowej radzie miasta wprowadzenie opłat za parkowanie w weekendy.

Korzyści z usankcjonowania działalności REIT-ów
07 maja 2024

Jakie są korzyści z wprowadzenia REIT-ów do polskiego porządku prawnego? 

pokaż więcej
Proszę czekać...