Sokratesa Park, Warszawa: I etap zakończony

Sokratesa Park, Warszawa. Fot. HOCHTIEF Polska
Wiecha na budynku Sokratesa Park symbolicznie zakończyła realizację stanu surowego I etapu osiedla mieszkaniowego na warszawskich Bielanach. W 13 miesięcy powstały dwa budynki z 297 mieszkaniami, jednokondygnacyjny garaż podziemny na 274 samochody i naziemny parking (24 miejsca postojowe). Projekt realizowany jest przez Warszawski Oddział HOCHTIEF Polska na zlecenie spółki Sokratesa Development.

W budynkach z I etapu (parter, 6 pięter regularnych i 2 dominanty) znajdą się jedno- i trzypokojowe mieszkania o pow. od 37 do 80 m2 z balkonami od ok. 3,69 do ok. 33 m2 oraz czteropokojowe apartamenty o pow. od 94 do 117 m2 z dużymi tarasami na dachach - o pow. od ok. 10 do ok. 100 m2. Mieszkańcy lokali na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki o pow. od ok. 8 do ok. 80 m2.

Zobacz także: Ile zapłacisz za wykończenie mieszkania przez dewelopera?

Realizacja prac budowlanych zakończy się w I kwartale 2012 r. W przyszłości osiedle będzie się składać łącznie z około 600 mieszkań oraz kilku lokali komercyjnych. Projekt osiedla zakłada realizację zespołu trzech budynków z apartamentami zlokalizowanymi w dominantach siódmego i ósmego piętra. Całość osiedla uzupełniają starannie zaprojektowane ciągi komunikacyjne, elementy małej architektury, tereny zielone i plac zabaw. Atutem inwestycji jest jej lokalizacja w bliskim sąsiedztwie stacji metra Młociny oraz terenów leśnych i rekreacyjnych. 

Projekt opracowała pracownia MKC Architekci.

Zobacz także: Czy w ogóle powstanie Miasteczko Ursus?

- Roboty żelbetowe zakończyliśmy już kilka miesięcy temu lecz z uwagi na chęć zorganizowania imprezy na otwartym terenie, z udziałem przyszłych mieszkańców, uroczystość przesunęliśmy na późną wiosnę. Obecnie na budowie zaawansowane są już roboty wykończeniowe i instalacyjne, zamontowano większość okien, trwa realizacja elewacji. Realizacja robót wyprzedza o kilka tygodni harmonogram. Zakończyliśmy także prace wyburzeniowe, przygotowując teren pod realizację II etapu osiedla, który zamierzamy rozpocząć jeszcze w tym roku – zapewnia Witold Czajka, dyrektor Zespołu Kontraktów w HOCHTIEF Polska, Oddział w Warszawie.

Źródło: HOCHTIEF Polska

Nieruchomości
Zdolność kredytowa Polaków w maju 2024 r. Kto ile może pożyczyć na mieszkanie? Co dalej w latach 2024-2026? Będą podwyżki i tańsze kredyty?
17 maja 2024

Zdolność kredytowa w przypadku kredytów hipotecznych (mieszkaniowych) jest w maju 2024 r. wyższa niż pod koniec 2021 roku, czyli przed serią podwyżek stóp procentowych. Jest tak mimo, iż aktualne oprocentowanie kredytów jest 2-3 razy wyższe niż niecałe 3 lata temu. Tak wynika z danych zebranych przez HREIT. Tak pozytywna sytuacja dla potencjalnych kredytobiorców wynika przede wszystkim ze wzrostu wynagrodzeń.

Stal koroduje a materiały kompozytowe nie. W czym jeszcze są lepsze od tradycyjnych materiałów?
17 maja 2024

W dziedzinach takich jak inżynieria, budownictwo czy projektowanie, materiały kompozytowe zrewolucjonizowały sposób, w jaki myślimy o wytrzymałości, lekkości i trwałości konstrukcji. Te niezwykłe cechy czynią je jednymi z coraz powszechniej stosowanych materiałów, wykorzystywanych z powodzeniem w wielu branżach. Co warto o nich wiedzieć i dlaczego są tak wyjątkowe? O tym poniżej.

Nieruchomości w Tajlandii kuszą niską ceną, ale jest pewien haczyk
16 maja 2024

Nieruchomości za granicą stają się coraz bardziej pożądane. To z jednej strony inwestycja, a z drugiej własne miejsce na urlop. Jednym z popularniejszych krajów do zakupu nieruchomości jest Tajlandia. 

Jakie udogodnienia cenią mieszkańcy i poszukują ich nabywcy nowych mieszkań od deweloperów
16 maja 2024

Oceniając przydatność rozwiązań funkcjonalnych stosowanych na osiedlach mieszkaniowych, Polacy na równi z zaawansowanymi innowacjami z obszaru automatyki mieszkaniowej cenią prostsze elementy poprawiające komfort codziennego życia, np. filtry zmiękczające i uzdatniające wodę czy stojaki rowerowe. Deweloperzy biorą to coraz częściej pod uwagę budując nowe osiedla.

Wsparcie na wymianę dachów z azbestem. Masz czas do 30 września 2025 r.
14 maja 2024

Rolnicy zyskają dodatkowe 6 miesięcy na wymianę pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest. 

Skąd deweloperzy biorą pieniądze
14 maja 2024

Jak deweloperzy finansują inwestycje mieszkaniowe? Czy korzystają ze środków własnych, finansowania bankowego czy wchodzą w partnerstwo inwestycyjne? 

Opłaty za odpady komunalne - MKiŚ pisze nowe przepisy. Upowszechnienie metody „od osoby” i zasady „zanieczyszczający płaci”
08 maja 2024

Ministerstwo Klimatu i Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach dotyczących naliczania opłat za odpady komunalne - napisała w piśmie do Rzecznika Praw Obywatelskich, wiceminister klimatu Anita Sowińska.

Mieszkaniowa inflacja z ostatnich dwóch lat. Ile wynosi?
08 maja 2024

Skutki rosnącej inflacji Polacy odczuwali już dwa lata temu. Koszyk podstawowych zakupów mocno podrożał. A jak w tym czasie zmieniły się koszty utrzymania domów i mieszkań? Sprawdzamy. 

Mieszkanie na start 2024 - kto może skorzystać? Od kiedy? Jakie dopłaty, warunki i limity?
07 maja 2024

Mieszkanie na start ma wejść w życie już jesienią 2024 roku. Jego czas trwania przewidziany jest do końca 2027 roku, a kredyt z niższym oprocentowaniem musi zostać udzielony na co najmniej 15 lat. O czym jeszcze warto wiedzieć? Zebraliśmy najważniejsze informacje w pigułce.

Nowe regulacje metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń
07 maja 2024

Zmienią się metody pomiaru hałasu emitowanego przez urządzenia używane na zewnątrz pomieszczeń. Od kiedy nowe regulacje? 

pokaż więcej
Proszę czekać...